Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zderzenie forda z audi. Jeden z kierowców nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu (zdjęcia)

Jest to jedno ze skrzyżowań, na którym zastosowano szereg dodatkowych oznakowań mających uczulić kierowców na zachowanie szczególnej ostrożności. Jak widać, po raz kolejny to nie pomogło.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 13:30 na ul. Bohaterów Września w Lublinie. Na skrzyżowaniu z ul. Zelwerowicza zderzyły się dwa samochody osobowe: ford i audi. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, straż pożarna oraz policja.

Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący audi mężczyzna wyjeżdżał z ul. Zelwerowicza i wykonywał manewr skrętu w lewo, w kierunku centrum. Nie ustąpił jednak pierwszeństwa przejazdu kierowcy forda, który poruszał się ul. Bohaterów Września w stronę obwodnicy. W wyniku tego doprowadził do zderzenia obu pojazdów.

Podróżujące autami osoby nie wymagały interwencji medycznej. Funkcjonariusze drogówki zakwalifikowali zdarzenie jako kolizję. Przez godzinę występowały utrudnienia w ruchu.

15 komentarzy

 1. Ciekawe czy kierujący fordem jechał tak jak znaki pokazują 50 km/h. Swoją droga to skrzyżowanie powinno być rondem.

  • Napisz wprost, że to wina forda i przestań się skradać.

  • Nawet gdyby jechał 200. Kierowca Audi wymusił. Szach i mat.

   • Nieustąpienie komuś kto leci 200 na 50-tce, nie musi być zawsze uznane za nieustąpienie pierwszeństwa z winy tego który nie ustąpił. Jeżeli wyjeżdżający z podporządkowanej wszystko zrobił prawidłowo, a pomimo tego doszło do zderzenia, to winnym może być uznany ten drugi, bo rażąco naruszył zasady ruchu i tak jakby nie dał sobie ustąpić.

   • No właśnie nie szach-mat. To tak ciężko być miłym i uprzejmym dla innych dla drodze? Po to właśnie masz ograniczenia prędkości w takich miejscach. Jak dojdzie do wypadku to obrażenia i skutki są dużo mniejsze…

  • Niby masz rację, ale nie koniecznie – popatrz co się dzieje pod Makro albo na tym z pniakiem ;D niestety ułomnym nic nie pomoże.

 2. i bardzo, k dobrze, bo się panoszył po mieście tym audi jak by był zaproszony na imprezę do dombrowy górniczej.

 3. Proponuję postawic mrugający znak STOP wielkości samochodu.

 4. Jak dobrze, że to kAudi zostało wyelminowane z ruchu drogowego. Już nie raz je widziałem a raczej słyszałem z daleka. Myślał kozak, że to gra komputerowa i zawsze ma pierwszeństwo. Nie tym razem.

 5. co sie dzieje w tym miescie, nie ma dnia bez dzwona.

 6. chłop ze Spiczyna

  jakie jest auto dla łosi??? Audi A Łosiem!!!

 7. Po prostu źle wykonane skrzyżowanie, jadąc w lewo z zelwera na bohaterów nic nie widać, bo samochody skręcające w zelwera zasłaniają

Dodaj komentarz

Z kraju