690 680 960

Rowerzysta potrącony przez pojazd dostawczy trafił do szpitala (zdjęcia)

W sobotę nad ranem w Wytyczne doszło do wypadku z udziałem rowerzysty. Poszkodowany cyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w sobotę nad ranem w miejscowości Wytyczno w powiecie włodawskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty przez pojazd dostawczy.

Na miejscu interweniowała policja, straż pożarna oraz zespół ratownictwa medycznego. Jak wynika ze następnych ustaleń mundurowych, kierujący pojazdem dostawczym najechał na rowerzystę.

60-letni cyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku, w rejonie zdarzenia mogą nadal występować utrudnienia z przejazdem.

Rowerzysta potrącony przez pojazd dostawczy trafił do szpitala (zdjęcia)

Rowerzysta potrącony przez pojazd dostawczy trafił do szpitala (zdjęcia)

(fot. Policja Włodawa)

11 komentarzy

 1. pewnie wyprzedzał na żyletkę.

 2. Ostatni sprawiedliwy

  Rowerzystę powinno się mijać w odstępie minimum metra…trzeba jechać środkiem pasa na rowerze,wtedy wyprzedzi Cię jak będzie miał gdzie zjechać a nie lusterkiem Cię po łokciu będzie ocierał! Ja zawsze tak robię!

  • Ja również tak robię, bo jazda zbyt blisko krawędzi jezdni jest zwyczajnie niebezpieczna dla uprzejmego rowerzysty, nie warto, przepraktykowane, zawsze znajdzie się chętny do wyprzedzania na trzeciego, prawie się go zachęca do tego jadąc krawędzią jezdni. Natomiast jadąc ok 0,5-1m od krawedzi lub srodkiem pasa kierowca samochodu jest zmuszony wyprzedzać wtedy gdy nikt z przeciwnej strony nie jedzie czyli PRZEPISOWO. Nie ma miejsca na jednym pasie dla rowerzysty+0,5-1m od krawedzi/dziur na jezdni +min 1metr odległosci od niego + szerokośc auta NIE MA na to miejsca i kropka.

   • Tak, bo przepisy o ruchu drogowym dotyczą tylko samochodów… Jazda środkiem jezdni rowerem, poza określonymi sytuacjami, jest niezgodne z przepisami, więc proponuję powstrzymać się od takich rad, bo jeszcze ktoś uzna, że rzeczywiście może tak robić…

 3. Ten wrak nie ma prawa poruszać się po drodze publicznej. Kaskader wyeliminowany z wyścigu. Jest o wiele bezpieczniej. Wszyscy inni użytkownicy dróg muszą mieć: sprawny pojazd, OC, pełne oświetlenie, prawo jazdy, kartę woźnicy lub kartę rowerową itd. Banda jednośladowych terrorystów nie musi mieć nic! Wyrazy współczucia dla kierowcy.

 4. Chyba najbardziej istotne dla okoliczności sprawy będzie to, czy było już jasno, czy jeszcze nie.
  Rower wygląda na wyposażony w niezmiernie popularny na bocznych drogach system ABŚ (absolutny brak świateł). Pytanie więc, czy to kierowca nieprawidłowo wyprzedzał, czy też kierowcy nie dano szansy dostrzeżenia wyprzedzanego?

  • Kuba a dla ciebie użyte w artykule określenie „nad ranem” to która godzina?
   Biorąc pod uwagę wschód Słońca ok. 4:15 i fakt, że jasno to już jest przed wspomnianym wschodem.

 5. Pan jechał po bułeczki które ten dostawczak wiózł.

 6. Świadek Zdarzenia

  Pan rowerem był trzeźwy i jechał prawidłowo, auto wyprzedzało na trzeciego i zachaczył rowerzystę..
  Świadek Zdarzenia

 7. Jadąc samochodem z taką prędkością jak rower dostaje się mandat za tamowanie ruchu. Ten z roweru też powinien dostać.

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 4.4012zł 0.87%
 • GBP 5.3195zł 0.02%
 • EUR 4.6147zł 0.12%
 • CHF 4.7848zł -0.04%

Polub nas