690 680 960

Zanim rozpocznie się Carnaval, sztukmistrze pojawią się na osiedlach Lublina

Choć do rozpoczęcia Carnavalu Sztukmistrzów pozostało jeszcze kilka dni, występy niektórych artystów będzie można podziwiać już od dzisiaj. Co ważne, to oni przyjadą do mieszkańców niektórych z dzielnic Lublina.

W najbliższy czwartek w Lublinie rusza jedyny w Polsce festiwal sztuki nowego cyrku czyli Carnaval Sztukmistrzów. Od 28 do 31 lipca w przestrzeni miasta podziwiać będzie można zabawne, pełne napięcia i ekscytujące pokazy. Artyści z różnych stron świata będą wykonywać swoje przedstawienia zarówno dniem jak i nocą. W trakcie Carnavalu Lublin będzie gościł artystów Nowego Cyrku – klownów, buskerów, kuglarzy, żonglerów i akrobatów.

Jak co roku bardzo ekscytująco zapowiada się Urban Highline Festival, czyli pokaz umiejętności chodzenia po linie. Tym razem weźmie w nim udział 300 najlepszych zawodników z Europy, Kanady, USA, Chin, Australii, Brazylii, Peru, Montenegro, Izraela i Indii. Zwycięży ten, kto zaprezentuje najbardziej skomplikowane i widowiskowe ewolucje na rozciągniętych na wysokości ponad 10 metrów taśmach.

Jednak zanim festiwal się rozpocznie, już od dzisiaj będzie można podziwiać niektórych ze sztukmistrzów. W niedzielę bowiem rozpoczyna się czterodniowe preludium do Carnavalu Sztukmistrzów. Ekipa śmiałków vel wesołków z Carnavalowego Cyrku Podwórkowego odwiedzi 8 dzielnic Lublina. Doborowi buskerzy – po raz pierwszy w tym składzie, ale nie po raz pierwszy na ulicy i w bezpośrednim kontakcie z publicznością zaprezentują specjalnie na tę okazję przygotowany program, który będzie bawić, zaskakiwać, prowokować i zachwycać.

Mieszkańcom Lublina zaprezentują się: Pan Ząbek – iluzjonista i showmen, Bill Bombadill – żongler i bi-bokser, Sara Skrajna – zwana również Klopatrą, królowa sceny, kobieta – guma, oraz Shao – postać o wielu twarzach, która sprawia, że grawitacja nie istnieje. Ich występy będzie można podziwiać w niedzielę od godziny 17:30 na boisku Zespołu Szkół nr 12 przy ul. Sławinkowskiej 50 a od godziny 19:30 na placu zabaw przy ul. Romanowskiego 23.

W poniedziałek o godzinie 17:30 ekipa zagości w Zemborzycach na boisku Zespołu Szkół nr 8 przy ul. Krężnickiej 156 a o godzinie 19:30 w Parku Bronowice, na placu przy rogu ulic Fabrycznej i Bronowickiej. We wtorek Cyrk Podwórkowy spotkamy o godzinie 17:30 na trawniku przy DDK Czuby Południowe, ul. Wyżynna 16 a o godzinie 19:30 na boisku przy placu zabaw „Z Rakietą”, przy ul. Wallenroda 13. W środę zaś sztukmistrze odwiedzą Kośminek, gdzie o godzinie 17:30 dadzą pokaz na skwerze przy ul. Długiej 34, z kolei o godzinie 19:30 przyjadą na Podwórzec Punktu Kultury przy ul. 1 Maja 35.

(fot. lublin112)
2016-07-24 12:35:36

11 komentarzy

 1. Montenegro? Chodzi o Czarnogórę?

  • Raczej na pewno, ale dla „redaktora” pewnie brzmiało ambitniej tak napisać (z grzeczności nie napiszę, że to zwykła ignorancja)

 2. Pan Ząbek to nawet grosza ode mnie nie dostanie. W tamtym roku gdy moje dziecko wyciągneło z kieszonki 5 zł( 6-latek), chciał mu wrzucić do kapelusza , to wyrzucił i powiedział ze takie pieniądze to do śmieci się nadają, a on zbiera tylko papierki. Syn przyszedł do mnie i się rozpłakał. Cóż, różni są ludzie. Ale mimo wszystko cisnęły mi się same niecenzuralne słowa. Z całym szacunkiem dla jego pracy, ale zachowaniem pokazał dno…

  • dlatego ciekawym jest ile te pajace wyciągną kasy z naszych podatków dzięki urzędującym w ratuszu?? 🙂

 3. Szczerze to po takiej akcji Pan Zâbek powinien dosyac w „jedyneczki”. Wiem o czym kolego piszesz i jak musialo sie dziecku zrobic przykro

 4. Ci sztukmistrze to są tak u nas potrzebni jak zającowi dzwonek na polowaniu!!!.
  Jedna wielka żałocha !.

 5. He, he, Pan Ząbek!! Teraz też będzie zbierał tylko papierki na odszkodowanie dla Marzeny Rogalskiej po efektownej sztuczce w PNS!

  PS. Ja bym na Twoim miejscu jednak podszedł do niego i publicznie powiedział co o nim myślę. Nie zawahał bym się ani sekundy!

 6. Tylko takich obszarpancow tu brakowalo. Zalosne. Dobrze ze sie z tej wsiury wyprowadzilem 30 km dalej. Koniec kociej muzyki na moście bezkultury do północy albo i dalej. Koniec obszarpancow i koniec łupania na tej pożałowania godnej arenie :/ i Pijakow po calonocnym rozdawania piwska i szczania mi pod oknem!

 7. kto to jest bi-bokser? Biseksualny bokser? Co jego preferencje seksualne mają wspólnego ze sztuką cyrkową?

 8. Pan Ząbek wymiata ze swoimi sztuczkami. Wbije gwoździa w dłoń jakiegoś organizatora Carnavalu Sztukmistrzów w Lublinie ?

 9. Pan Ząbek był gwoździem programu.

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin