Sobota, 17 maja 202517/05/2025
690 680 960
690 680 960

Zatrzymano czterech kurierów i 18 migrantów. Granica polsko-białoruska pod stałym nadzorem służb

Minione 24 godziny na granicy polsko-białoruskiej upłynęły pod znakiem intensywnych działań służb granicznych. Funkcjonariusze zatrzymali łącznie czterech kurierów i 18 cudzoziemców usiłujących nielegalnie przedostać się na teren Polski.

W rejonie działania Placówki Straży Granicznej w Michałowie odnotowano próbę nielegalnego przekroczenia granicznej rzeki Świsłocz przez siedmioro cudzoziemców. Na widok polskich funkcjonariuszy osoby te zawróciły na stronę białoruską, gdzie oczekiwała na nie większa grupa – około 20 migrantów – ukryta w głębi terytorium.

Do kolejnej interwencji doszło w rejonie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Lipsku. Funkcjonariusze ujawnili tam siedmiu nielegalnych migrantów – czterech obywateli Afganistanu i trzech Pakistańczyków. Równocześnie zatrzymano cztery osoby, które pełniły rolę kurierów. Trzech obywateli Ukrainy oraz jeden obywatel Rosji przyjechali po migrantów z zamiarem przewiezienia ich dalej na Zachód Europy.

Zatrzymani kurierzy usłyszeli zarzuty organizowania nielegalnego przekroczenia granicy. Zgodnie z obowiązującym prawem, czyn ten zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Podlaski Oddział Straży Granicznej informuje, że od początku bieżącego roku zatrzymano już 30 osób podejrzanych o pomocnictwo oraz organizowanie nielegalnego przekraczania granicy państwowej. Służby podkreślają, że granica polsko-białoruska pozostaje miejscem wzmożonych prób nielegalnej migracji, często koordynowanych przez międzynarodowe grupy przestępcze.

Działania podejmowane przez funkcjonariuszy mają na celu nie tylko zabezpieczenie granicy, lecz również przeciwdziałanie działalności organizatorów przerzutów migrantów oraz ochrona integralności terytorialnej państwa.

4 komentarze

  1. A kiedy się wezmą za granicę polsko- niemiecką? Zdaje się, że tamtędy więcej fekalioskórych się przedostaje…

  2. To niech kuwa bedzie pod nadzorem bo bandyta łukaszenka własnie sprowadził 150 tys opalonych nierobów do dalszego transportu na zachód

  3. bandersSSyny WSZYSCY WON !

  4. Ocena: 0

    To już nie są biedni ludzie ? Jak mówił rudy oszust

Dodaj komentarz

Z kraju

Wiadomości z info112

Lubelski biznes

Biznes i handel

Polityka

Społeczeństwo

Zdrowie i styl życia

Nauka i technologia