Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

Zjechał citroenem z drogi i uderzył w drzewo. Zawiniła sarna lub promile

W poniedziałek po południu w Suchocinie pojazd osobowy wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Kierujący samochodem 49-latek miał w organizmie niemal 2 promile alkoholu, mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 16 w Suchocinie w powiecie łukowskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że pojazd osobowy wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Wstępną przyczyną zdarzenia miała być sarna przebiegająca przez drogę.

Policjanci na miejscu ustalili, że 49-latek kierujący citroenem, poruszał się krętą drogą przez teren leśny. W pewnym momencie mężczyzna na jednym z łuków drogowych zjechał na prawe pobocze, a następnie wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Kierujący z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Mundurowi ustalający okoliczności wypadku, na miejscu zdarzenia nie znaleźli śladów świadczących o uderzeniu pojazdu w przebiegającą przez jezdnię sarnę. Oceniając zaistniałą sytuację mundurowi wstępnie ustalili, że bezpośrednią przyczyna zaistniałego zdarzenia była nadmierna prędkość z jaką poruszał się na łuku drogi kierujący citroenem. Nie bez znaczenia niewątpliwie był też stan w jakim 49-latek kierował pojazdem. Jak się okazało, miał on prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania i dowód rejestracyjny odholowanego na parking citroena. Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzut. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna i nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. To nie wszystkie konsekwencje. 49-latek będzie jeszcze musiał zapłacić, co najmniej 5000 złotych świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

(fot. Policja Łuków)

4 komentarze

  1. Apoloniusz Pierdółko Pierwszy (i ostatni)

    A „narzędzie zbrodni” trafi do mnie, albo innego fachowca, a pijusowi życzę rychłego powrotu do zdrowia, żeby mógł zarobić na to co mu sąd przydzieli

  2. Enty raz powtarzam, że nie ma lepszego hamulca awaryjnego jak solidne, przydrożne drzewo

  3. Tam nawet wrony latają do góry brzuchami , bo to taka z******a dziura. Wszędzie daleko to ludzie z rozpaczy ” rozweselają się”??

  4. TO SARNA BYŁA PIJANA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Z kraju

Sport