690 680 960

Żołnierze białoruscy strzelili z broni sygnałowej. Pocisk spadł na teren Polski

W nocy z poniedziałku na wtorek żołnierze białoruscy oddali strzał z broni sygnałowej. Wystrzelony pocisk spadł na teren naszego kraju.

Jak informuje Straż Graniczna, około godziny 01:40 na odcinku ochranianym przez PSG Białowieża żołnierze białoruscy strzelili z broni sygnałowej, a pocisk spadł na stronę polską. W tym miejscu znajduje się stały posterunek polskich służb.

Co więcej, wczoraj na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 39 osób. Wśród zatrzymanych na granicy cudzoziemców było 32 obywateli Iraku, 6 obywateli Sri Lanki i obywatel Afganistanu.

Od początku roku funkcjonariusze SG odnotowali już 1024 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.

(fot. SG)

7 komentarzy

 1. Słuchaczka radia co ma wieprzową twarz

  Jak żołnierze białoruscy strzelili z broni sygnałowej, a pocisk (który pali się 10-15 sekund) spadł na teren Polski… to trzeba było wezwać ze 6 zastępów straży pożarnej, a nie, wrzeszczeć na całą Polskę i okolice, że się pali.

 2. Broń sygnałowa nie ma nic wspólnego z normalną bronią. Ona służy do oświetlenia czy oznakowania terenu. Można nią zrobić krzywdę (przy odpaleniu w kierunku innej osoby) ale przy prawidłowym użyciu ma ona wartość bojową jak woskowa świeczka czy latarka.

  • Jak somsiad rzucał by Ci o północy z za płotu w okno śnieżkami, to byś powiedział że to tylko trochę zimnej wody, nawet jakby szyba pękła …

   • Nic bym nie powiedział, postarałbym się, żeby sąsiad miał w każdym oknie trochę „zimnei wody”.

 3. Zbieram ekipę, kupijemy kredki oi będziemy protestowali.

 4. Broń sygnałowa tak zwany latawiec im spadł

 5. Góra miesiac jak zaczną regularnie strzelać,

Kursy walut

 • USD 4.3011zł -1.05%
 • GBP 5.2966zł -0.78%
 • EUR 4.6817zł -0.15%
 • CHF 4.697zł -0.39%

Polub nas