Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Podczas „Trzeźwego Poranka” wpadło dwóch nietrzeźwych kierowców

W poniedziałek podczas akcji „Trzeźwy Poranek” przeprowadzonej na drogach powiatu łęczyńskiego wpadło dwóch nietrzeźwych kierowców. Wkrótce obaj staną przed sądem.

W poniedziałek rano policjanci z Łęcznej przeprowadzili na terenie gminy Puchaczów wzmożone kontrole kierujących. Funkcjonariusze skontrolowali blisko 100 kierujących pojazdami. Dwóch kierowców postanowili wsiąść za kierownicę pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Kilka minut po godz. 7:00 w miejscowości Turowola Kolonia policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Peugeot. Za kierownicą siedział 43–letni mieszkaniec gm. Wierzbica. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie.

Z kolei w miejscowości Nadrybie Wieś w ręce policjantów z łęczyńskiej drogówki wpadł 38–letni mieszkaniec gm. Cyców. Mężczyzna kierował pojazdem marki Volkswagen Golf mając w organizmie blisko 0,6 promila alkoholu.

Obaj kierowcy stracili już prawa jazdy, wkrótce staną przed sądem.

(fot. Policja)

2 komentarze

  1. Oby jak najwięcej akcji, podczas których policja będzie sprawdzała trzeźwość. Nie ma co już dłużej stać za krzakami, yanosik o wszystkim ostrzeże, a kontrole trzeźwości się przydadzą.

  2. No i sprawa załatwiona na własne życzenie. Widocznie tak miało być.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo