Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zmiany we władzach również w skarbówce. Jest nowy szef lubelskiej Izby Administracji Skarbowej

Wczoraj odwołany został dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Lublinie Artur Krukowski. Od dziś szefem lubelskiej skarbówki jest Jarosław Edeński.

Po tym, jak w grudniu na nowego szefa Krajowej Administracji Skarbowej powołano Marcina Łobodę, a na jego zastępcę Zbigniewa Stawickiego, przyszedł czas na zmiany w regionalnych strukturach. W czwartek odwołani zostali pierwsi dyrektorzy zarówno departamentów jak też Izb Administracji Skarbowej.

Stanowisko stracił m.in. dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Lublinie Artur Krukowski. Z kolei dziś, w piątek, na jego miejsce powołany został Jarosław Edeński. Jest on od 30 lat związany z administracją skarbową, jak podkreślono, to również doświadczony urzędnik i radca prawny.

Jarosław Edeński w 1993 roku odbył studia prawnicze na UMCS w Lublinie, w 1999 roku wpisany został na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Lublinie. Ukończył też Podyplomowe Studium Prawa Podatkowego Unii Europejskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Studia Podyplomowe „Zarządzanie Służbami Podatkowymi” – na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Prawa i Administracji.

Nowy dyrektor w latach 2000-2007 pełnił funkcję Naczelnika Wydziału Podatków Pośrednich w Izbie Skarbowej w Lublinie, a w latach 2008-2016 był jej Wicedyrektorem. W strukturach Krajowej Administracji Skarbowej był zatrudniony na stanowisku Zastępcy Naczelnika Urzędu Skarbowego w Kraśniku (2016-2022). Od marca 2022 r. radca prawny w Lubelskim Urzędzie Celno-Skarbowym w Białej Podlaskiej.

25 komentarzy

 1. Mierny, bierny, ale wierny – ot polska polityka w pigułce. Byle wygrać wybory i pozatrudniać rodzinę i znajomych gdzie się da na publicznym garnuszku.

  • Takiego nepotyzmy jaki wprowdził do polityki pis nigdy nie było w Polsce.

   • Było, jest i będzie.

   • Oj krótko żyjesz na tym świecie widać

   • Było za PZPR, czyli za pierwowzoru pisu.

    • Na wzorcu PZPR opiera się czas polityka KO … Najwyższe stołki obecnie obsadzone starymi komuchami, patusek też wierny komunizmowi do dziś…

     • Doradca zioby niejaki Kryże, główny druh kaczora konfident sb Kujda, prezes Orlenu Jasiński też z PZPR, prokurator stanu wojennego, oskarżający opozycjoniste niejaki Piotrowicz został sędzia TK, czołowy poseł Krasulski był w wojsku kiedy tłumiono protesty na wybrzeżu, ale w życiorysie tej wzmianki brak, Duda z solidarności milicjant pałujacy Polaków etc etc.

 2. Tera Ku..My

 3. A czy Naczelników Urzędów Skarbowych w Lublinie – też będą ZMIENIAĆ ????

  • Będą, będą. Jeszcze jakby tak przy okazji wywalili na konsekrowaną twarz pana”kapelana”skarbówki który kosztuje nas podatników ok. 6 tys. zł miesięcznie

 4. a wydawać by się mogło, że skarbówka, straż pożarna czy policja to apolityczne organa państwowe. Jedni pobierają od wszystkich podatki, inni gaszą pożary, a kolejni łapią złodziei. A okazuje się, że to bardzo polityczne przyczółki.

 5. Co trzeba zrobić aby dostać się tam, bo też chcę??

 6. Co to za dzikie dźwięki? To kwiczą pisowcy oderwani od koryta.

  • Narazie to ty kwiczysz otrzyj pianę z ryła.

  • nie – potencjalni przedsiebiorcy ktorzy beda poprzez dlugotrwale kontrole oraz przewinienia za ktore po 3 latach , gdy juz firma zbanktutowały przeproszą – to takie celowe likwidowanie wybranych firm jak np.Kluski i tysiace innych w histori

   • Dfg, właśnie opisałeś politykę pisu. Nękanie przedsiębiorców przez kas i dostęp do konta na życzenie skarbówki. Gorzej już się nie da.

    • Oczywiście że się da. Za chwilę zobaczysz. ZUS już podnieśli. Zamiast kwoty wolnej od podatku, ale który platformiany tuskomatoł by na to patrzył…

  • Jak by to wystarczyło to prawie każdy by się tam pchal

 7. nowe standarty k.. mać

 8. niech zajrzyją na konta urzędu miasta bo mają za dużo kasy ròżnymi metodami zaje ane od ludzi

 9. Jako kolonia, wszystkie nasze finanse, szwindel-łady, haracze, opłaty, itp. są ustalane przez anglosasów-zydomasoństwo z City of London. Lokalne pacynki, media i wszechcyfryzacja bardzo im ułatwia sprawę.

Dodaj komentarz