30 ton fajerwerków i wiele godzin muzyki. Duża impreza na lubelskiej Arenie NASZ PATRONAT

Trwają przygotowania do największego tego typu wydarzenia na Lubelszczyźnie. W maju, na Arenie Lublin, odbędzie się impreza „Lubelskie Widowiska Pirotechniczne & Festiwal Muzyki Disco 2015”.

Impreza będzie podzielona na dwie części. W pierwszej, która rozpocznie się po południu, na scenie pojawią się zespoły muzyki disco, które zapewnią muzyczne atrakcje wydarzenia. Wśród wykonawców będą m.in. Power Play, Etna czy Jorrgus a także występ gwiazdy, której obecnie jeszcze organizatorzy nie chcą ujawniać. Ma to być muzyczny hit wieczoru. Na scenie pojawi się również znany kabaret oraz będzie dyskoteka przy muzyce granej przez DJ-a.

Jednak największą atrakcją mają być pokazy fajerwerków. W niebo poleci aż 30 ton materiałów pirotechnicznych. Pokazy mają się odbywać na terenie przyległym do Areny Lublin. Zaproszone firmy po pokazie będą oceniane przez profesjonalne jury. Widowisko pirotechniczne ma zapierać dech w piersiach gdyż tak dużego pokazu na Lubelszczyźnie jeszcze nie było, a co więcej będzie on jednym z największych w Polsce. Na zakończenie odbędzie się jeszcze jeden, finałowy pokaz.

– Dla lubelskiego widza będzie to coś zupełnie nowego i fascynującego. Na terenie rozległym mającym ponad 120 metrów szerokości, każda z 3 prezentacji konkursowych będzie oceniana przez profesjonalne jury festiwalu. Oprócz trzech wyjątkowych pokazów, po ogłoszeniu wyników na zgromadzoną publiczność będzie czekać jeszcze finałowe widowisko pirotechniczne. Co więcej spragnieni ognistych wrażeń widzowie, oprócz zapierających dech w piersiach spektakli pirotechnicznych, mogą liczyć na wiele innych atrakcji, konkursów oraz nagród – wyjaśniają organizatorzy.

Dodatkowo podczas imprezy będzie można obejrzeć wyjątkowe widowisko, czyli pokaz pirotechniki dziennej. Złożą się na nie kolorowe dymy, wybuchy, stroboskopy, flary i gwizdy, czyli pełen przekrój pirotechnicznych materiałów przeznaczonych do użytku za dnia. -Tego festiwalu jeszcze w Polsce nie było i długo nie będzie, a przynajmniej do następnej edycji Lubelskich Widowisk Pirotechnicznych & Festiwalu Muzyki Disco – dodają organizatorzy. Impreza odbędzie się 30 maja i potrwa od godziny 16 aż do północy. Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie TUTAJ. O dodatkowych szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Portal lublin112.pl jest medialnym partnerem imprezy.

(fot. materiały organizatora)
2015-02-21 17:29:18

16 komentarzy

 1. I już? AAA to takie imprezy tam będą serwowane. A swoją droga to jakoś szybko dotarły nakazy płatnicze podatku nieruchomości dla firm. Zazwyczaj decyzje docierały koło kwietnia a w tym roku wyjątkowo jakoś wcześniej. Czyżby arena byłaby jakoś w tym roku wymagająca?

  • to dla takich imprez PO zadłużyło Lublin, by teraz jeszcze Podatnik za nie płacił?

 2. Disco z pola…. Ewakułacja tego dnia z miasta bo banda wieśniaków się zjedzie na swoją muzykę..

 3. W maju już dożynki???

 4. asswd – czy ty jestes jakis uposledzony? organizatorzy jeszcze placa arenie za wynajecie terenu imbecylu!!!!

  • a co ja takiego napisałem? Przynajmniej przeczytałeś go czy w tvn ci o tym powiedzieli?

 5. bilety po 200zł normalny 100zł ulgowy, czy drożej?

 6. Dla lubelskiego widza nie będzie to atrakcją, bo lubelski widz nie słucha disco (mówię o sobie i wszystkich znanych mi osobach). Jeśli dla disco został zbudowany ten stadion – to kondolencje. Koncert na poziomie – to co innego. Dlaczego na porządną muzykę typu Mark Knopfler, Toto, Diana Krall, Chris Botti – trzeba jeździć po Polsce, czemu Lublin nie mierzy wysoko?

  • Gadasz jak potłuczony. Prawda jest taka, że ludzi będzie dużo ze względu na fakt, że duża część ludzi słucha disco polo. Tak abstrahując od tematu nie muzyka tego wieczora będzie ważna a pokazy sztucznych ogni. Polecam Ci wpisać w youtube 4 festiwal Ogień i Woda w Nysie Efekt Chełm. Takiego widowiska nigdy nie było na Lubelszczyźnie. Nie będzie to strzelał jakiś Heniek zza budki z piwem tylko ludzie, którzy mają o tym pojęcie. Sam idę na powyższe wydarzenie tylko i wyłącznie ze względu na pokazy sztucznych ogni. Co tu dyskutować z totalnym ignorantem i osobą, która wie lepiej. Podam Ci przykład była impreza jakiś czas temu w maju ( na Langiewicza) przy akademikach było kilka tysięcy osób. Na innym evencie gdzie grały zespoły disco polo było kilkukrotnie więcej ludzi niż na normalnej muzyce. Nadal sądzisz, że nie chodzą. Mogę Ci przytaczać takich przykładów całe mnóstwo, ale szkoda mi na twoją persone klawiatury.

 7. Krzychu Kadetem Tera

  Bo jestes w grupie upośledzonych ludzi którzy takiej muzyki słuchają. Wiekszosc nie zna jakiegos tot kralla srala itd. Wiekszosci pasowalo by Enej, Perfect, Poparzeni Kawa 3, Bednarek, Lisowska itd tylko ludzie nie maja pojecia ile taki jeden koncert kosztuje wtedy trzeba byloby zrobic wejsciowki po 200 zl i tez zle by bylo bo drogo. Osobiscie uwazam ze wiekszosc osob woli disco polo niz Twoją „porzadna muzyke”

 8. Ewakulony to Ty mózg masz

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska