Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Złodziej zaatakował ochroniarza, chciał ukraść perfumy. Grozi mu długa odsiadka

Nawet 12 lat więzienia grozi 35-latkowi, który dopuścił się rozboju i kradzieży rozbójniczej w jednej z drogerii w Lublinie. Mężczyzna trafił już na 3 miesiące do tymczasowego aresztu.

Zgłoszenie o tym zdarzeniu zostało odebrane przez policjantów z 3. komisariatu pod koniec maja tego roku. Informacje przekazane funkcjonariuszom wskazywały, że w jednej z drogerii w Lublinie doszło do napadu rabunkowego.

Sprawca wziął perfumy z półki, nie zamierzając za nie zapłacić. W związku z tym pracownik ochrony podjął próbę zatrzymania mężczyzny opuszczającego sklep. Kiedy zareagował, sprawca stał się agresywny, zaczął uderzać ochroniarza i próbował uciec. Pracownik podążył za nim na ulicę, gdzie został ponownie zaatakowany. Napastnik wyrwał mu perfumy, które trzymał w ręku i zbiegł. Łącznie jego łupem padły flakoniki o wartości kilkuset złotych.

W sprawę zaangażowani zostali kryminalni z komendy miejskiej. Policjanci szybko zlokalizowali 35-latka, który został zatrzymany. Dodatkowo funkcjonariusze udowodnili mu popełnienie kradzieży w innym sklepie z perfumami. W prokuraturze postawiono mu zarzuty rozboju, kradzieży rozbójniczej i kradzieży.

Na wniosek śledczych, sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za kradzież rozbójniczą grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl)

6 komentarzy

 1. Nastepny hahaha prawdziwek do paki nie ma dnia zeby ktos rączek nie wyciągał

 2. Dziadek ze Slamsowa

  Mężczyzna dopuścił się rozboju i kradzieży rozbójniczej w jednej z drogerii w Lublinie i już trafił już na 3 miesiące do tymczasowego aresztu.
  Tymczasem pijany bandzior, który swoim autkiem zabił 5 osób nie trafił już na 3 miesiące do tymczasowego aresztu, bo Wysoki Sąd nie widział takiej potrzeby, mimo, ze prokurator wskazywał na możliwość mataczenia przez bandytę.
  Sąd, a sąd…

 3. … bać sondy

 4. Odi Profanum Vulgus

  Nikt nie odniósł obrażeń, straty znikome albo żadne – do 12 lat więzienia.

  Spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, do piachu idzie człowiek albo kilka osób – do 8 lat więzienia.

  Oszustwo, ludzie tracą oszczędności życia, po kilkadziesiąt albo kilkaset tysięcy, a jeszcze muszą kredyty spłacać – do 8 lat pozbawienia wolności.

  Polska to kraj, gdzie im większym bydlakiem jesteś, tym bardziej jesteś bezkarny.

 5. ukr, gruzin?

 6. Ale złodziej-elegant. Dla ładnych perfum jest gotów iść do paki na ładnych parę lat. Osobiscie nie wiem, czy warto, ale to juz jego wybor. Co kto lubi.

Dodaj komentarz

Z kraju