Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zatrzymany na Felinie podpalacz już wcześniej podkładał ogień. Straty oszacowano na 10 tys. zł (zdjęcia)

Policjanci ustalili, że zatrzymany w Boże Narodzenie na Felinie podpalacz, ma na koncie więcej tego typu zdarzeń. Dziś mężczyzna usłyszał zarzuty.

Trwają policyjne czynności w sprawie podpaleń wiat śmietnikowych, jakie miały miejsce w święta na lubelskim Felinie. Jak już informowaliśmy, w Boże Narodzenie po godzinie 15 strażacy zostali zaalarmowani o pożarze śmietnika w rejonie ul. Władysława Jagiełły. Kiedy zakończyli akcję gaśniczą okazało się, że nieopodal, przy sąsiedniej ul. Zygmunta Augusta, płonie pojemnik na frakcję suchą.

Po chwili na miejscu byli już policjanci. Świadkowie opisali jak wyglądał podpalacz, a funkcjonariusze z III Komisariatu ruszyli na jego poszukiwania. Nieopodal dostrzegli oddalającego się mężczyznę. Został on zatrzymany i rozpoznany przez mieszkańców.

Sprawą zajęli się kryminalni. Po przeanalizowaniu podobnych zdarzeń, jakie miały miejsce w tej okolicy ustalili, że to niejedyne podpalenia na koncie 33-latka. Na początku grudnia, również przy ulicy Zygmunta Augusta podłożył on ogień w 3 wiatach śmietnikowych. Łączne straty oszacowano na kwotę blisko 10 tysięcy złotych.

Dzisiaj mieszkaniec Lublina został przesłuchany i przedstawiono mu zarzuty. Za zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Do tego dochodzi obowiązek naprawienia szkody lub pokrycia strat.

(fot. lublin112)

7 komentarzy

  1. pałkownik nie mylić z pułkownikiem

    Idzie wiosna dać patola do grabienia, albo do innych prac społecznych, a nie sanatorium jedzonko pycha mniam mniam, kimono w ciepłej celi, siłka, rybki, tv, gierki itp itd.

  2. Czemu ktoś wyrzucił dwie stare lodówki pod śmietnik? Przecież to nielegalne!

  3. Na Felinie wszystko jest legalne.

  4. Ale prawilną ma torebeczkę, taką niemęską hahaaa !!!

  5. A ja myślałem że są tylko seksualni zboczeńcy. 50 batogów na gołą d.. i rok czasu sprzątania wokół śmietników na dzielnicy, a na szyji zawiesić tabliczkę z nazwiskiem i napisem „zboczeniec piroman”, żeby wszyscy wiedzieli z kim mają do czynienia

Z kraju