690 680 960

Znów będzie można oglądać pokazy na fontannie multimedialnej na placu Litewskim

Od piątku ruszają pokazy światło – woda – dźwięk na placu Litewskim w Lublinie. Jest już program na lipiec. W każdy piątek i sobotę podziwiać będzie można po dwa pokazy.

Wraz ze złagodzeniem kolejnych obostrzeń, wznowione zostaną pokazy na zlokalizowanej na placu Litewskim fontannie multimedialnej. Już jutro, w piątek 25 czerwca, obejrzeć będzie można dwa pokazy: Historia Placu Litewskiego na Wesoło i Anioły Lubelskie. Kolejne, tym razem Czarcia Łapa i Unia Narodów, zaprezentowane zostaną w sobotę. Wszystkie z nich rozpoczną się o godz. 21.30.

– Kompleks fontann na placu Litewskim cieszy mieszkańców i jest atrakcją dla przyjeżdżających już piąty sezon. Fontanny dają wytchnienie od upałów, a wieczorami są miejscem niezwykłych widowisk z wykorzystaniem światła i dźwięku. W tym roku rozpoczęcie pokazów przesunęło się ze względu na obostrzenia epidemiczne ograniczające możliwość swobodnego korzystania z wydarzeń kulturalnych. Cieszę się, że mieszkańcy będą mogli ponownie korzystać z tych atrakcji – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Jeżeli chodzi o przyszły miesiąc, to w piątek 2 lipca obejrzeć będzie można Wydarzenia Kulturalne i Historię Placu Litewskiego na Wesoło, w sobotę 3 lipca widowiska Czarcia Łapa i Anioły Lubelskie, w piątek 9 lipca Unię Narodów i Wydarzenia Kulturalne, w sobotę 10 lipca Czarcią Łapę i Sen o Mieście, w piątek 16 lipca Czarcią Łapę i Historię Placu Litewskiego na Wesoło, w sobotę 17 lipca Unię Narodów i Anioły Lubelskie, w piątek 23 lipca Sen o Mieście i Wydarzenia Kulturalne, w sobotę 24 lipca Czarcią Łapę i Unię Narodów, w piątek 30 lipca Unię Narodów i Anioły Lubelskie, zaś w sobotę 31 lipca Wydarzenia Kulturalne oraz Sen o Mieście.

(fot. lublin112)

5 komentarzy

 1. A co z tą wypożyczalnią kostiumów kąpielowych, o której otwarciu trąbiliście?

 2. Zabetonowane grube miliony insektami

 3. Znów będzie można oglądać pokazy na fontannie multimedialnej na placu Litewskim

  Czytacie to robaki ? Zaraz już niedługo będziecie mogli wyleźć z dziur ze swoimi larwami i łazić po mieście bez celu gapiąc się na innych, nagrywając wszystko na telefon i wrzucicie sobie na fejsika
  Będą lajki i komentarze … Tak robactwo, już niedługo będziecie mieli nowe atrakcje …

 4. Kicz i chała. Tyle można powiedzieć o tych pokazach. Urok dawnego pl Litewskiego odszedł w przeszłość, teraz mamy festiwal szmiry i jazgot. Dobrze że chociaż zdjęcia w rodzinnych archiwach pozostały. Może kiedyś w Lublinie zmieni się klika rządzących, ktoś rozsądny skasuje ten jarmark i powrócimy do starego pięknego urokliwego placu.

 5. Brawo Lublin, takie cudeńka tylko w najwiekszych miastach, nie w byle jakich.

Kursy walut

 • USD 4.5164zł 0.75%
 • GBP 5.4141zł -0.08%
 • EUR 4.6813zł -0.05%
 • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie