Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin zachęca mieszkańców Trójmiasta do przylotu

Ponad 50 osób przyleciało z Gdańska do Lublina w ramach promocji połączeń lotniczych na tej trasie.

Punktualnie w południe, na lubelskim lotnisku wylądował pierwszy samolot linii Eurolot z Gdańska do Lublina. Na pokładzie znajdowała się grupa ponad 50 osób,  złożona głównie z dziennikarzy, przedstawicieli biur podróży oraz urzędników odpowiedzialnych za turystykę. Przylecieli do Lublina na zaproszenie władz województwa lubelskiego oraz Urzędu Miasta w ramach promocji nowego połączenia lotniczego, które wystartuje 21 czerwca.

Po krótkim powitaniu w terminalu lotniska, goście wsiedli do specjalnie podstawionych na tę okazję autobusów, którymi przejechali na lubelski Plac Zamkowy. Tam czekali na nich przewodnicy, którzy przygotowali krótki spacer po Starym Mieście oraz opowiedzieli o historii miasta oraz najważniejszych zabytkach. O godzinie 13 w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której Prezydent Lublina Krzysztof Żuk oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman starali się zaprezentować nasz region z jak najlepszej strony, oraz wyjaśniali dlaczego warto do nas przylecieć.

Szczególnie polecano gościom ofertę kulturalną Lublina. Carnaval Sztukmistrzów, Noc Kultury, festiwal Inne Brzmienia, Open City czy też Jarmark Jagielloński to wydarzenia które mają ściągnąć mieszkańców trójmiasta do naszego regionu. Goście zachwyceni byli wycieczką, duże wrażenie zrobiło na nich nasze miasto, choć narzekali na napięty plan wizyty. – Cztery godziny to za mało aby zobaczyć cokolwiek, zwłaszcza że na oglądanie mieliśmy tylko niecałą godzinę – tłumaczył nam jeden z zaproszonych gości. Choć jestem w Lublinie pierwszy raz, to miasto wywarło na mnie spore wrażenie i będę starał się tu powrócić żeby zobaczyć więcej i poznać jego bogatą historię – dodał.

Tymczasem Mateusz Kokosiński, dyrektor handlowy Eurolotu tłumaczył, że już około 30 procent biletów zostało sprzedanych. Dodał również, iż jest to bardzo dobry wynik, który dobrze rokuje na popularność tego połączenia. Jednym z klientów Eurolotu będzie marszałek województwa Krzysztof Hetman, który pochwalił się, że już kupił bilet na sierpniowy lot do Gdańska. Pierwszy lot odbędzie się 21 czerwca, a połączenie ma być utrzymane do końca sierpnia. Jeżeli będzie duże zainteresowanie podróżnych, to loty nad morze zostaną w rozkładzie na stałe.

Komentarze wyłączone

Z kraju