690 680 960

Zaskoczyła go reakcja policjantów. Mały gest, lecz niezwykle ważny

Wczoraj zadzwonił do nas czytelnik, który postanowił opowiedzieć o zdarzeniu, jakie go spotkało. Jak wyjaśnia, postanowił poprosić policjantów o pomoc.

Wszystko wydarzyło się w czwartek przed godziną 17 na jednej ze stacji paliw w Świdniku. Nasz czytelnik podróżował z dzieckiem, w pewnym momencie zorientował się, że musi zatankować auto. Podjechał pod dystrybutor, wlał do baku paliwo, jednak problemem okazało się pójście do kasy, aby uiścić zapłatę. Jak wyjaśnia, w aucie spało dwumiesięczne dziecko, którego nie chciał budzić i zabierać ze sobą.

– W dzisiejszych czasach gdybym pozostawił dziecko w samochodzie, spotkało by się to z ogromną falą krytyki w moim kierunku. Dlatego też zastanawiałem się nad rozwiązaniem sytuacji. Wtedy zobaczyłem stojący tuż obok radiowóz – wyjaśnia nasz czytelnik.

Mężczyzna podszedł do funkcjonariuszy, wyjaśnił im swój problem i zapytał, czy nie przypilnują mu dziecka na czas, kiedy on pójdzie zapłacić za paliwo. Jak tłumaczy, najpierw dało się zauważyć zdziwienie policjantów, jednak po chwili widać już było uśmiech i chęć udzielenia pomocy. Jeden z nich cały czas stał obok auta, aż mężczyzna do niego powróci.

– O ile wcześniej miałem styczność z policjantami tylko, gdy wystawiali mi mandaty, to tym razem ich reakcja mile mnie zaskoczyła – dodaje nasz rozmówca.

Jak tłumaczy mł.asp. Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku, byli to funkcjonariusze drogówki.

– Bardzo jest mi miło, że nawet takie drobne rzeczy są przez społeczeństwo zauważane i doceniane. Zwłaszcza, że są zwykłe ludzkie odruchy, jednak bardzo ważne dla innych – dodaje Elwira Domaradzka.

2018-04-13 10:12:25
(fot. lublin112.pl)

35 komentarzy

 1. Jak poszedl do radiowozu to i tak zodtawil dziecko samo w aucie i oddalil sie od niego na wiecej niz 0.0000000001 cm. JAK TAK MOZNA??

 2. To się postarali. Kiedyś szłam z dzieckiem w wózku, z jakiejś posesji wybiegły dwa duże psy. Policja z drogówki stała niedaleko, więc podeszłam do nich z prośbą o pomoc i interwencję. Panowie policjanci powiedzieli, że oni nic nie mogą zrobić. To ja powinnam iść szukać właściciela albo zadzwonić po odpowiednie służby. Psy pobiegły sobie gdzieś dalej, panowie odjechali. A może odwrotnie.

  • Pierwszy Sekretarz Zjednoczonych Podwórkowych Kółkek Różańcowych

   I dziwisz się? Przecież od dawna wiadomo, ze swój, swojego nie ruszy 😆

 3. Wydarzenie śmiechu warte, ha ha ha

  • Niema się z czego chicholić, nie od dziś wiadomo, że pies jest przyjacielem człowieka. 😆

 4. Ja natomiast wczoraj podchodząc do radiowozu ostałem pałą 3 razy po nerach.

 5. Województwo Lubelskie

  Moja rozmowę z Panem Policjantem przy sądzie w Świdniku też mogę zaliczyć za udaną bardzo miły,kulturalny i uprzejmy a nawet i ładny Pan Policjant >Pozdrowienia dla takich funkcjonariuszy.

 6. matkawieludzieci.

  No tak. Cudowne. Dosłownie. Ja z reguły dziecko w foteliku w jedną łapke. Siaty w drugà łapke. Klucze w zębach prawie..kaźdy musi dać rade. A chłop nad ranem dopiero w domu. Bo życie mu ucieka:)

 7. Milo. W Opolu Lubelskim i tak byś za coś mandat dostał. Choćby za przeszkadzanie w pilnowaniu hot-dogów ?

 8. no i git

 9. Kilka miesięcy temu w Rybniku ojciec zostawił 3-letnie dziecko na chwilę w wyłączonym samochodzie, który za chwilę zaczął płonąć z powodu nieszczelności przewodu paliwowego przy katalizatorze. Ojciec rzucił się na pomoc dziecku nie zważając na ogień. Dziecko ledwo przeżyło po kilkudziesięciu operacjach i 70% poparzeniach skóry.
  Dobrze że poprosił policję o pomoc. Nikomu korona z glowy nie spadła. Wyjmowanie śpiącego opatulonego dziecka z auta na mrozie na 2 minuty nie jest fajne.
  Np w hameryce policja jest ‚to protect and to serve’

Kursy walut

 • USD 4.4415zł -0.17%
 • GBP 5.4558zł -0.1%
 • EUR 4.6898zł 0.1%
 • CHF 4.7542zł -0.07%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami