Znęcali się nad matką i bratem. Dwaj bracia trafili na trzy miesiące do aresztu

Sąd zastosował trzymiesięczny areszt dla dwóch braci, którzy znęcali się na swoją matką i bratem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek sąd zastosował wobec dwóch braci 31 i 34-latka trzymiesięczny areszt. Mieszkańcy powiatu janowskiego znęcali się nad matką i swoim bratem.

– Już wcześniej prowadzone było postępowanie o znęcanie nad matką. Pod koniec marca tego roku skierowany został wobec obu braci akt oskarżenia. Za przestępstwo znęcania grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje asp. Faustyna Łazur z janowskiej Policji.

Coraz częściej wobec takich zdarzeń, gdzie cierpią najbliżsi, sąd przychyla się do składanych przez policję i popartych przez prokuraturę wniosków o zastosowanie właśnie takiego środka zapobiegawczego. To również przestroga dla potencjalnych sprawców, że nie są bezkarni, a przestępstwa przeciwko rodzinie są szczególnie napiętnowane.

2017-04-19 07:11:28
(fot. ilustr. pixabay.com)

5 komentarzy

 1. Dyrdymałko prasowy

  W Polsce nie orzeka się przymusowej eksmisji sprawców przemocy w rodzinie, więc jak odsiedzą „co swoje” wrócą i pewnie będą żyli długo i szczęśliwe – jak Bóg i Prawo nakazuje

 2. Jak matce, dla trzech dorosłych byków nie wystarczało renty czy emerytury na michę i chociaż na flaszeczkę dziennie (co to jest flaszka na trzech) to trzeba było jakoś ja przekonać co ważniejsze.
  Cała nadzieja w tym, ze Matka Polka zrozumie, że dla jej „kochanych i dobrych” synów ważniejsze jednak jest żeby umoczyć ryje w byle czym, ale nie w zupie

  • Dwóch się znęcało, trzeci nie, może nawet bronił, skoro jego też bili. Niestety, nick zobowiązuje w twoim przypadku, widać, że nawet nagłówka nie umiesz przeczytać ze zrozumieniem.

 3. Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa, też Pierdółki, a mąż starej Pierdółkowej

  Bezstresowcy dorastają więc co raz częściej będą zdarzać się przypadki walenia „kochanych” rodziców po pyskach przy byle okazji, a nawet i bez…

  • Nie daleko szukać – bezstresowego wychowania swojej 16 letniej córki, moi zamojscy znajomi już żałują, że w stosownym czasie nie zastosowali aborcji

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8065zł -0.72%
  • GBP 5.2513zł -0.41%
  • EUR 4.5552zł -0.16%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja