Zamojskie ZOO miejscem przyjaznym dzieciom

Zamojski ogród zoologiczny zdobył najwięcej głosów internautów, w VI edycji konkursu „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”.

Konkurs Polska Pięknieje organizowany jest od sześciu lat przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. . Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych przedsięwzięć dotyczących rozwoju turystyki, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, zagospodarowania przestrzeni publicznej oraz rewitalizacji, które zostały wykonane przy dofinansowaniu przez Fundusze Europejskie. Dodatkowo pokazuje jak duży wpływ na zmiany w naszym otoczeniu mają środki pozyskane z Unii.

Wśród 21 nominacji w 7 kategoriach, jak jedyny z naszego województwa znalazł się ogród zoologiczny w Zamościu. W kategorii „Miejsce przyjazne dzieciom” projekt „Przebudowa, rozbudowa i unowocześnienie Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera w Zamościu” walczył o statuetkę wraz z projektami: „Rozbudowa parku miniatur w Inwałdzie przyczyniająca się do lepszego wykorzystania potencjału turystycznego I rozwoju oferty turystycznej małopolski” oraz „Stworzenie otwartej strefy rekreacji dziecięcej na potrzeby uczniów OSW dla Dzieci Niewidomych w Owińskach oraz mieszkańców Powiatu Poznańskiego”. Pomimo ogromnego zainteresowania Zoo nie zdobyło pierwszego miejsca, jednak zostało wyróżnione za zdobycie największej ilości głosów od internautów.

Zamojski projekt „Przebudowa, rozbudowa i unowocześnienie Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera w Zamościu” którego beneficjentem jest Miasto Zamość został dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego w kwocie blisko 14 milionów zł. Całkowita wartość inwestycji wyniosła zaś prawie 20 milionów złotych. Za tą kwotę wyremontowano i przebudowano budynek oraz wybieg dla niedźwiedzi, pawilonu małp, ptaków egzotycznych i motyli, wybudowano pawilony z wybiegami dla małych drapieżników, dla ptaków grzebiących, dla zwierząt Australii, stajnie dla zwierząt kopytnych, woliery dla ptactwa wodnego, plac zabaw, dodatkową kasę, ścieżkę dydaktyczną a także wyposażono ogród w stoły, ławki, monitoring urządzenia multimedialne oraz zbudowano drogi i place i duży parking.

Wśród siedmiu cudów Funduszy Europejskich znalazły się następujące projekty: w kategorii zabytek: rewaloryzacja i remont renesansowego dworu obronnego w Szymbarku, renowacja Synagogi w Dąbrowie Tarnowskiej oraz rewaloryzacja Barokowego Ogrodu Branickich w Białymstoku. W kategorii rewitalizacja: utworzenie Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, przebudowa i rozbudowa infrastruktury kulturalnej Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku i Centrum Informacji Naukowej oraz Biblioteka Akademicka w Katowicach. W kategorii Produkt Promocyjny: Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, System Informacji Turystycznej Województwa Pomorskiego a także utworzenie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. O miano obiektu turystycznego walczyły Galicyjski Rynek w Sanoku, muzeum przy ul. Franciszkańskiej 9 w Toruniu oraz Dziedzictwo Chopina na szlaku Traktu Królewskiego w Zamku Ostrogskich w Warszawie. Turystyka aktywna reprezentowana była przez Uniejów – pierwsze w Polsce uzdrowisko termalne, Turystyka w siodle z Łodzi i Świętokrzyski Szlak Archeo-Geologiczny

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online