Wtorek, 20 lutego 202420/02/2024
690 680 960
690 680 960

36 komentarzy

 1. jestes nienormalny jesli myslisz ze nikt go nie probowal ratowac zal mi cie okropny czlowieku pomysl o tych co teraz to przezywaja. wielu z nas naprawia swoje auta i nigdy nie wiesz jak sie to moze skonczyc bo nikt nie zyje z mysla ze za chwile moze umrzec zostawic rodzine

 2. praktycznie w każdym warsztacie wymiana oleju gratis…

 3. Jestem mechanikiem amatorem ale zamiłowania .Odkręcam koło to wsuwam odkręcone koło pod próg tam gdzie odkręcam koło potem podstawiam konkretne podparcie pod mocny element konstrukcyiny . Szkoła którą dostałem od starego mechanika . A z doświadczenia najlepszy podnośnik puści albo go zkosi.pozdrawiam

 4. znajomy chciał zajrzeć do czujnika przy kole podczas zmiany kół, podlewarował… mówię podłuż chociać zdięte koło pod spód (rozmiar opony 225), tak zrobił i było ..samochód oparł sie na kole z felgą bo podnośnik sie przechylił, hmm, tak to nie wiem jakbyśmy go podnieśli z parteru.

 5. Selekcja naturalna działa. Kiedy podnosisz auto przy pomocy lewarka zawsze podłuż koło lub cos co w momencie uszkodzenia lewarka nie pozwoli opaść autu.

  • PodłÓż. Odmienia się na „podłożyć”, czyli ó. Selekcja owszem- zadziałała, ale te 30zł, o których pisali poprzedni komentatorzy można wymienić na jedzenie, część jakiejś opłaty, albo pieluchy dla dziecka. Nie dla każdego jest to kwota banalna. W PL każdy oszczędza jak może, bo inaczej nie przetrwa.

   Olej kupiony z „wymianą gratis” będzie i tak droższy niż kupiony w markecie. Nie ma, nie było i nigdy nie będzie nic za darmo.

   Co do strażaków- owszem byli później niż sąsiedzi, ponieważ nie opanowali oni jeszcze do perfekcji sztuki teleportacji. Starają się ale jeszcze nie bardzo wychodzi. Póki co dojeżdżają na miejsce dużymi autami, które ważą po kilka/kilkanaście ton. Autami, które muszą mieć na sobie sprzęt „na każdą okazję” oraz wodę.

   Chciałbym też zobaczyć, jak każdy czytelnik tej strony zachował by się w podobnej sytuacji… Hejtować potrafi każdy, ale kiedy obok niego np. przewróci się babcia na przystanku MPK, to większość udaje, że nie widzi, albo nagle stwierdza, że pójdzie jednak pieszo. Część spanikuje, inni będą się bali zaszkodzić, mały odsetek pomoże (przynajmniej spróbuje).

   • Skrzetuski, nie te30zł, tylko TO 30zł.

    • Być może. Wydawało mi się, że 30 zł to liczba mnoga. Nie spotkałem jeszcze np. banknotu o nominale 30zł.(Co innego np. „Co kupiłaś za to 100zł, które ci dałem”- w odniesieniu do jednego banknotu). Polonistka z 35 letnim doświadczeniem twierdzi, że lepiej powiedzieć „te (pieniądze)” nie „to (pieniądze)”, ale pewna też na 100% nie jest.

 6. TRAGEDIA TRAGEDIA A STRAŻACY JAK ZAWSZE WYJDĄ NA BOHATERÓW, DOSTANĄ MEDALE I TAK DALEJ A NIC PRZY TYM POSZKODOWANYM NIE ZROBILI PRZYJECHALI NA KOŃCU AKCJI RATOWNICZEJ??/

 7. Nagroda Darwina.Pewnie podnośnik fabryczny i to całe zabezpieczenie.

 8. miejscowy proboszcz zwyczajny

  Stało się jak się stało – tego nikt nie zmieni. Dostrzegajcie też dobre strony tego nieszczęścia. Parafialny „dobrodziej” już zaciera łapki w oczekiwaniu na „cołaskę”, grabarz też czeka na swoje, o producentach „mebli ziemnych” i innych „elementów wyposażenia” zmarłych nawet nie wspomnę.
  Jednym słowem nie wszyscy przy tej okazji płaczą.

 9. Jak przyjdzie kosa to niema szans czy to podnośnik czy lewarek tak miało być szkoda że zostawił żonę i dzieci.a myślisz że strażacy byli na miejscu i czekali na wypadek kawałek drogi maja by przyjechać.

 10. Mogłeś ty zostać bohaterem i dostać medal jeśli sąsiedzi pomogli wyciągnąć poszkodowanego z pod samochodu a czego nie prowadziłeś reanimacji tylko czekałeś na pogotowie czy na straż siedziałbyś zakleszczony w samochodzie ciekawe do kogo byś najpierw zadzwonił żeby uwolnić przeszczepy zanim coś napiszesz to się zastanów DOBRY SĄSIAD.

  • Medale dostają ludzie, którzy wykazali się np. odwagą.
   Za ten wypadek raczej nie dostaną.
   Strażakom należy się jednak szacunek za to co robią. Za wcale nie takie duże pieniądze narażają niejednokrotnie życie, a potem jacyś idioci wypisują, że byli za późno.
   To są bohaterowie, bo nigdy nie mają pewności, że w płonącym budynku za chwile nie wybuchnie jakaś butla. Nie wiedzą, czy nie wybuchnie paliwo w zawiniętym na drzewie aucie. Mimo wszystko jadą i ratują ludzi.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo