Ul. Głuska: Wyprzedzanie na dwóch przejściach dla pieszych, czyli bezmyślność pirata drogowego

Czwartkowe nagranie pirata drogowego może zmrozić krew w żyłach; wyprzedzanie na dwóch przejściach dla pieszych i na łuku drogi. Taki wyczyn zarejestrowała zamontowana kamera w jednym z pojazdów jadących ul. Głuską.

Na filmie widać jak zza auta nagle wyjeżdża pojazd, który wyprzedza na przejściu dla pieszych. Kierowca czarnego samochodu czuje się jak na prostej toru wyścigowego. Łącznie wyprzedza kilka pojazdów, w międzyczasie manewr kontynuuje na drugim przejściu dla pieszych i na łuku drogi. Kierowca kończy wyprzedzanie przed skrzyżowaniem z ul. Strojnowskiego.

Trudno sobie wyobrazić, co mogłoby się stać, gdyby z naprzeciwka nadjechał inny pojazd lub na przejściu znalazłby się pieszy.

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych to jedna z przyczyn potrąceń. Do groźnych zdarzeń dochodzi właśnie podczas wyprzedzania na przejściu lub omijania auta, które zatrzymało się aby przepuścić pieszych.

Apelujemy o rozsądek za kierownicą i więcej wyobraźni.

2014-08-28 22:52:08
(fot. wideo nadesłane)

21 komentarzy

 1. widze co raz więcej w Lublinie wzorowych kierowców, jak tak dalej pójdzie to nawet jak ktoś zatrzyma się 2cm za linią zatrzymania to bedziecie się pod*ierdalać.

  • To nie podp****alanie tylko obywatelski donos , jak powiedział w TV jakiś jajogłowy , już nie pamiętam kto to był. Mimo wszystko miał rację.

  • widac musiałby pofrunąć na przejsciu jakis pieszy, najlepiej, zebys był nim ty… moze wtedy bys zrozumiał jakie zagrozenie stworzył ten co prowadził to auto.

  • Owszem kolego, będziemy „pod*ierdalać”, bo tacy jak ty i dureń na filmie, przestrzegają prawa tylko wtedy, kiedy mają świadomość, że mogą zostać złapani i ukarani. Narody cywilizowane przestrzegają prawa po prostu dlatego, że jest prawem. Ale naszym „miszczom kierownicy” bliżej do Rosjan, niż np. Holendrów, Niemców czy Szwajcarów.
   A kto informuje policję, ten „podpi*rdala”. Bardzo się mylisz.
   Pozdrawiam.

 2. Po remoncie ul. Głuskiej pchają się tam buraki LUB i LSW i stwarzają niestety takie sytuacje. Niech codziennie stoi tam policja i może trochę się poprawi

  • musi burak co ma LUB

   Napisała co wiedziała pietruszka z LU

  • Haha w głusku to mieszkają same lumpy , menele i ogólnie chołota , każdy to wie co zna tą dzielnicę 😉 no ale maja już LU a jeszcze nie dawno to była wieś – na mało której wsi w Polsce spotkasz konia na drodze – ale na w głusku często 😉 tak samo z żulami – tam co drugi mieszkanie to zul

 3. Wyprzedzanie na pasach to chleb powszedni wielu kierowców, zazwyczaj wtedy gdy na jezdni są wyznaczone dwa pasy ruchu w danym kierunku. Co ciekawe większość kierowców nie uważa, że robiąc coś takiego na drodze łamie przepisy i stwarza poważne zagrożenie dla pieszych. Dla przypomnienia, taryfikator przewiduje za coś takiego aż 10 punktów karnych. Kierowca na filmie z pewnością straci prawo jazdy, policja ma go podanego jak na tacy.

 4. A Ty Głusk masz zapewne LU i jesteś najlepszym kierowcą pod słońcem.
  Myślę że specjalnie na Twoje życzenie będą stac tam 24h na dobę 🙂

 5. To kiedyś była rządowa bryka (lancia kappa) a im wolno wszystko.

 6. ano niestety. po remoncie jadąc 50km/h ma się wrażenie że stoi się w miejscu. Wcześniej 40km/h to była jazda wyczynowo-terenowa i nikt się nie wyprzedzał. Jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie zanim nauczymy się korzystać z cywilizowanych dróg jak cywilizowani kierowcy…

 7. Fakt – wyprzedzał na przejściach łamiąc przepisy. Poza tym na całym pozostałym odcinku była linia przerywana i zakazu wyprzedzania nie było. Amen

  • Proboszcz miejscowy - zwyczajny

   Myślisz pan, panie „dobrodzieju”, że gdyby tam stało z pięć znaków wyprzedzania to ten cymbał by je dostrzegł?
   To nie ten typ „miszcza”.

 8. Apolonia Pipkiewiczówna starsza

  Tacy są właśnie Polacy jak widać po komentarzach.
  Żeby poszanowali obowiązujące przepisy, musi być ktoś z batem. Inaczej taki nie pojmie, że nie wolno, on będzie kombinował jak tu ominąć prawo.

 9. Im gorsza droga tym bezpieczniej.

  • Marysia - nie zawsze dziewica

   Masz rację „w.s.”. Na tych lepszych trzeba by może progi zwalniające porobić, bo na rozsądek wielu, nie można liczyć.

 10. Kaśka z kurnej chaty

  „Narodek” ci u nas rozbrykany jest i za ujmę na honorze uważa jazdę zgodnie z przepisami.
  Co tam dla takich miszczów, zakazy, nakazy, zalecenia, ostrzeżenia z modlitwami włącznie – na liczniku maksymalnie ma np. 200/h i tak będzie jechał.
  Dopóki na swojej drodze nie spotka drzewa, słupa czy jak ten w Rokitnie – stodoły.

 11. JAK widze że ktoś ma rejestrator waucie od razu zatrzymuje gnoja siłą i tłukę szybę. Nikt nie będzie nagrywać mojego BMW bez zezwolenia i na mnie donosić. Malują te znaki jak idioci a potem sie dziwią że ludzie lamią przepisy

  • haha ale cymbał z Ciebie muszę sobie kupić taki rejestrator jak widać można jeszcze na nim zarobić

 12. Chamstwo w państwie ! Społeczniaki …

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7625zł 0.02%
  • GBP 5.0283zł 0.02%
  • EUR 4.4714zł 0.08%
  • CHF 4.1297zł -0.02%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach