Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Apel o pomoc dla rodzin poszkodowanych w pożarze kamienicy przy ul. Lubartowskiej

Zwracamy się z apelem o pomoc dla rodzin, które straciły cały dobytek w pożarze kamienicy przy ul. Lubartowskiej. Potrzeba tak naprawdę wszystkiego, począwszy od ubrań, skończywszy na ręcznikach i chemii.

Apelujemy do wszystkich, którzy mogą pomóc rodzinom poszkodowanym we wtorkowym pożarze kamienicy przy ul. Lubartowskiej. Dwie rodziny straciły tak naprawdę wszystko. Rada Rodziców oraz dyrekcja nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 25 w Lublinie organizują zbiórkę rzeczy dla tych rodzin.

Poszkodowane dzieci to chłopcy i dziewczęta w wieku od 11 miesięcy do 16 lat. Dziewczynka 11 miesięczna potrzebuje ubranek odpowiednich do panującej pogody, kurtkę, czapkę, buty, bluzki z długim rękawem, spodnie. Z kolei dla dziewczynek potrzebne są ubrania w rozmiarach od 122-158 cm. Spodnie, podkoszulki, oraz bluzy potrzebne dla chłopców w rozmiarach M, L, XL oraz buty do szkoły dla chłopców i dziewczynek w rozmiarach: 30,31,32,35,37,38,43.

Buty męskie rozmiar 43 i 45, dla ojców kurtki rozmiar L i XL, oraz spodnie i bieliznę osobistą. Jest kilkoro nastolatków, chłopców którzy również zostali bez ubrań i przyborów szkolnych. Prosimy o zeszyty, piórniki z wyposażeniem, plecaki, torbę na zeszyty dla chłopca nastolatka itp.

– Bardzo proszę o pomoc w zapewnieniu dzieciom najpotrzebniejsze przyborów do szkoły. Do soboty chcemy pomóc przygotować je do pójścia do szkoły, więc potrzebne są wymienione powyżej materiały. Rodziny będą potrzebowały również pomocy w późniejszym czasie, gdy dostaną mieszkania socjalne, ale będziemy o tym jeszcze informować. Na razie trzeba rodziny ubrać i wyposażyć w stosowne materiały, aby dzieci mogły wrócić do szkoły i zapomnieć choć na chwilę o tym co się stało – informuje pani Dorota Kotowska, która od wczoraj koordynuje pomoc dla rodzin.

Wszystkie rzeczy należy przynosić do Szkoły Podstawowej nr 25 w Lublinie przy ul. Sierocej 17. W imieniu poszkodowanych rodzin dziękuję za okazaną pomoc.

W mieniu pani Doroty dziękujemy również wszystkim osobom, które w dniu wczorajszym przynosiły rzeczy do jej domu. Dzięki tej szybkiej akcji rodziny miały możliwość umyć się i przebrać z zadymionych ubrań.

Środki dla poszkodowanych można wpłacać na konto: Caritas Archidiecezji Lubelskiej, Pekao S.A. o. V/Lublin 46 1240 1503 1111 0000 1752 8351 z dopiskiem „Pogorzelcy- Lubartowska 28b”.

2017-04-18 23:29:25
(fot. lublin112.pl)

36 komentarzy

 1. czy w najbliższą sobotę można jeszcze coś przynieść, czy to już za późno/ szkoła będzie zamknięta?

 2. Niestety nie mamy wpływu na ludzką głupotę. Niektórzy nie widzą nic poza czubkiem swojego nosa.

 3. Jakie rozmiary ubrań i butów dla chłopców?
  Matek te dzieci nie mają? Dla nich nic nie potrzeba? Więcej szczegółów proszę.

 4. Witam, mam ubrania dla kobiety. Czy tez sie przydadza?

 5. Mogę oddać zlew dwukomorowy kuchenny i okap

  • Jesli chodzi o wyposażenie do domu prosze zawozić tego typu rzeczy do siedziby Adremu, ubrania na kobietę przydadzą sie jak najbardziej ale prosze o przywiezienie ich do szkoly w godzinach porannych. Jutro razem z chętnymi mamami bedziemy sortować podarowane rzeczy. Jutro sie okaże czego jeszcze rodziny potrzebują.

 6. Mam dwie kanapy rozkładane, nie pierwszej nowości, trochę zużyte, ale na początek może komuś posłużą. Problem tylko w tym, że nie mam możliwości sama ich wynieść z mieszkania i przewieźć. Jeśli uda się załatwić odbiór i transport, to proszę o kontakt mailowy [email protected]

 7. Mam do oddania materac 200×160 w bardzo dobrym stanie, mysle ze znalazloby sie tez kilka innuch rzeczy dla dzieci, ale nie mam transportu. Prosze o kontakt [email protected]

 8. Witam słyszałam w wiadomościach o zniszczonych apatatach słuchowych jeżeli jest możliwość dowiedzieć się więcej na temat jakiego modelu były apatatach bardzo proszę o informację.

 9. Czy zbiórka jest jeszcze prowadzona ?

Z kraju