Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zmarła kobieta, po której w marcu na ul. Lwowskiej w Lublinie przejechał autobus

Po ponad miesiącu od wypadku, zmarła 74-letnia mieszkanka Lublina, która wysiadając z autobusu wpadła pod koło pojazdu. Śledztwo w tej sprawie wciąż trwa.

W sobotę w szpitalu przy ul. Jaczewskiego w Lublinie zmarła 74-letnia kobieta, poszkodowana w marcowym wypadku na ul. Lwowskiej w Lublinie. Pomimo amputacji nogi i licznych wysiłków lekarzy, stan kobiety cały czas był ciężki. Przez ponad miesiąc była ona utrzymywana w śpiączce farmakologicznej.

We wtorkowy wieczór 15 marca b.r. kobieta podróżowała jednym z autobusów komunikacji miejskiej. Gdy wysiadała na przystanku przy ul. Lwowskiej, drzwi nagle się zamknęły przycinając trzymaną przez kobietę torebkę. W wyniku tego, pasażerka usiłująca wyrwać torebkę przewróciła się a jedno z kół przejechało po jej nodze. Kierowca po krzyku pasażera zatrzymał pojazd, otworzył na kilka sekund drzwi i odjechał, nie sprawdzając dokładnie co się stało. Kobieta z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Wobec kierowcy toczy się postępowanie.

Zarzuty co dotyczą art. 177 § 2 kk, kiedy to następstwem wypadku jest śmierć człowieka lub ciężkie obrażenia ciała, za co sprawcy grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Kolejny z zarzutów dotyczy art. 178 k.k. mówiącym o ucieczce z miejsca zdarzenia. W tym przypadku grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Ten ostatni zarzut spowodowany jest tym, iż jeden z pasażerów poinformował kierowcę o tym, że coś się dzieje z tyłu pojazdu. Dokładnie iż drzwi zamykając się przytrzasnęły torebkę pasażerki.

Kierowca, który wykonywał kursy na linii nr 10, był trzeźwy. Nie stwierdzono również w jego organizmie środków odurzających. Mężczyzna tłumaczył, że nie widział momentu zdarzenia, jak też nie był świadom, że doszło do wypadku. Jak nas poinformowano, jest to doświadczony kierowca z dziesięcioletnim stażem pracy. Do czasu pełnego wyjaśnienia okoliczności wypadku, pracodawca 48-latka zdecydował o odsunięciu go od kierowania autobusami. Należący do firmy Irex autobus, choć miał 19 lat, był w dobrym stanie technicznym. Kilkanaście dni wcześniej zostały w nim wykonywane badania techniczne.

Zmarła kobieta, po której w marcu na ul. Lwowskiej w Lublinie przejechał autobus
Zmarła kobieta, po której w marcu na ul. Lwowskiej w Lublinie przejechał autobus

(fot. lublin112)
016-04-24 17:54:43

26 komentarzy

 1. Borys (oryginał)

  Wyrazy współczucia dla rodziny.

 2. Szkoda rodziny i szkoda kierowcy bo teraz bieganie po sądach za parę mięsnych groszy!!!

 3. Co się stało to się nie dostanie,trzeba ratować życie .Kto rozliczy lekarzy? ,,, spier..lili operacje i tyle.

 4. No po takim czasie to raczej nie zmarła z powodu wypadku tylko jakiś lekarz olał sprawę.

 5. 10 zazwyczaj to przegubowce, zrozumiałym fakt ze kierowca mógł nie poczuć ze coś się stało, gdyby był to pojedynczy solaris lub nie wiem np stary neoplan na bank musiałoby przechylić całą budę a tak przegub zamortyzowal. Kondolencje dla rodziny i wyrazy współczucia dla kierowcy

  • KIEROWCA Z BOMBOWCA BEZ WYOBRAZNI KOMPLETNIE NIEODPOWIEDZIALNY

   znasz przebieg wypadku? Ludzie krzyczeli że ją przyciął w drzwiach zatrzymał się człowiek wysiadł żeby pomóc a kierowca ruszył.

 6. Taka uwaga na przyszłość do autora: nie zaczynamy zdania od cyfry „48-letni”.

 7. A dlaczego prokurator nie powiadomił że przywrócił kierowce do pracy i dalej wozi pasażerów?

 8. Najbardziej śmieszy stwierdzenie „autobus był sprawny technicznie”. Ten wóz ma nr 5116 i można go spotkać ostatnimi czasy na 10 i 42. Fotokomorka jest wadliwa od momentu pojawienia się tego pojazdu w Lublinie, tj. od dwóch lat. Nie wykrywa przeszkody, tylko po ok 10s automatycznie zamyka drzwi, bez względu na to czy ktoś się w tych drzwiach znajduje. Jeśli ktoś nie wierzy, to zapraszam na przejażdżkę. Kobieta prawdopodobnie straciła życie przez opieszałość przewoźnika i przyzwolenie Ztm na realizowanie kursów takim sprzętem…

  • Ten kraj jest po…ebany a zwlaszcza tepaki co mysla ze zatrzymaja autobus. Autobusem to trzeba umiec nawet jako pasazer jezdzic. Zycie za torebke o czym ona myskala ze zatrzyma autobus?? Ku.wa mnie w szkolw nauczyki zanim wejdziesz na orzehscie lewo prawo lewo a teraz tepaki wlaza prosto ood kola bo wbili sibie do lba ze maja pierszenstwo i nikt nawet niepomysli ze w samochodzie peknie przewod hamulcowy i koniec z pieszym na przejsciu ale pierszenstwo to pjerszenstwo 30 lat temu tez bylo puerszenstwo na przejsciu. Ale jeszcze mamy supermenke za ktira odpowie bogu ducha winny kierowca. Jakby jej sie dom palil to by zostala dopuki tv i innych zeczy niwyniesie. Przykra jest ta sytuacka ale mysllenie nie boli podobno!!!!!!

  • Chyba spotkałem ten autobus dzisiaj(25,04) nr 42 koło godziny 9 rano na Sikorskiego w stronę Kraśnickiej. Przepuściłem parę starszych osób, drzwi zaczęły się zamykać zaraz za ostatnim panem. Sam wskoczyłem z przyzwyczajenia, że drzwi się otwierają po napotkaniu oporu ale akurat te tego zabezpieczenia nie mają. Słabsza osoba mogłaby sobie nie poradzić. Przystanek, czy dwa dalej słyszałem krzyczących z tyłu pasażerów że kogoś drzwi złapały…
   Wchodząc tymi drzwiami po prawej stronie jest naklejka z numerem do zgłaszania awarii i skarg. Teraz mi głupio, że nie zapisałem.

 9. Kondolencje dla rodziny. Oby wyrok był rychły i sprawiedliwy.

 10. Jedno jest pewne. Ta Pani zapisze się jako lepsze i bezpieczniejsze jutro dla pasażerów i kierowców naszej komunikacji. P.S. Nie musiała tak długo cierpieć. Cierpiała by kierowca miał chwil kilka więcej…lepiej?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo