Zapłacił banknotem prezentowym, odpowie za oszustwo

Parczewscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który na stacji paliwowej zapłacił tak zwanym banknotem prezentowym o nominale 200 zł. 26-latek usłyszał zarzut oszustwa.

Pod koniec kwietnia na stacji paliw w miejscowości Rudno w powiecie parczewskim jeden z klientów zatankował pojazd oraz zrobił zakupy. Podczas płacenia mężczyzna posłużył się sztuczną gotówką.

26-latek wręczył kasjerowi tak zwany banknot prezentowy o nominale 200 zł. Z tytułu wypłaconej reszty wyłudził jeszcze od sprzedawcy 100 złotych i odjechał.

Dopiero po kilku dniach właściciel stacji zorientował się, że doszło do oszustwa i zgłosił sprawę parczewskim policjantom. Kryminalni jeszcze tego samego dnia ustalili, kto stoi za tym przestępstwem i zatrzymali oszusta.

Mieszkaniec gminy Komarówka Podlaska został zatrzymany w swoim domu i trafił do policyjnej celi. Wczoraj 26-latek usłyszał zarzut oszustwa, do którego się przyznał. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zwracają uwagę na uważne sprawdzanie banknotów, które przechodzą przez nasze ręce. Banknoty prezentowe przeznaczone są do zabawy, gier oraz celów edukacyjnych. Z reguły występują na nich napisy „souvenir” oraz napis, że nie jest on środkiem płatniczym. Ich sprzedaż nie jest zabroniona. Jednak próba płacenia sztucznymi pieniędzmi to oszustwo podlegające karze nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Parczew)

13 komentarzy

 1. Powinien jak jeden sędzia powiedzieć, że to przez roztargnienie – a Sąd umorzy…

 2. ale też inteligent z tego gościa , pojechać z falsami na stację paliw gdzie na 100% zamontowane są kamery -jeden przyjął drugi zapłacił
  jeden wart drugiego

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6943zł -0.54%
  • GBP 5.2367zł -0.46%
  • EUR 4.5143zł -0.07%
  • CHF 4.077zł -0.46%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”