690 680 960

Zgłosił się na komisariat i usłyszał zarzuty. Sprawa zaginionego portfela wyjaśniona

Zarzuty przywłaszczenia gotówki usłyszał 27-latek z Lublina, którego kamery zarejestrowały, jak zabrał zgubiony na basenie portfel. Mężczyzna sam zgłosił się na komisariat.

Dzisiaj w godzinach rannych został przesłuchany mężczyzna, którego kamery monitoringu zarejestrowały jako sprawcę przywłaszczenia portfela. Jak już informowaliśmy, wczoraj lubelscy policjanci zdecydowali się na publikację wizerunku mężczyzny, który pod koniec ubiegłego roku na terenie kompleksu basenów w Lublinie miał przywłaszczyć portfel. Na III komisariat zgłosiła się wtedy osoba, której podczas pobytu w szatni z ubrań wysunął się portfel, następnie zaś upadł pod ławkę. Właściciel nie zauważył tego momentu, a potem opuścił pomieszczenie.

Kiedy się zorientował o jego braku wrócił na basen, jednak portfela już tam nie było. Kamery monitoringu zarejestrowały zaś mężczyznę, który schylił się po cudzą własność. Właściciel powiadomił więc o wszystkim policję. Jak wynikało z relacji pokrzywdzonego, w portfelu znajdowały się dokumenty oraz pieniądze w kwocie około 1 tys. zł.

Niedługo po publikacji materiału skontaktował się z nami uwieczniony na monitoringu, a poszukiwany przez policję mężczyzna. Był niezwykle zdziwiony całą sytuacją. Nie ukrywał, że wziął leżący na podłodze portfel, jednak jak zapewniał, widząc w środku dokumenty, odwiózł zgubę pod wskazany w nich adres. Z uwagi, że nikt mu nie otwierał drzwi, portfel miał zostawić na wycieraczce. Co więcej, w środku miało nie być żadnej gotówki. Za naszą radą, mężczyzna udał się na III komisariat, aby wyjaśnić całą sprawę.

Policjanci informują, że mężczyzna został już przesłuchany. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Lublina. Rano przedstawiono mu zarzut przywłaszczenia pieniędzy w kwocie 1000 złotych.

(fot. policja)

11 komentarzy

 1. Zwyczajów 10 procent mu się należy znaleźnego to 900 powinien mu oddać 😉

  • „Mężczyzna sam zgłosił się na komisariat”,chyba za namową redaktorów.No i oczywiście poszedł sam,nie z mamusią bo obciach dla mamusi żeby dorosłego synalka za rąsię prowadzić na komisariat.

 2. Kamery w przebieralni na basenie? Ci co obsługują monitoring pewnie najwięcej czasu spędzają w szatni kobiet. Jestem ciekaw czy osoby, które przebieraja się wiedzą o kamerach. To jest niesgodne z prawem.

  • czy byłeś na tym obiekcie że twierdzisz że to przebieralnie?

  • To nie jest przebieralnia! To jest szatnia. Przebieralnie są wydzielone i nie ma tam monitoringu. Jak ktoś paraduje nago pod prysznicem albo w szatni, to jego problem (przynajmniej dopóki ktoś tego nie zgłosi i delikwent nie dostanie grzywny za nieobyczajne zachowanie).

 3. Kuba – ja czuje Twój farmazon ! Policja chyba jednak uwierzyła właścicielowi zguby.

 4. Pewnie się okazało, że właściciel portfela nie miał przed domem wycieraczki i cała misterną historyjkę szlag trafił.

 5. mają „”sukces””inwigilujac całe społeczeństwo. no również z podsluchow całego społeczeństwa brawo,? a ten głupi naród to juouje za 500 zł ?????!!!!!!!

 6. Kiedyś mój znajomy znalazł portfel z dokumentami bez gotówki.zaniusl na komisariat,później był ciągany wówczas przez policję bo ów właściciel również twierdził że miał tam wypłatę.tak więc niech się cieszy że dokumentów wyrabiać nie musiał.a swoją drogą po co m na basenie 1000zl.przeciez większość płaci karta.najlepszy sposób nie brać cudzego i zero kłopotów.

  • Nie musiał wyrabiać dokumentów? Czyli wierzysz, że rzucił mu portfel na wycieraczkę?

Kursy walut

 • USD 4.3518zł -0.51%
 • GBP 5.3364zł -0.1%
 • EUR 4.6856zł -0.12%
 • CHF 4.75zł -0.26%

Polub nas