690 680 960

W województwie lubelskim nie będzie obchodów Święta Niepodległości. Wszystko przez zakaz zgromadzeń

W Lublinie, jak też w całym regionie, nie będą organizowane w tym roku obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada. Ogłosił to dzisiaj wojewoda lubelski.

W poniedziałek wojewoda lubelski Lech Sprawka ogłosił, że w związku z trwającą pandemią koronawirusa oraz wynikającymi z niej obostrzeniami, w bieżącym roku nie będą organizowane w województwie lubelskim oficjalne obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada. Mieszkańców zachęcono do symbolicznego uczczenia tego dnia poprzez udekorowanie swoich domów i mieszkań biało-czerwonymi flagami.

Z kolei Zarząd Województwa Lubelskiego zaapelował do mieszkańców regionu, aby przyłączyli się do akcji „Lubelskie dla Niepodległej”, czyli zaśpiewanie hymnu narodowego razem z lubelskimi artystami. Mazurek Dąbrowskiego w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego w Lublinie i Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego udostępniony zostanie w środę w samo południe.

Podobne rozwiązanie zastosowano w wielu największych miastach całego kraju. Z kolei gromadzący dziesiątki tysięcy osób Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie odbędzie się online. Będzie on transmitowany na żywo w Internecie już od godz. 12.00, aby każdy mógł zobaczyć przygotowane atrakcje na ekranie smartfona, komputera czy telewizora.

(fot. LUW/archiwum)

19 komentarzy

 1. tęczowe górą

 2. a rozjuszone samice mogły przez 2 tygodnie latać po ulicach???

  • I obrońcy pedofili też

   • Jak widać tak, razem z nimi była antifa, a ona jest żydowska i chroni swoich religijnych liderów i ich obrzędy.

  • Tydzień po rozjuszonych samicach ilość zakażeń zmalała, a w tydzień po płaskoziemcach, co to nie wierzą w maseczki i myć rąk nie potrafią ilość zakażeń wzrastała lawinowo.

  • Kilkudniowy okres ruJi u wygłodzonych samic już minął. Za miesiąc możemy liczyć na chwalebniejsze (s)ekscesy. Tym razem funkcjonariusze z pewnością użyją gumowego aparatu ucisku połączonego z wytryskiem armatek wodnych.

 3. Obecnie niepodległości nie ma sensu świętować, przynajmniej dopóki Komisję Europejską okupuje liberalno lewacka klika, która z demokracją nie ma nic wspólnego, a i niepodległość czy niezawisłość członków Unii to dla niej puste frazesy. Możemy za to śmiało świętować sukces edukacyjny zchamiałych lewicowych politruków i wejście w dorosłość młodego pokolenia ludzi dla których egoizm, chamstwo i demoralizacja to sposób na życie… Przynajmniej do czasu.

 4. A czy wiadomo skąd ma wyruszyć zmotoryzowana kolumna Marszu Niepodległości?

 5. Teraz wiem że w tym kraju tylko chamskie łamane prawa jest bezkarne – patrz marsze wściekłych wagin i ochraniających je waginiarzy. Trzeba migać sie od podatków taką wyciągnąłem naukę.

 6. ….a gigantyczna flaga będzie smętnie powiewać… lub zwisać z braku wiatru… ku chwale PiSolandii!!

 7. Będą tylko jak zawsze wojsko defilowało a ludzie bili brawo to teraz ludzie będą defilować a wojsko będzie ich biło.

 8. pomioty kaczora w czarnych koszulach i tak wyjdo paradować

 9. ty se możesz zakazać …

 10. I bardzo dobrze w ubiegłym roku na podzamczu jak zobaczyli kocioł z grochówką to deptali flagi i chorągiewki biało czerwone które wcześniej „przypadkiem” upuścili tak się pchali do tej zupy…..Bydło.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!