Ekipa filmowa przyjeżdża do Lublina. Będą utrudnienia w ruchu

Przez tydzień, na Starym Mieście oraz w centrum i w rejonie skansenu, kręcone będą zdjęcia do filmu. W tym czasie będą występowały czasowe zamknięcia dla ruchu oraz zakazy parkowania.

Rozpoczynają się zdjęcia do nowego filmu Roberta Glińskiego pt. „Zieja”. Produkcja ma opowiadać o życiu księdza Ziei i będzie osadzona w latach 20 -80 XX wieku. Głównym bohaterem będzie Jan Zieja, polski duchowny, żołnierz wojny roku 1920, obrony z września 1939 r., kapelan Szarych Szeregów i AK oraz uczestnik powstania warszawskiego. Po zakończeniu wojny był działaczem opozycji i współzałożycielem Komitetu Obrony Robotników i Komitetu Samoobrony Społecznej „KOR”.

Realizację zdjęć zaplanowano w dniach od 26 marca do 3 kwietnia w Lublinie, Janowcu, Nałęczowie, Kazimierzu Dolnym i Wąwolnicy. Do Lublina ekipa filmowa zawita wraz z początkiem kwietnia i będzie pracowała cztery dni. W tym czasie na Starym Mieście oraz w centrum wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Na niektórych ulicach będą występowały czasowe zamknięcia dla ruchu oraz zakazy parkowania.

W pierwszej kolejności, gdyż już od piątku, z uwagi na budowę scenografii odpowiednie oznakowanie pojawi się na ul. Złotej, Archidiakońskiej, Dominikańskiej i Jezuickiej. W poniedziałek i we wtorek utrudnień można spodziewać się na Placu Zamkowym, a także w centrum miasta na ul. Niecałej i Radziwiłłowskiej oraz na ul. Rybnej, Noworybnej, Ku Farze oraz Podwale. W środę i czwartek filmowcy przeniosą się w okolice skansenu i zajmą cześć ul. Agronomicznej.

(fot. lublin112)

Zobacz również

2 komentarze

 1. Niech zgadnę. Scenariusz Ilona Łepkowska?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą