Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zatrzymano pirata drogowego z ulicy Głuskiej. Stracił uprawnienia

Szaleńcza jazda 24-letniego kierowcy po ulicy Głuskiej w Lublinie znajdzie swój finał w sądzie. Mężczyzna został wczoraj zatrzymany i już stracił uprawnienia do kierowania pojazdami.

Funkcjonariusze lubelskiej policji ustalili i zatrzymali w piątek kierowcę lancii, który jadąc ulica Głuską nie zwracał uwagi na bezpieczeństwo swoje ani innych uczestników ruchu drogowego.(Pisaliśmy o tym TUTAJ) Mężczyzna wyprzedzał jadące przed nim pojazdy na oznakowanych przejściach dla pieszych a także na łuku jezdni, gdzie widoczność była znacznie ograniczona. –Tak nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy dawno nie widzieliśmy – mówił nam jeden z funkcjonariuszy lubelskiej drogówki.

Mężczyzna został zatrzymany gdy jechał tym samym autem, które zostało uwiecznione na nagraniu. Został przewieziony do komendy i przesłuchany. Jak wyjaśniała nam kom. Renata Laszczka –Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, przyznał się on do winy i wyraził skruchę ze swojego postępowania. Był to student jednej z lubelskich uczelni.

-Ze względu na stworzenie zagrożenia w ruchu drogowych poprzez wyprzedzanie na dwóch oznakowanych przejściach dla pieszych a także w miejscu o ograniczonej widoczności, czyli na łuku jezdni, mężczyźnie zostały zatrzymane uprawnienia. Teraz sąd rozstrzygnie na jak długo 24-latek z jednej z podlubelskich miejscowości będzie pozbawiony prawa jazdy. Dodatkowo ze względu na stan techniczny pojazdu, m.in. łyse opony, funkcjonariusze zatrzymali również dowód rejestracyjny auta- tłumaczyła Renata Laszczka –Rusek.

Przypomnijmy, od niedawna działa w Lublinie zespół do walki z piratami drogowymi. Trafili tam najbardziej doświadczeni funkcjonariusze, którzy zajmują się przede wszystkim tropieniem a następnie zatrzymywaniem kierowców, którzy za nic mają sobie przepisy ruchu drogowego, a swoją brawurową jazdą są ogromnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. Szczególny nacisk jest kładziony na te osoby, które notorycznie łamią przepisy, są zagrożeniem na drodze, a wcześniejsze postępowanie nie przyniosło zamierzonego skutku. W tego typu przypadkach nie ma taryfy ulgowej i karani są oni z największą surowością.

(fot. wideo nadesłane)
2014-08-30 09:29:40

46 komentarzy

  1. Ja mam kamerkę w moim srebrnym E46 LU6473Y i nie tylko takie filmiki wysyłam do znajomych stróżów prawa hehe !!!!