690 680 960

Zlikwidowano nielegalną rozlewnię alkoholu i zatrzymano cztery osoby. W „fabryce” było 55 tys. litrów spirytusu (wideo, zdjęcia)

Funkcjonariusze CBŚP i KAS, pod nadzorem Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej zlikwidowali nielegalną rozlewnię alkoholu wysokoprocentowego. W trakcie działań zabezpieczono około 55 tys. litrów czystego spirytusu i 5 tys. litrów podrobionej wódki.

Mundurowi natrafili na ślad nielegalnie prowadzonej działalności na terenie Łodzi. W jednej z hal magazynowych urządzono zakład produkcyjny, gdzie przez co najmniej kilka miesięcy były tam produkowane różnego rodzaju alkohole wysokoprocentowe, przede wszystkim podrabiano wódkę oznaczaną zastrzeżonymi znakami towarowymi bardzo znanych marek.

Z zebranego materiału dowodowego wynika, że działalność zorganizowanej grupy przestępczej miała charakter międzynarodowy. Podrobiony alkohol był przeznaczony w większości na rynek brytyjski, ale także miał być rozprowadzany w kraju.

Działania przeprowadzono na terenie woj. łódzkiego i wielkopolskiego. Podczas akcji funkcjonariusze zatrzymali 4 osoby. W trakcie przeszukania zabezpieczono między innymi kompletną linię do napełniania, oklejania i kapslowania butelek z alkoholem, podrobione etykiety, banderole akcyzowe, pojemniki typu mauser o pojemnościach tysiąc litrów każdy z zawartością łącznie około 55 tys. litrów czystego spirytusu. Wówczas także przejęto 5 tys. litrów gotowego alkoholu wysokoprocentowego w postaci wódek różnych marek. Funkcjonariusze zabezpieczyli również 44 tys. pustych butelek oznaczonych nazwą oraz znakami firmowymi światowych marek alkoholowych.

Łączna wartość uszczupleń w podatku akcyzowym na szkodę Skarbu Państwa została określona na kwotę ponad 3,4 mln zł.

Zatrzymane osoby zostały przewiezione do Lublina, gdzie usłyszały zarzuty dotyczące m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym jednej osobie zarzut kierowania tą grupą. Na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Lublinie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec Macieja R. – podejrzanego o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą.

(fot. wideo CBŚP)

12 komentarzy

 1. I czym teraz będą zwalczać covida? Jeszcze w teleporadzie nadzieja.

 2. Tyle Smirnoffa pójdzie w kanał.

  • A pewna lubelska firma spirytusowa kupuje spirytus w Niemczech, po czym spirytus trafia do Lublina na cysternie są zmieniane plomby i spirytus jedzie na przykład do Hiszpanii jako Polski.
   Ważne jest w interesie aby się nie narobić 😉

 3. Ciekaw jestem czy ten alkohol pójdzie na odkażanie, czy rozlany z banderolką do sklepów. Jeśli dobrej jakości, nie mam nic przeciwko, ale w przeszłości zdarzały się dwa ,,smaki” jednego gatunku wódki. Wskazany sprawny degustator 😉

 4. Jasny Gwint !!!

  Litr spirytusu w ponoć najtańszej „Biedronce” kosztuje prawie stówę… zakładając, że w legalnej produkcji pewnie gdzieś koło 10 PLN, to znaczy, że około 90 pe El eNów jest zyskiem, producenta, hurtowników, detalistów no i oczywiście ciągle nienasyconego (tak samo jak Kościół), Skarbu Państwa.
  I w związku, ze związkiem tak se wziąłem i pomyślałem (co każdemu sie może zdarzyć), że gdyby ceny tego legalnego napitku były (a mogłyby być) sporo niższe to taka „lewa”, konkurencyjna produkcja byłaby nieopłacalna i przestała by istnieć bez pomocy naszej bohaterskie policji i innych służb mundurowych.
  Ale kto prócz mnie chciałby o tym pomysleć… chociaż jak wcześniej wspomniałem, każdemu sie może przytrafić…

  • Ojej już nie bądź aż tak skromny z tym myśleniem o twoim myśleniu.. No cóż skoro ci się już przytrafiło jak piszesz, to wybaczamy.. Bo chyba nie do końca ci to wychodzi. Zanim wpadniesz na kolejny wspaniały pomysł jak ów z obniżką ceny alkoholi to wpierw spróbuj zagłębić się w temat sensu istnienia akcyzy na alkohol, tytoń czy inne wyskoki. A najlepiej to poproś kogoś żeby ci to wytłumaczył bo jeszcze znowu przytafi ci się pomyśleć, niekoniecznie z sensem. A i na marginesie, jakoś dziwnie tak składa się za każdym razem że o chciwości kościoła najwięcej do powiedzenia mają ci którzy z kościołem mają niewiele wspólnego lub niemal wcale, takowoż i żadnej okazji do doświadczenia owej chciwosci nie mając.. ot taka ciekawostka.

   • Osobiście cieszę się, że i Tobie się przyfarciło z myśleniem… ale jak na Polskę jest to kropla w morzu potrzeb 😆 😆 😆

 5. Dyrdymałko 112 (słownie: sto dwunasty)

  Anno M. – z doświadczenia wiem, że żadna teleporada nie zastąpi kieliszeczka dobrego napitku.
  Chociaż przyznam, że do niedawna dobra wiśniowa ” Soplica”, mocno straciła na jakości.

 6. W Lublinie to chlejusów jest po dziurki w uszach. Wiedza o tym typy z pod ciemnej gwiazdy. I dlatego na ”deptaku” miast licznych restauracji widnieja same prawie pijanie wódki. Zaiste bo wydawało by się że to Cebulkom wystarczy, ale to tylko wierzchołek góry lodowej, prawdziwe potrzeby Cebuliony gaszą citrowymi butelkami, ba nawet całymi skrzynkami. Powiem wiecej lubelski Polmos nie nastarcza z produkcją, bo jest w Lublinie tyle chlejusów 🙂

 7. Tak powinno być

  Jak kraść to miliony , jak kochać to księźniczki.

 8. A gdzie Ci funkcjonariusze KAS, na zdjęciach jakaś Służba Celno-Skarbowa…

 9. Sprzedam Wapno

  ta…na pewno to zutylizują:D…pójdzie w obrót dalej

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Ludowy „U Cioci Pauliny”
Święto Kwitnącej Lipy
Bukowskie Jagodzianki. Gwiazdą wieczoru będą Pogwizdani
Dni Konstantynowa. Gwiazdą wieczoru będzie MiłyPan.
Święto Róż w Końskowoli