Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zespół z naszego regionu zamierza wystąpić na Eurowizji 2016

Pochodzący spod Cycowa zespół Defis zgłosił swoją kandydaturę do Konkursu Piosenki Eurowizji. Specjalnie w tym celu przygotowana została nowa piosenka.

Zakończył się proces nadsyłania propozycji, na ogłoszony przez Telewizję Polską, krajowy konkurs, którego celem jest wyłonienie utworu i wykonawcy mającego reprezentować Polskę w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji, który w tym roku odbędzie się w Szwecji. Według nieoficjalnych informacji, wpłynęło około 70 propozycji, jednak oficjalnie tylko około 20 zespołów potwierdziło swój udział.

Wśród nich jest pochodzący spod Cycowa zespół Defis. Wykonująca muzykę disco-polo grupa, potwierdziła zgłoszenie do konkursu najnowszej piosenki „Lek na życie”. Opowiada ona historię zakochanych, którzy mają coś co prowadzi ich przez życie. Do muzyki tworzony jest także teledysk. Finał eliminacji odbędzie się 5 marca w siedzibie TVP. Defis stanie w szranki m.in. z Edytą Górniak, Michałem Szpakiem, Margaret, Szymonem Wydrą, czy też zespołami Piękni i Młodzi, Blue Box czy też Aura.

Zespół Defis pochodzi z Głębokiego koło Cycowa w powiecie łęczyńskim. Jego wokalistą jest 23-letni Karol Zawrotniak. Jeszcze nie tak dawno, był to mało komu znany zespół, który występował na lokalnych imprezach czy sylwestrowych zabawach. Przełom nastąpił w 2014 roku, gdy jego wokalista Karol Zawrotniak, postanowił pokazać się całej Polsce i wziął udział w programie talent show stacji Polo TV. Na lubelskim castingu otrzymał same pozytywne głosy i tym samym zakwalifikował się do programu. Nie udało mu się jednak dotrzeć do finału, lecz to pozwoliło, by zespół rozwinął skrzydła i zaczął zdobywać coraz większą sławę.

Drogą na szczyt okazał się autorski utwór „Tak bardzo tego chcę”, który od razu po zamieszczeniu w serwisie You Tube stał się hitem wśród internautów. Później nakręcony do utworu teledysk zaczęły emitować stacje telewizyjne, prezentujące ten rodzaj muzyki. To spowodowało, ze grupa stała się znana w całym kraju.

(fot. Defis)
2016-02-13 08:00:02

16 komentarzy

  1. ZENADA DO POTĘGI

  2. Może właśnie wiochę trzeba posłać na wiochę. Myślę że szpak ma największe szanse bo wygląda jak wygląda

Z kraju

Polityka i społeczeństwo