Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Żółkiewka: Podpalił dom, odpowie też za kradzież roweru

Policja zatrzymała sprawcę podpalenia domu w Żółkiewce. Mężczyzna to znany mundurowym recydywista.

Do pożaru jednego z domów na terenie Żółkiewski doszło na początku września. Gdy na miejsce dojechali strażacy, część drewnianego budynku objęta była ogniem. W wyniku pożaru spaleniu uległa znaczna część dachu i ścian. Na szczęście okazało się, że w budynku nikt nie mieszkał.

Ponieważ nie było w nim prądu, od razu wykluczono zwarcie w instalacji. W trakcie dochodzenia ustalono, że przyczyną pojawienia się ognia było podpalenie. Sprawą zajęli się policjanci z Posterunku w Żółkiewce.

– W trakcie wykonywanych do sprawy czynności, mundurowi ustalili, iż sprawcą podpalenia jest 51-letni mieszkaniec Woli Żółkiewskiej. Mężczyzna znany był policjantom, gdyż wcześniej wielokrotnie był karany za inne przestępstwa – wyjaśnia podkom. Piotr Wasilewski z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

W międzyczasie okazało się również, że jest on sprawcą kradzieży roweru wartości 700 złotych, do której doszło w połowie sierpnia w Woli Żółkiewskiej. Mężczyzna został już przesłuchany i przyznał się do winy. Złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Będzie tez musiał naprawić szkody, które wyrządził.

(fot. policja)
2015-09-12 09:46:10

7 komentarzy

  1. W wyniku działania ognia … zdechłem 🙂

  2. 700 pln mała szkodliwość czynu

  3. Napoleon XV - Cesarz Abramowic

    Zima idzie, trzeba zadbać o kwaterę. Sezon ogórkowo-więzienny uważam za otwarty.

Z kraju