Ekipa filmowa przyjeżdża do Lublina. Będą utrudnienia w ruchu

Przez tydzień, na Starym Mieście oraz w centrum i w rejonie skansenu, kręcone będą zdjęcia do filmu. W tym czasie będą występowały czasowe zamknięcia dla ruchu oraz zakazy parkowania.

Rozpoczynają się zdjęcia do nowego filmu Roberta Glińskiego pt. „Zieja”. Produkcja ma opowiadać o życiu księdza Ziei i będzie osadzona w latach 20 -80 XX wieku. Głównym bohaterem będzie Jan Zieja, polski duchowny, żołnierz wojny roku 1920, obrony z września 1939 r., kapelan Szarych Szeregów i AK oraz uczestnik powstania warszawskiego. Po zakończeniu wojny był działaczem opozycji i współzałożycielem Komitetu Obrony Robotników i Komitetu Samoobrony Społecznej „KOR”.

Realizację zdjęć zaplanowano w dniach od 26 marca do 3 kwietnia w Lublinie, Janowcu, Nałęczowie, Kazimierzu Dolnym i Wąwolnicy. Do Lublina ekipa filmowa zawita wraz z początkiem kwietnia i będzie pracowała cztery dni. W tym czasie na Starym Mieście oraz w centrum wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Na niektórych ulicach będą występowały czasowe zamknięcia dla ruchu oraz zakazy parkowania.

W pierwszej kolejności, gdyż już od piątku, z uwagi na budowę scenografii odpowiednie oznakowanie pojawi się na ul. Złotej, Archidiakońskiej, Dominikańskiej i Jezuickiej. W poniedziałek i we wtorek utrudnień można spodziewać się na Placu Zamkowym, a także w centrum miasta na ul. Niecałej i Radziwiłłowskiej oraz na ul. Rybnej, Noworybnej, Ku Farze oraz Podwale. W środę i czwartek filmowcy przeniosą się w okolice skansenu i zajmą cześć ul. Agronomicznej.

(fot. lublin112)

2 komentarze

  1. Niech zgadnę. Scenariusz Ilona Łepkowska?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zbliża się 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W Lublinie odbędzie się piknik z kombatantami
Uroczyste poświęcenie wozu bojowego w Żabnie
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
W najbliższą sobotę w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się „Potańcówka”
Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”