Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zamknął włamywacza w piwnicy i zadzwonił na policję. Złodziej ma na koncie ponad 40 przestępstw

Mężczyzna, który włamywał się do lubelskich piwnic został zatrzymany. 40-latek z Warszawy wpadł podczas swojego kolejnego przestępstwa, na koncie ma ponad 40 włamań i kradzieży.

W nocy z poniedziałku na wtorek lubelscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że jeden z mieszkańców bloku zamknął w swojej piwnicy włamywacza. Do zdarzenia doszło przy ul. Wigilijnej.

Zgłaszający relacjonował, że do jego piwnicy zakradł się złodziej. Nie zdążył nic ukraść, ponieważ został przez niego przyłapany na gorącym uczynku podczas plądrowania. Właściciel nie chcąc dopuścić, by włamanie uszło mu na sucho, zamknął go w piwnicy, a następnie zadzwonił na telefon alarmowy.

Na miejscu pojawili się policjanci, którzy zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec Warszawy, którym od jakiegoś czasu interesowali się kryminalni z szóstego komisariatu. Typowali go do dwóch sierpniowych kradzieży rowerów o wartości 1,5 tysiąca złotych.

Jak się jednak okazuje, warszawianin znacznie więcej miał na swoim koncie. Kryminalni z IV komisariatu ustalili, że w tym roku na terenie miasta dokonał ponad 40 włamań i kradzieży. Jego celem padały głównie piwnice i wartościowe przedmioty. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a sąd aresztował go na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat więzienia.

(fot. pixabay.com)

16 komentarzy

 1. „Jego celem padały głównie piwnice i wartościowe przedmioty.”
  Ja pierdziu! Jak on te piwnice wynosił? Na garbie, czy na przyczepce? 🙂

  • Celem włamań…

   • Czyż nie piękniej brzmiałoby:
    „Jego celem padały głównie piwnice i znajdujące się w nich wartościowe przedmioty.”

    • „Jego celem włamiań padały głównie piwnice i wartościowe przedmioty.”
     To dużo merytorycznie nie zmienia 🙂 Wersja ABC jest bardziej sensowna 🙂

 2. Od razu łapę uciąć zasrańcowi.

 3. Własnie widać jak „skutecznie ” ukarał go sąd .Trzeba być bardzo naiwnym żeby uwierzyć że tym razem będzie ukarany skutecznie .Nasze sądy i to co robią to kpina ze sprawiedliwści

 4. Na wschód przyjechał okradać??? Przecieź według statystyk tu panuję największa bieda.

  • Panuje też największa, pislamska głupota i umysłowe zacofanie stąd udało mu się bezkarnie okradać frajerów przez cały rok. Ten który go zamknął pewnie też przyjezdny.

  • To był taki odwrotny ZORRO biednym zabierał bogatym oddawał chyba już wiecie dla czego Warszawa jest bogatsza 🙂

 5. Zeby się nie zdziwił jak włamywacz zlozy pozew o pozbawienie go wolnosci przez zamkniecie go w piwnicy wbrew jego woli .Sad na pewno chetnie by się zajął tą sprawą i ukarał nadgorliwego obywatela który śmiał zamknać zlodzieja w piwnicy .W końcu złodzieje i bandyci też mają swoje prawa

  • Tak, tak, właściciel piwnicy pewnie trochę posiedzi za bezprawne pozbawienie wolności prawego obywatela.

 6. Takim beznadziejnym i nierokującym ludziom powinno dać się szansę. Skok ze spadochronem gdzieś w Tajdze lub Tundrze do wyboru, z łomem w plecaku + zapałki Czechowickie (38 szt. przeciętnie).

 7. Wystarczy powiedzieć, że jest LGBT a w piwnicy ukrył sie przed prześladowaniem ze strony homofobów. Może nawet jakiś ksiądz z KUL-u poręczy i będzie ok. A tak na serio to w tych czasach jeszcze ktoś na piwnice lata??! Chyba troszke pogubił się krawaciarz jeden.

 8. Powinien go zaklebnować i potrzymać przez tydzień, albo dwa !!! Po tym czasie zadzwonić na Policję i powiedzieć : OJ ! k… zapomniałem !!!