Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ze strachu zamknęła się z rodziną w domu. Na posesji wandale dewastowali audi (zdjęcia)

Na jednej z posesji w gminie Serniki został zdewastowany pojazd osobowy marki Audi. Policjanci do tej sprawy zatrzymali dwie osoby. Jak się okazało powodem działania sprawców miały być nieporozumienia na tle finansowym.

Do zdarzenia doszło na terenie gminy Serniki w powiecie lubartowskim. Policjanci z Lubartowa przyjęli zgłoszenie, z którego wynikało, że na posesję wtargnęły osoby i zaczęły dewastować stojący tam pojazd marki Audi. Zgłaszająca wraz z rodziną zamknęła się w domu. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce.

Tam zastali zaparkowany na podwórku zniszczony pojazd marki Audi. W aucie przecięte zostały wszystkie opony, wybita została szyba czołowa i porysowany błotnik. Pokrzywdzeni właściciele oszacowali straty na kwotę około 3 tysięcy złotych.

Mundurowi ustalili, że za zniszczeniami pojazdu stoi 21-letnia mieszkanka powiatu łęczyńskiego i jej 19-letni kolega z powiatu świdnickiego. Obydwoje zostali zatrzymani przez mundurowych i osadzeni w lubartowskiej komendzie. Jak ustalono do nieporozumień doszło na tle finansowym.

Prokurator zastosował wobec 21-latki i 19-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakazu zbliżania do pokrzywdzonych. Obydwoje odpowiedzą przed sądem za zniszczenie mienia, naruszenie miru domowego i kierowanie gróźb karalnych. Grozi im za to nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Ze strachu zamknęła się z rodziną w domu. Na posesji wandale dewastowali audi (zdjęcia)

(fot. Policja Lubartów)

13 komentarzy

 1. Panowie policjanci zawsze przyjeżdżają, jak już jest po ptokach…

  • A po co mieliby przyjeżdżać przed ptakami? Wykosić ogródek czy skopać ziemię?

  • Nie tylko, strażacy też jak już się pali, karetka również. Czyli ***** *** wg ciebie?

 2. Mandat za zanieczyszczanie drogi publicznej się należy. Po każdym deszczu, pewnie jednia przed domem zabłocona. Jak kogoś nie stać na utwardzone miejsce postojowe – to niech PKSem jeździ.

 3. Jak ktoś pożycza pieniądze i nie oddaje, to jest to „nieporozumienie na tle finansowym”?

  • Gaviotta (spod płotta).

   Tak, a zniszczenie autka, to krótkotrwałe użycie.
   Natomiast jak sędzie zwinie z przed nosa właściciela 5o zł , to jest to zapomnienie.

 4. Jasio z zerówki

  Ze strachu zamknęła się z rodziną w domu, tymczasem na posesji wandale dewastowali audi – a do obrony miała nóż kuchenny i telefon.
  Dobrze, że na 112 dodzwoniła się, zanim wandale jej nie „zdewastowali”.

 5. Ludzie typiara byla nacpana . Narobiła sobie długów i chciała zgonić na inną osobę . By nie dostac kosy ..
  ..

 6. Ćpunów i nachlanych powinni od razu pałować bez żadnych zbędnych pytań ,a później na dołek i trzymać z tydzień bez jedzenia i wody

 7. Do Stefan byłbyś pierwszy wytrzymasz?

Z kraju