690 680 960

Zawodnicy Speed Car Motoru Lublin będą jeździli nowymi skodami (zdjęcia)

Żużel na najwyższym poziomie wraca do Lublina po 23 latach. W niedzielę 7 kwietnia zawodnicy Speed Car Motoru zainaugurują nowy sezon PGE Ekstraligi. Partnerem motoryzacyjnym klubu w tym roku będzie salon Skoda Autohaus Otto ze Świdnika.

Lublinianie wywalczyli upragniony awans we wrześniu zeszłego roku. Stało się to po ciekawych meczach z ROW-em Rybnik. Teraz poważnie wzmocniony przed startem nowego sezonu zespół, liczy co najmniej na utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ekstraliga składa się z ośmiu drużyn.

W tym roku zespół otrzymał dodatkowe wsparcie. Speed Car Motor Lublin ma od poniedziałku 1 kwietnia nowego partnera motoryzacyjnego. Skoda Autohaus Otto dostarczy do klubu kilka flagowych modeli czeskiego producenta z Kodiaqiem i Octavią na czele. Przez cały rok auta będą używane przez zawodników i działaczy.

– Skoda Autohaus Otto i serwis Seata w Świdniku to część trzeciej największej w Polsce grupy dealerskiej PTH, która działa na terenie całego kraju. Chcemy także współpracować lokalnie ze środowiskiem w Lublinie. Postanowiliśmy docierać do ludzi nie tylko przez działania biznesowe, marketingowe i ofertę serwisową, ale również przez nasze ruchy sponsoringowe w obszarze sportu, kultury i spraw społecznych. Od kilku lat wspieramy różne fundacje – mówi prezes zarządu Skoda Autohaus Otto Mariusz Kulczyński.

Spółka zdecydowała się współpracować z klubem żużlowym, bo w tym momencie jest to najmocniejszy ośrodek sportowy działający na terenie Lublina.

– Motor ma wielu fanów i chcemy razem z nimi przeżywać niesamowite emocje. Na każdym z co najmniej siedmiu meczów na własnym torze będą losowane atrakcyjne nagrody. Między innymi będą to samochody, które będziemy użyczać na weekend. Będą też czapeczki i koszulki z motywami Skoda Autohaus Otto i Speed Car Motor Lublin – dodaje Kulczyński.

– Prowadzenie takiego klubu jest dużym przedsięwzięcie. Potrzebujemy samochód, aby przemieszczać się na zawody. Do tego musimy mieć możliwość odbierania zawodników z lotnisk. Auta przydadzą się także do załatwiania spraw biurowych i spotykania się ze sponsorami. Środki transportu są nam konieczne. Wierzę, że dzięki takiemu partnerowi motoryzacyjnemu wszystkie takie potrzeby będziemy mieli zabezpieczone na wysokim poziomie. Jesteśmy zadowoleni z tej umowy. Cieszymy się, że nawiązaliśmy współpracę i mamy nadzieję, że będzie ona obowiązywała nie tylko przez jeden sezon – mówi wiceprezes Speed Car Motoru Lublin Piotr Więckowski.

Umowa została podpisana na rok. Możliwe jest jej przedłużenie na następne lata.

 

 

(fot. Autohaus Otto)

8 komentarzy

 1. Tablice mogli zorganizować na LU …

 2. Ale ty jesteś prosty…..

 3. pieniądze skąd

  Pytam -kto to sponsoruje …? jak puławskie Azoty do już mnie ponosi

 4. słabe te skody

 5. to nie pilka miastuchu

 6. Co to za dziad na tej fotce? Strachy na wróble w polu mają spodnie w lepszym stanie. Mi by było wstyd na 2minuty z domu wyjść śmieci w tym czymś wyrzucić a ten w takich łachach wśród ludzi się pokazuje.
  Niektórzy myślą chyba, że im brzydziej tym lepiej, nauki Jacykowa nie poszły w las.

 7. gdzie 2 kom

Kursy walut

 • USD 4.4827zł -0.63%
 • GBP 5.4185zł -0.57%
 • EUR 4.6835zł -0.1%
 • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie