Znany lubelski lekarz jechał po pijanemu. Zamiast dmuchać w alkomat, wezwał adwokata

Zwykła kolizja, jakich każdego dnia w Lublinie jest kilkanaście, zakończyła się kilkugodzinną interwencją policji. Sprawca nie chciał poddać się badaniu alkomatem, do tego był agresywny wobec funkcjonariuszy.

Do zdarzenia doszło w minioną środę w rejonie skrzyżowania al. Solidarności, Sikorskiego i ul. Ducha w Lublinie. Przed godziną 20 kierujący volvo mężczyzna doprowadził do kolizji z kią. Kiedy pojazdy zjechały ze skrzyżowania, poszkodowana zwróciła uwagę na stan, w jakim znajdował się kierowca volvo. Powiadomiła o wszystkim policję. Poprosiła jednocześnie o szybki przyjazd funkcjonariuszy tłumacząc, że sprawca jest mocno pijany.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Od kierowcy volvo wyczuwana była silna woń alkoholu. Mężczyzna podróżował z pasażerką. Na szczęście ani im, ani też podróżującej kią kobiecie z dzieckiem, nic się nie stało.

– Badanie przenośnym urządzeniem wykazało, że mężczyzna miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie – wyjaśniała nam Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Kiedy jednak przyszło do właściwego badania na stacjonarnym alkomacie, z którego wydruk dołączany jest do dokumentacji procesowej, mężczyzna zaczął nagle uskarżać się na różnego rodzaju dolegliwości zdrowotne. 55-latek odmawiał też poddaniu się badaniu na zawartość alkoholu.

Wezwał również na miejsce swojego adwokata. Na niewiele się to jednak zdało. Zapadła decyzja, że mieszkaniec Lublina zostanie przetransportowany do szpitala w celu pobrania krwi.

– W trakcie doprowadzania do szpitala mężczyzna zaczął być agresywny. Nie chciał wykonywać poleceń, jakie wydawali mu funkcjonariusze, do tego stawiał opór – dodaje Anna Kamola.

Jak ustaliliśmy, kierowcą volvo był znany lubelski lekarz, prowadzący specjalistyczne kliniki m.in. w Lublinie i Rzeszowie. Obecnie w tej sprawie toczy się śledztwo. Mieszkaniec Lublina niebawem ma usłyszeć zarzut m.in. kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Grozi mu utrata prawa jazdy, kara do dwóch lat pozbawienia wolności a także wysoka grzywna.

(pixabay – zdjęcie ilustracyjne)
2018-09-10 17:01:27

Zobacz również

51 komentarzy

 1. Wyników badań proszę strzec jak oka w głowie podobnie zeznań poszkodowanej jak i świadków

  • Zarekwirować auto i nałożyć mandat w wysokości 3 miesiecznego wynagrodzenia. Dodatkowo za spowodowanie kolizji rok prac społecznych (zamiatanie ukul?) w wymiarze 40 godzin miesięcznie. Żeby pokazać że wszyscy są różni. Jeśli migal by się od prac społecznych – dokopać mu kolejne 10 pensji.

   • To teraz za kilka dni żona lekarza w spalonym samochodzie a za 2 lata ogłoszenie że wyszedł z domu na rower i jest poszukiwany.

  • o co chodzi bo nie chce mi się czytać.
   lekarz nie chciał dmuchać w alkomat tylko chciał dmuchać adwokata ?

 2. Polscy lekarze: obrośnięci w przywileje, pławiący się w luksusie, przywykli do bezkarności. Nic dziwnego, że równość wobec prawa jest dla nich nie do przełknięcia.

  • Trza było się uczyć.
   Tak teraz tylko hejtem i zazdrością rzucać można 😂

   • 75% studentów Akademii Medycznych to osoby, których przynajmniej jedno z rodziców jest lekarzem. To jest neofeudalizm i dziedziczenie pozycji społecznej, a nie dochodzenie do niej nauką i ciężką pracą, naiwniaku.

    Napisz teraz: „trzeba było się urodzić w rodzinie lekarzy”.

    • Urodzili się w rodzinie lekarzy, ale Aaronie oni się po prostu uczą A tego nie zaprzeczysz

    • Osoby z powołaniem do zawodu to wyjątki reszta odbija się od bandy ale przechodzą do końca przez lata nauki na studiach. Później uważają się za super lekarzy. W rzeczywistości nikomu nigdy nie pomogą. Smutne ale prawdziwe….

     • Ta grupa społeczna to neoarystokracja, która dostaje pieniądze nie za żadne tam leczenie, ale za samo „bycie lekarzem” i spanie na dyżurach.

      Jedyne, z czego większość polskich lekarzy jest w stanie człowieka wyleczyć to ze złudzeń co do polskiej służby zdrowia.

     • znam sporo osób pracujących w naszych szpitalach, od dawna słyszę że wielu na dyżur idzie jak do hotelu, maję swoje podusie, pościel, …… ech życie …

   • Uczyć się można w opór, ale jak się nie ma protekcji to i tak skończy się jako asystent przynieś-wynieś. Kierunek zagranica, o ile dadzą skończyć studia. Mafia taka sama jak u prawników?

 3. A po co to rozgłaszać że znany lekarz i gdzie przyjmuje, jakim samochodem jechał= tym samym ujawnia się jego tożsamość. Lekarz nie lekarz ale jechał pijany i powinien ponieść konsekwencje.

  • Fakt. Dane osobowe oraz wizerunki drogowych meneli powinny być udostępniane do publicznej wiadomości bez względu na wykonywaną przez nich profesję.

   • Popieram. Otwarty rejestr „drogowych meneli” oraz upublicznienie wizerunku w mediach. Może to by chociaż trochę odstraszało, bo jak na razie nic nie skutkuje.

  • Bo znani mają większe znajomości w ukręcaniu łba sprawie. Jak piszą media to taki załatwiający 2 razy się zastanowi zanim i sobie zaszkodzi.

 4. a pasażerka trzezwa? Jak tak to powinna tez być ukarana !

 5. Mało powiedziane, że znany lubelski lekarz. Znany w całym kraju lekarz. Wpadka totalna.

 6. Na te dolegliwości powinni go zabrać do szpitala, w którym pracuje, gdzie siostra przełożona powinna mu zaaplikować podwójną lewatywę. Na usprawiedliwienie trzeba zauważyć, że tylko wyjątkowa kasta, gdy jest narąbana, każe policjantom wypier****ć. Doktorek był tylko agresywny.

 7. Grozi mu utrata prawa jazdy-czyżby policjanci od razu nie zabrali jemu kwitów-dlaczego?????!!!!!!! Czyżby papuga maczał w tym swoje paluszki?

 8. Bidaka na taksówkę nie stać 😂

 9. Podobno w szpitalu tak się pracuje : Siostro, tampon … spiryt … ogórca …

 10. Czyżby to Dr Maciej K?

 11. a że tak głupio zapytam, a policjanci to mieli kanapki w kaburach i zamiast pałki kwiatki? Pijany, agresywny, nie wykonujący poleceń, więc mieli pełne prawo użyć wszelkich niezbędnych środków przymusu bezpośredniego. Najpierw pałą po plecach żeby nie było że leją skutego, a jak już zaliczy glebę kajdanki, chwyt obezwładniający, dźwignia na łapki i jest spokój. Szkoda ze nie trafił w USA na policjantów, bo już pewnie byłby po sekcji po samo postrzale 😉 .

  • Co też ty bredzisz „jasiek”? W Polsce ? Pałą, pana doctora???
   Za mniejsze przewinienia wyrzucają z policji.
   Dlatego policjanci w obawie o pracę i wolność, wolą sami być pobici, a bywało, że nawet, zabici.

 12. Nic mu nie zrobią bo w Lublinie nadal rządzą złodzieje i łapówkarze z PO.

  • policjant też może czasem zachorować. Ciekawe gdzie leczyc się będzie pani z kii?
   Pijak od razu z drogi powinien iść na 3 miesiące do paki. Każdy. To trochę by pomogło. a tak zacznie „chorować”, zaboli go kręgosłup i sprawa przedawni się przed wyrokiem.

 13. Ta wysoka grzywna w jego wypadku to żart przy jego dochodach.

 14. W dodatku biegły sądowy

 15. Mirosław Tudrujek

  Dlaczego Lublin 112 nie poda Imienia i Pierwszej litery Nazwiska widać ze odrazu coś kombinują

 16. Sprwiedliwość jest tylko w teori

  Narobią mu …jak tym wszystkim świetym krowom …grzywna i jakiś śmieszny wyrok w zawieszeniu …o ile wogóle cokolwiek …zawsze byli są i będą równi i równiejsi ….tak już niestety jest i pewnie jeszcze długo bedzie ,czy komuś się to podoba czy nie

 17. Ale cwaniaczek …. pewnie guzik mu zrobią bo to vip a ich sie traktuje inaczej …… powinien odpowiedzieć za swój czyn i ktoś to powinien monitorować czy sprawiedliwości stało się zadość

 18. Już to widzę jak go skazują buhahahaha

 19. Podpowiedzcie jaka jest spspecjalizacja doktorka?

 20. Specjalizacje właśnie robił, jazda na bani 😀

 21. Jak dobry lekarz to nie ma co zamykać. Brakuje dobrych doktorów.

 22. Powinni mu doje..ć z najwyższej póły. Tak dla przykładu.

 23. Jak to Dr Maciej K, to bez problemu będzie go stać na wynajęcie prywatnego kierowcy w razie, gdy utraci prawo jazdy.

  Poza tym żona Doktora zajmuje wysoką pozycję w środowisku lubelskich sędziów.

 24. CWANA GNIDA !!!!!!! MMA NADZIEJĘ ŻE PIENIĄDZE I ZNAJOMOŚCI MU NIE POMOGĄ!!!! BEKNIE ZATO. ZAKAZ PROWADZENIA NA 10LAT!!! PLUS INNE PARAGRAFY.

 25. wiadomo że dalej będzie pił i jeździł ale jakby tak zapłacił chociaż 1 uczciwą pensyjkę, nie tą z paska tylko taką prawdziwą powiedzmy 20 tysi to by było więcej w budżecie na leczenie poszkodowanych przez pijaków.

 26. Chirurg plastyczny to nie lekarz. Lublin 112 powinno monitorować sprawę ze wzgledu jak ktoś wcześniej napisał stanowisko żony pijaka.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8247zł 0.07%
  • GBP 4.9965zł 0.25%
  • EUR 4.3322zł -0.11%
  • CHF 3.8171zł -0.05%

  Polub nas

  Materiały wideo

  „Grzesiu czego ty nie śpisz”. Spotkanie leśniczego z niedźwiedziem (wideo)
  Fotograficzne podsumowanie roku 2018 w Porcie Lotniczym Lublin (wideo)
  Spadł z motoroweru przed nieoznakowanym radiowozem (wideo)
  Wjechała rowerem na przejście. Po chwili doszło do potrącenia (wideo)
  Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Rzeszowie. Nagranie z monitoringu (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Studenci Uniwersytetu Medycznego zagrają dla małych pacjentów
  „Globalna wioska” w Lublinie. Bedzie można poznać kulturę, kuchnię i zwyczaje panujące w kilkunastu krajach
  Lublin na weekend. Sprawdź co się wydarzy
  „Zdrowy Nowy Rok, Zdrowe Ferie” – bezpłatne badania profilaktyczne w Tarasach Zamkowych
  UMCS zaprasza na Noc Biologów 2019
  x

  Szanowny Czytelniku!

  Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

  Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

  Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

  Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

  Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

  Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

  Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

  Kto jest administratorem danych osobowych?

  Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

  Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

  Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

  • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
  • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

  Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

  Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

  Twoje prawa

  Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

  Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

  * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.