Ekipa filmowa przyjeżdża do Lublina. Będą utrudnienia w ruchu

Przez tydzień, na Starym Mieście oraz w centrum i w rejonie skansenu, kręcone będą zdjęcia do filmu. W tym czasie będą występowały czasowe zamknięcia dla ruchu oraz zakazy parkowania.

Rozpoczynają się zdjęcia do nowego filmu Roberta Glińskiego pt. „Zieja”. Produkcja ma opowiadać o życiu księdza Ziei i będzie osadzona w latach 20 -80 XX wieku. Głównym bohaterem będzie Jan Zieja, polski duchowny, żołnierz wojny roku 1920, obrony z września 1939 r., kapelan Szarych Szeregów i AK oraz uczestnik powstania warszawskiego. Po zakończeniu wojny był działaczem opozycji i współzałożycielem Komitetu Obrony Robotników i Komitetu Samoobrony Społecznej „KOR”.

Realizację zdjęć zaplanowano w dniach od 26 marca do 3 kwietnia w Lublinie, Janowcu, Nałęczowie, Kazimierzu Dolnym i Wąwolnicy. Do Lublina ekipa filmowa zawita wraz z początkiem kwietnia i będzie pracowała cztery dni. W tym czasie na Starym Mieście oraz w centrum wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Na niektórych ulicach będą występowały czasowe zamknięcia dla ruchu oraz zakazy parkowania.

W pierwszej kolejności, gdyż już od piątku, z uwagi na budowę scenografii odpowiednie oznakowanie pojawi się na ul. Złotej, Archidiakońskiej, Dominikańskiej i Jezuickiej. W poniedziałek i we wtorek utrudnień można spodziewać się na Placu Zamkowym, a także w centrum miasta na ul. Niecałej i Radziwiłłowskiej oraz na ul. Rybnej, Noworybnej, Ku Farze oraz Podwale. W środę i czwartek filmowcy przeniosą się w okolice skansenu i zajmą cześć ul. Agronomicznej.

(fot. lublin112)

2 komentarze

 1. Niech zgadnę. Scenariusz Ilona Łepkowska?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9573zł 1.16%
  • GBP 4.9536zł 0.71%
  • EUR 4.4347zł 1.11%
  • CHF 4.119zł 1.37%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online