Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Znajdujący się przed szpitalem namiot, zastąpi izba przyjęć z kontenerów. Zbudowano też zbiornik na tlen (foto)

Zamiast namiotu, w którym prowadzona jest segregacja pacjentów, przed szpitalem przy al. Kraśnickiej ustawione zostały kontenery. Ma to być najnowocześniejsza i najbezpieczniejsza izba przyjęć w regionie.

Wraz z pojawieniem się pandemii koronawirusa, przed szpitalami ustawione zostały namioty pełniące funkcję izb przyjęć. Są w nich przeprowadzane wstępne badania pacjentów, mające na celu ujawnienie osób z podejrzeniem zakażenia, a tym samym ograniczenie ryzyka dla personelu i pacjentów w placówkach medycznych. Jednak zbliżający się okres zimowy sprawia, że szpitale zamieniają namioty na kontenery. Ma to na celu poprawę warunków przyjmowania pacjentów jak też pracy medyków.

Sześć kontenerów ustawiono właśnie przed Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zakupiono je w ramach unijnego dofinansowania, ma być w nich utworzona najnowocześniejsza i najbezpieczniejsza w regionie izba przyjęć. W wydzielonych strefach w żaden sposób nie będą mogły się spotkać osoby chore ze zdrowymi.

Jednak to nie jedyna inwestycja w tym szpitalu. Zakupiona została komora do transportu chorych, 10 materacy przeciwodleżynowych do łóżek Covid-19, trzy aparaty USG, urządzenie do ciągłych terapii oczyszczających krew oraz dwie platformy do obserwacji parametrów hemodynamicznych, w tym rzutów serca. Do tego, przed wejściem do szpitala wykonano zadaszenie mające na celu ochronę pacjentów oczekujących na przyjęcie do szpitala, przed warunkami atmosferycznymi, przeprowadzono również prace adaptacyjne niezbędne w celu adaptacji obszaru obserwacyjno-izolacyjnego do wymogów epidemiologicznych. Aby zapobiec sytuacji awaryjnych stworzono również zbiornik na tlen o pojemności 16 ton.

(fot. UMWL)

15 komentarzy

 1. To gdzie teraz lekarze będą parkować swoje wielkie czarne SUVy?

 2. I w tych kontenerach będą trzymać antykowidian aż umrą

  • .. a reszta „pacjentów” w oczekiwaniu na łaskawe przyjęcie już nie będzie moknąć lecz będzie sobie stać elegancko pod zadaszeniem… normalnie luksusy… ja pitole…

 3. Bo mało jeszcze na kradli i kradną nadal. Szpitale nie są przepełnione tylko lekarze siedzą sobie w domu i nie pracują. Kontenery banda będzie ustawiać.

 4. Mario obyś nigdy nie musiał skorzystać z usług tych lekarzy… Chociaż nie… Obyś musiał, wtedy odszczekasz to co powiedziałeś…

  • Masz racje obym nie musiał bo i tak się człowiek nie dostanie. Ogarnij się ciemna babo bo bredzisz i popierasz tą propagandę za nasze pieniądze.

 5. myślałem że segreguje się śmieci do kontenera a tu proszę można i ludzi

 6. „urządzenie do ciągłych terapii oczyszczających krew”
  Pojawiło się ECMO w szpitalu, czy aparatura do chemodializy?

 7. Nie no po pół roku przygotowań rządu do walki z covid, bardzo szokujący efekt. Będą baraki zamiast namiotu. A to tak bez uroczystego przecięcia wstęgi i pokropku ??

 8. oczekuję dziennikarskiej , ostrej riposty

  zbudowano z cegły czy papieru ? Najmądrzejsza redakcja świata powinna wiedzieć, zbiornik przy szpitalu można ZAMONTOWAĆ