Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zmarł mężczyzna poparzony podczas pożaru w puławskim szpitalu

Lekarzom nie udało się uratować życia mężczyzny, który został ciężko ranny w pożarze sali w szpitalu w Puławach. Trwa śledztwo w sprawie pożaru.

Nie żyje 45-letni mężczyzna, który został ranny w pożarze, jaki miał miejsce w jednej z sal na piątym piętrze Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach. Mieszkaniec gminy Żyrzyn doznał ciężkich oparzeń, zarówno całego ciała, jak również dróg oddechowych. Mężczyzna utrzymywany był w śpiączce farmakologicznej. Pomimo wysiłków lekarzy, jego życia nie udało się uratować.

Przyczyną pojawienia się ognia w sali na Oddziale Wewnętrznym było nieostrożne posługiwanie się zapalniczką przez ofiarę. W wyniku tego zaczęła płonąć pościel a następnie ogień objął wyposażenie sali. Razem z mężczyzną w pomieszczeniu znajdowały się jeszcze dwie osoby. Natychmiast wszczęty został alarm.

Powiadomiona została straż pożarna, jednak zanim na miejsce dojechali strażacy, do akcji ratunkowej przystąpił personel szpitala. Ewakuował on znajdujących się w sali pacjentów, a następnie przy pomocy gaśnicy został stłumiony ogień. Ze względu na silne zadymienie, ewakuowano także pacjentów z pozostałych sal na Oddziale Wewnętrznym. Łącznie było to 17 osób. Strażacy po dojeździe na miejsce dogasili płonące łóżko oraz dokonali przewietrzenia pomieszczeń.

Wstępne straty wywołane działaniem ognia oszacowano na kwotę około 20 tys. złotych. Ślady pożaru widoczne są także na korytarzu jak też w salach sąsiednich. Śledztwo w tej sprawie prowadzi puławska prokuratura.

2016-09-2 12:30:54
(fot. nadesłane)

4 komentarze

  1. Nie odbierzcie tego źle Ale gdyby wyszedł i usłyszał koszty jakie zrobił to moglby też umrzeć

  2. sądząc po „ynteligencji” denata pewnie czytał wyborczą, LISweeka lub POlitykę, czy Krytykę Polityczną i go pokarało…

  3. „Mundrość” przez ciebie przemawia.

  4. Jakieś jaja ,to z czego ta pościel była że jarała się jak polana benzyną a zapalniczka to chyba palnik acetylenowy .Jak żyje większych bzdur nie słyszałem .