Zatrzymano pirata drogowego z ulicy Głuskiej. Stracił uprawnienia

Szaleńcza jazda 24-letniego kierowcy po ulicy Głuskiej w Lublinie znajdzie swój finał w sądzie. Mężczyzna został wczoraj zatrzymany i już stracił uprawnienia do kierowania pojazdami.

Funkcjonariusze lubelskiej policji ustalili i zatrzymali w piątek kierowcę lancii, który jadąc ulica Głuską nie zwracał uwagi na bezpieczeństwo swoje ani innych uczestników ruchu drogowego.(Pisaliśmy o tym TUTAJ) Mężczyzna wyprzedzał jadące przed nim pojazdy na oznakowanych przejściach dla pieszych a także na łuku jezdni, gdzie widoczność była znacznie ograniczona. –Tak nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy dawno nie widzieliśmy – mówił nam jeden z funkcjonariuszy lubelskiej drogówki.

Mężczyzna został zatrzymany gdy jechał tym samym autem, które zostało uwiecznione na nagraniu. Został przewieziony do komendy i przesłuchany. Jak wyjaśniała nam kom. Renata Laszczka –Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, przyznał się on do winy i wyraził skruchę ze swojego postępowania. Był to student jednej z lubelskich uczelni.

-Ze względu na stworzenie zagrożenia w ruchu drogowych poprzez wyprzedzanie na dwóch oznakowanych przejściach dla pieszych a także w miejscu o ograniczonej widoczności, czyli na łuku jezdni, mężczyźnie zostały zatrzymane uprawnienia. Teraz sąd rozstrzygnie na jak długo 24-latek z jednej z podlubelskich miejscowości będzie pozbawiony prawa jazdy. Dodatkowo ze względu na stan techniczny pojazdu, m.in. łyse opony, funkcjonariusze zatrzymali również dowód rejestracyjny auta- tłumaczyła Renata Laszczka –Rusek.

Przypomnijmy, od niedawna działa w Lublinie zespół do walki z piratami drogowymi. Trafili tam najbardziej doświadczeni funkcjonariusze, którzy zajmują się przede wszystkim tropieniem a następnie zatrzymywaniem kierowców, którzy za nic mają sobie przepisy ruchu drogowego, a swoją brawurową jazdą są ogromnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. Szczególny nacisk jest kładziony na te osoby, które notorycznie łamią przepisy, są zagrożeniem na drodze, a wcześniejsze postępowanie nie przyniosło zamierzonego skutku. W tego typu przypadkach nie ma taryfy ulgowej i karani są oni z największą surowością.

(fot. wideo nadesłane)
2014-08-30 09:29:40

Zobacz również

46 komentarzy

  1. Ja mam kamerkę w moim srebrnym E46 LU6473Y i nie tylko takie filmiki wysyłam do znajomych stróżów prawa hehe !!!!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew