Znany lubelski lekarz jechał po pijanemu. Zamiast dmuchać w alkomat, wezwał adwokata

Zwykła kolizja, jakich każdego dnia w Lublinie jest kilkanaście, zakończyła się kilkugodzinną interwencją policji. Sprawca nie chciał poddać się badaniu alkomatem, do tego był agresywny wobec funkcjonariuszy.

Do zdarzenia doszło w minioną środę w rejonie skrzyżowania al. Solidarności, Sikorskiego i ul. Ducha w Lublinie. Przed godziną 20 kierujący volvo mężczyzna doprowadził do kolizji z kią. Kiedy pojazdy zjechały ze skrzyżowania, poszkodowana zwróciła uwagę na stan, w jakim znajdował się kierowca volvo. Powiadomiła o wszystkim policję. Poprosiła jednocześnie o szybki przyjazd funkcjonariuszy tłumacząc, że sprawca jest mocno pijany.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Od kierowcy volvo wyczuwana była silna woń alkoholu. Mężczyzna podróżował z pasażerką. Na szczęście ani im, ani też podróżującej kią kobiecie z dzieckiem, nic się nie stało.

– Badanie przenośnym urządzeniem wykazało, że mężczyzna miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie – wyjaśniała nam Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Kiedy jednak przyszło do właściwego badania na stacjonarnym alkomacie, z którego wydruk dołączany jest do dokumentacji procesowej, mężczyzna zaczął nagle uskarżać się na różnego rodzaju dolegliwości zdrowotne. 55-latek odmawiał też poddaniu się badaniu na zawartość alkoholu.

Wezwał również na miejsce swojego adwokata. Na niewiele się to jednak zdało. Zapadła decyzja, że mieszkaniec Lublina zostanie przetransportowany do szpitala w celu pobrania krwi.

– W trakcie doprowadzania do szpitala mężczyzna zaczął być agresywny. Nie chciał wykonywać poleceń, jakie wydawali mu funkcjonariusze, do tego stawiał opór – dodaje Anna Kamola.

Jak ustaliliśmy, kierowcą volvo był znany lubelski lekarz, prowadzący specjalistyczne kliniki m.in. w Lublinie i Rzeszowie. Obecnie w tej sprawie toczy się śledztwo. Mieszkaniec Lublina niebawem ma usłyszeć zarzut m.in. kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Grozi mu utrata prawa jazdy, kara do dwóch lat pozbawienia wolności a także wysoka grzywna.

(pixabay – zdjęcie ilustracyjne)
2018-09-10 17:01:27

Zobacz również

51 komentarzy

 1. Wyników badań proszę strzec jak oka w głowie podobnie zeznań poszkodowanej jak i świadków

  • Zarekwirować auto i nałożyć mandat w wysokości 3 miesiecznego wynagrodzenia. Dodatkowo za spowodowanie kolizji rok prac społecznych (zamiatanie ukul?) w wymiarze 40 godzin miesięcznie. Żeby pokazać że wszyscy są różni. Jeśli migal by się od prac społecznych – dokopać mu kolejne 10 pensji.

   • To teraz za kilka dni żona lekarza w spalonym samochodzie a za 2 lata ogłoszenie że wyszedł z domu na rower i jest poszukiwany.

  • o co chodzi bo nie chce mi się czytać.
   lekarz nie chciał dmuchać w alkomat tylko chciał dmuchać adwokata ?

 2. Polscy lekarze: obrośnięci w przywileje, pławiący się w luksusie, przywykli do bezkarności. Nic dziwnego, że równość wobec prawa jest dla nich nie do przełknięcia.

  • Trza było się uczyć.
   Tak teraz tylko hejtem i zazdrością rzucać można ?

   • 75% studentów Akademii Medycznych to osoby, których przynajmniej jedno z rodziców jest lekarzem. To jest neofeudalizm i dziedziczenie pozycji społecznej, a nie dochodzenie do niej nauką i ciężką pracą, naiwniaku.

    Napisz teraz: „trzeba było się urodzić w rodzinie lekarzy”.

    • Urodzili się w rodzinie lekarzy, ale Aaronie oni się po prostu uczą A tego nie zaprzeczysz

    • Osoby z powołaniem do zawodu to wyjątki reszta odbija się od bandy ale przechodzą do końca przez lata nauki na studiach. Później uważają się za super lekarzy. W rzeczywistości nikomu nigdy nie pomogą. Smutne ale prawdziwe….

     • Ta grupa społeczna to neoarystokracja, która dostaje pieniądze nie za żadne tam leczenie, ale za samo „bycie lekarzem” i spanie na dyżurach.

      Jedyne, z czego większość polskich lekarzy jest w stanie człowieka wyleczyć to ze złudzeń co do polskiej służby zdrowia.

     • znam sporo osób pracujących w naszych szpitalach, od dawna słyszę że wielu na dyżur idzie jak do hotelu, maję swoje podusie, pościel, …… ech życie …

   • Uczyć się można w opór, ale jak się nie ma protekcji to i tak skończy się jako asystent przynieś-wynieś. Kierunek zagranica, o ile dadzą skończyć studia. Mafia taka sama jak u prawników?

 3. A po co to rozgłaszać że znany lekarz i gdzie przyjmuje, jakim samochodem jechał= tym samym ujawnia się jego tożsamość. Lekarz nie lekarz ale jechał pijany i powinien ponieść konsekwencje.

  • Fakt. Dane osobowe oraz wizerunki drogowych meneli powinny być udostępniane do publicznej wiadomości bez względu na wykonywaną przez nich profesję.

   • Popieram. Otwarty rejestr „drogowych meneli” oraz upublicznienie wizerunku w mediach. Może to by chociaż trochę odstraszało, bo jak na razie nic nie skutkuje.

  • Bo znani mają większe znajomości w ukręcaniu łba sprawie. Jak piszą media to taki załatwiający 2 razy się zastanowi zanim i sobie zaszkodzi.

 4. a pasażerka trzezwa? Jak tak to powinna tez być ukarana !

 5. Mało powiedziane, że znany lubelski lekarz. Znany w całym kraju lekarz. Wpadka totalna.

 6. Na te dolegliwości powinni go zabrać do szpitala, w którym pracuje, gdzie siostra przełożona powinna mu zaaplikować podwójną lewatywę. Na usprawiedliwienie trzeba zauważyć, że tylko wyjątkowa kasta, gdy jest narąbana, każe policjantom wypier****ć. Doktorek był tylko agresywny.

 7. Grozi mu utrata prawa jazdy-czyżby policjanci od razu nie zabrali jemu kwitów-dlaczego?????!!!!!!! Czyżby papuga maczał w tym swoje paluszki?

 8. Bidaka na taksówkę nie stać ?

 9. Podobno w szpitalu tak się pracuje : Siostro, tampon … spiryt … ogórca …

 10. Czyżby to Dr Maciej K?

 11. a że tak głupio zapytam, a policjanci to mieli kanapki w kaburach i zamiast pałki kwiatki? Pijany, agresywny, nie wykonujący poleceń, więc mieli pełne prawo użyć wszelkich niezbędnych środków przymusu bezpośredniego. Najpierw pałą po plecach żeby nie było że leją skutego, a jak już zaliczy glebę kajdanki, chwyt obezwładniający, dźwignia na łapki i jest spokój. Szkoda ze nie trafił w USA na policjantów, bo już pewnie byłby po sekcji po samo postrzale 😉 .

  • Co też ty bredzisz „jasiek”? W Polsce ? Pałą, pana doctora???
   Za mniejsze przewinienia wyrzucają z policji.
   Dlatego policjanci w obawie o pracę i wolność, wolą sami być pobici, a bywało, że nawet, zabici.

 12. Nic mu nie zrobią bo w Lublinie nadal rządzą złodzieje i łapówkarze z PO.

  • policjant też może czasem zachorować. Ciekawe gdzie leczyc się będzie pani z kii?
   Pijak od razu z drogi powinien iść na 3 miesiące do paki. Każdy. To trochę by pomogło. a tak zacznie „chorować”, zaboli go kręgosłup i sprawa przedawni się przed wyrokiem.

 13. Ta wysoka grzywna w jego wypadku to żart przy jego dochodach.

 14. W dodatku biegły sądowy

 15. Mirosław Tudrujek

  Dlaczego Lublin 112 nie poda Imienia i Pierwszej litery Nazwiska widać ze odrazu coś kombinują

 16. Sprwiedliwość jest tylko w teori

  Narobią mu …jak tym wszystkim świetym krowom …grzywna i jakiś śmieszny wyrok w zawieszeniu …o ile wogóle cokolwiek …zawsze byli są i będą równi i równiejsi ….tak już niestety jest i pewnie jeszcze długo bedzie ,czy komuś się to podoba czy nie

 17. Ale cwaniaczek …. pewnie guzik mu zrobią bo to vip a ich sie traktuje inaczej …… powinien odpowiedzieć za swój czyn i ktoś to powinien monitorować czy sprawiedliwości stało się zadość

 18. Już to widzę jak go skazują buhahahaha

 19. Podpowiedzcie jaka jest spspecjalizacja doktorka?

 20. Specjalizacje właśnie robił, jazda na bani 😀

 21. Jak dobry lekarz to nie ma co zamykać. Brakuje dobrych doktorów.

 22. Powinni mu doje..ć z najwyższej póły. Tak dla przykładu.

 23. Jak to Dr Maciej K, to bez problemu będzie go stać na wynajęcie prywatnego kierowcy w razie, gdy utraci prawo jazdy.

  Poza tym żona Doktora zajmuje wysoką pozycję w środowisku lubelskich sędziów.

 24. CWANA GNIDA !!!!!!! MMA NADZIEJĘ ŻE PIENIĄDZE I ZNAJOMOŚCI MU NIE POMOGĄ!!!! BEKNIE ZATO. ZAKAZ PROWADZENIA NA 10LAT!!! PLUS INNE PARAGRAFY.

 25. wiadomo że dalej będzie pił i jeździł ale jakby tak zapłacił chociaż 1 uczciwą pensyjkę, nie tą z paska tylko taką prawdziwą powiedzmy 20 tysi to by było więcej w budżecie na leczenie poszkodowanych przez pijaków.

 26. Chirurg plastyczny to nie lekarz. Lublin 112 powinno monitorować sprawę ze wzgledu jak ktoś wcześniej napisał stanowisko żony pijaka.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8359zł 1.04%
  • GBP 4.9195zł 0.89%
  • EUR 4.5055zł 0.57%
  • CHF 4.1902zł 0.82%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki