Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

„Zostałem zatrzymany za przemyt złota”. Znajomy z portalu randkowego prosił o pożyczki i sporo wyprosił

Mieszkanka Lublina padła ofiarą oszusta na jednym z portali randkowych. Kobieta zakończyła internetową znajomość stratą ponad ćwierć miliona złotych. Sprawą zajmują się policjanci.

W poniedziałek do policjantów z II komisariatu zgłosiła się mieszkanka Lublina. Kobieta przekazała mundurowym, że została oszukana. Z jej relacji wynikało, że na jednym z portali randkowych poznała mężczyznę, który oświadczył, że jest z zagranicy.

Znajomy z sieci szybko zyskał sympatię lublinianki. Po pewnym czasie regularnych kontaktów rozmowy zaczęły sprowadzać się do spraw finansowych.

– Mężczyzna powiedział, że został zatrzymany za przemyt złota i potrzebuje pieniędzy, aby wyjść na wolność i wszystko wyjaśnić. Niestety mieszkanka Lublina zaślepiona fałszywymi historiami zaczęła przekazywać kwoty. Łącznie wykonała 20 przelewów na sumę ponad 250 tysięcy złotych. Straciła oszczędności i zaciągnęła pożyczki – informuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Policjanci z Lublina poszukują oszusta i prowadzą czynności w tej sprawie.

Nie ulegaj emocjom, stracisz pieniądze!

Policjanci przypominają, alby nigdy nie ulegać emocjom w kontaktach z nieznajomymi, szczególnie jeżeli w tle pojawiają się kwestie finansowe. Jak pokazują ostatnie wydarzenia, oszustwa metodą na „Nigeryjczyka” stają się coraz bardziej popularne. Pamiętajmy o tym, że Internet daje dużą anonimowość i osoba siedząca po drugiej stronie monitora nie musi być tym, za kogo się podaje.

(fot. pixabay.com)

17 komentarzy

  1. Ze mna tak nie chca randkowac

  2. Jak ja chcę się spotkać z jakąś paniusia z portalu to mną gardzą

  3. wysłała i to rzekomemu przemytnikowi kasę , mega pustak buhahahahahaha

  4. Aż szkoda to czytać. „JELENIE W CENIE”. Bu hahahah

Dodaj komentarz

Z kraju