Apel o pomoc dla rodzin poszkodowanych w pożarze kamienicy przy ul. Lubartowskiej

Zwracamy się z apelem o pomoc dla rodzin, które straciły cały dobytek w pożarze kamienicy przy ul. Lubartowskiej. Potrzeba tak naprawdę wszystkiego, począwszy od ubrań, skończywszy na ręcznikach i chemii.

Apelujemy do wszystkich, którzy mogą pomóc rodzinom poszkodowanym we wtorkowym pożarze kamienicy przy ul. Lubartowskiej. Dwie rodziny straciły tak naprawdę wszystko. Rada Rodziców oraz dyrekcja nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 25 w Lublinie organizują zbiórkę rzeczy dla tych rodzin.

Poszkodowane dzieci to chłopcy i dziewczęta w wieku od 11 miesięcy do 16 lat. Dziewczynka 11 miesięczna potrzebuje ubranek odpowiednich do panującej pogody, kurtkę, czapkę, buty, bluzki z długim rękawem, spodnie. Z kolei dla dziewczynek potrzebne są ubrania w rozmiarach od 122-158 cm. Spodnie, podkoszulki, oraz bluzy potrzebne dla chłopców w rozmiarach M, L, XL oraz buty do szkoły dla chłopców i dziewczynek w rozmiarach: 30,31,32,35,37,38,43.

Buty męskie rozmiar 43 i 45, dla ojców kurtki rozmiar L i XL, oraz spodnie i bieliznę osobistą. Jest kilkoro nastolatków, chłopców którzy również zostali bez ubrań i przyborów szkolnych. Prosimy o zeszyty, piórniki z wyposażeniem, plecaki, torbę na zeszyty dla chłopca nastolatka itp.

– Bardzo proszę o pomoc w zapewnieniu dzieciom najpotrzebniejsze przyborów do szkoły. Do soboty chcemy pomóc przygotować je do pójścia do szkoły, więc potrzebne są wymienione powyżej materiały. Rodziny będą potrzebowały również pomocy w późniejszym czasie, gdy dostaną mieszkania socjalne, ale będziemy o tym jeszcze informować. Na razie trzeba rodziny ubrać i wyposażyć w stosowne materiały, aby dzieci mogły wrócić do szkoły i zapomnieć choć na chwilę o tym co się stało – informuje pani Dorota Kotowska, która od wczoraj koordynuje pomoc dla rodzin.

Wszystkie rzeczy należy przynosić do Szkoły Podstawowej nr 25 w Lublinie przy ul. Sierocej 17. W imieniu poszkodowanych rodzin dziękuję za okazaną pomoc.

W mieniu pani Doroty dziękujemy również wszystkim osobom, które w dniu wczorajszym przynosiły rzeczy do jej domu. Dzięki tej szybkiej akcji rodziny miały możliwość umyć się i przebrać z zadymionych ubrań.

Środki dla poszkodowanych można wpłacać na konto: Caritas Archidiecezji Lubelskiej, Pekao S.A. o. V/Lublin 46 1240 1503 1111 0000 1752 8351 z dopiskiem „Pogorzelcy- Lubartowska 28b”.

2017-04-18 23:29:25
(fot. lublin112.pl)

36 komentarzy

 1. Dyrdymałko prasowy

  Chyląc głowę nad opisanym tu nieszczęściem, uprzejmie zawiadamiam, że wcześniej brałem udział w zbiórce na „dobry” laptop, potem dałem „swoje” na innego połamańca i na tan miesiąc wyczerpałem środki na pomoc.
  Gdybym przekroczył nałożony sobie limit, sam zdechłbym z głodu jak ten jaki pies.
  A emeryturę dostaję raz na miesiąc i dopiero około 6 dnia miesiąca.

 2. Jaki rozmiar ubranek dla 11 miesięcznej dziewczynki??? Pampersy i mokre chusteczki tez potrzebne???

  • Wszystko jest potrzebne tak naprawdę. Dziewczynka rozm. na 74 cm.

   • Poproszę numer tel. do kogoś odpowiedzialnego za koordynację. Nie mieszkam już w Lublinie a chętnie pomogę. Pozostaje do ustalenia kwestia odebrania rzeczy. Dziękuję

   • Proszę napisać w jakich godzinach można przynosić ubrania i czy można wieczorem gdzieś odwieść.

   • Zarządca Nieruchomości przy ul.Lubartowskiej 28 Zakład Wielobranżowy ,,ADE-EM,,Centrum Sp.zo.o w Lublinie,organizuje w swojej siedzibie przy ul.Lubartowskiej 27 (róg Kowalskiej a Lubartowskiej)zbiórkę odzieży ,mebli i art.spożywczych dla poszkodowanych w pożarze w dniu 18.04.2017r.

 3. To bylo mieszkanie wlasnosciowe,socjalne czy komunalne?

 4. Niestety ja się nie przyłączę, gdyż moje dziecko jest gorszego sortu i nie dostaje 500+ w związku z powyższym też nie mamy pieniędzy.

  • Jej nie rozumiem sensu wypowiedzi. A jakby inni nie dostawali 500+ to bys mial pieniadze? Przeciez to pomoc dla biedniejszych, tez nie dostaje 500, ale nie uwazam wlasnego dziecka za gorszy sort czy cos w tym stylu. I jaki sens ma wymadrzanie o podlozu politycznym w zwiazku z ta tragedia tych ludzi?

  • To jest apel do ludzi dobrej woli a nie cyników, nie masz nie dajesz i proste, po co ten tekst??????

 5. Szkoda ludzi i popieram pomoc. Ale niech to będzie też przestroga na przyszłość, że warto ubezpieczyć mieszkanie. Bo może i te ok 400 zł w roku to dużo, ale później jest spokojniejsza głowa.

  • A ty masz ubezpieczone? Chyba nie, bo inaczej wiedziałbyś jak to wygląda w praktyce. Nawet gdyby to było własnościowe, to pierwsze pytanie jest o rok budowy – jaki obstawiasz w przypadku tej kamienicy? Suma ubezpieczenia w żadnym wypadku nie pozwoliłaby im na zakup innego mieszkania, nawet w starym budownictwie.

 6. do której godziny można przynosić rzeczy?

 7. A ja uprzejmie zwracam się z prośbą o ubezpieczanie się. Dziękuję, dobranoc.

 8. Jeżeli mieszkania nie były własnością to jak mieli się ubezpieczyć ? to jedynie właściciel obiektu może zadbał o to

 9. moge pomoc maskotki tzlko gdz bz ktos odebra

 10. czy rzeczy trzeba dostarczyć do kogoś konkretnego w szkole?

 11. czy w najbliższą sobotę można jeszcze coś przynieść, czy to już za późno/ szkoła będzie zamknięta?

 12. Niestety nie mamy wpływu na ludzką głupotę. Niektórzy nie widzą nic poza czubkiem swojego nosa.

 13. Jakie rozmiary ubrań i butów dla chłopców?
  Matek te dzieci nie mają? Dla nich nic nie potrzeba? Więcej szczegółów proszę.

 14. Witam, mam ubrania dla kobiety. Czy tez sie przydadza?

 15. Mogę oddać zlew dwukomorowy kuchenny i okap

  • Jesli chodzi o wyposażenie do domu prosze zawozić tego typu rzeczy do siedziby Adremu, ubrania na kobietę przydadzą sie jak najbardziej ale prosze o przywiezienie ich do szkoly w godzinach porannych. Jutro razem z chętnymi mamami bedziemy sortować podarowane rzeczy. Jutro sie okaże czego jeszcze rodziny potrzebują.

 16. Mam dwie kanapy rozkładane, nie pierwszej nowości, trochę zużyte, ale na początek może komuś posłużą. Problem tylko w tym, że nie mam możliwości sama ich wynieść z mieszkania i przewieźć. Jeśli uda się załatwić odbiór i transport, to proszę o kontakt mailowy [email protected]

 17. Mam do oddania materac 200×160 w bardzo dobrym stanie, mysle ze znalazloby sie tez kilka innuch rzeczy dla dzieci, ale nie mam transportu. Prosze o kontakt [email protected]

 18. Witam słyszałam w wiadomościach o zniszczonych apatatach słuchowych jeżeli jest możliwość dowiedzieć się więcej na temat jakiego modelu były apatatach bardzo proszę o informację.

 19. Czy zbiórka jest jeszcze prowadzona ?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8734zł 0.07%
  • GBP 5.0766zł 0.58%
  • EUR 4.5877zł 0.02%
  • CHF 4.2714zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach