Zamiast rywalizować, będą współpracować. Motor Lublin i Akademia Footbolisty Głusk podpisały porozumienie

Akademia Footbolisty Głusk oraz Motor Lublin, szkolący młodych adeptów piłki nożnej, podpisały umowę partnerską. W jej ramach obie akademie będą wymieniać się doświadczeniami a także współpracować dla rozwoju przyszłych piłkarzy.

W piątek miało miejsce podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy Motorem Lublin a Akademią Footbolisty Głusk. W spotkaniu udział wzięli: prezes Motoru Lublin Paweł Majka, członek zarządu Motoru Lublin Paweł Szymona, prezes Akademii Piłkarskiej Motoru Lublin Piotr Branecki, koordynator Akademii Piłkarskiej Motoru Lublin Tomasz Jasik, prezes Akademii Footbolisty Głusk Jarosław Stępień i wiceprezes Akademii Footbolisty Głusk Sylwester Lis.

– Akademia Footbolisty Głusk jest drugim klubem, z którym podpisaliśmy porozumienie o współpracy. Nie ulega wątpliwości, że mocno angażujemy się w to, aby najlepiej szkolące kluby w naszym województwie były klubami partnerskimi Motoru Lublin. Cenimy pracę, jaką wykonują trenerzy i osoby związane właśnie z Akademią Footblisty Głusk. Widzimy, jak szkoleni są tam najmłodsi zawodnicy i chcielibyśmy, aby najzdolniejsi z nich oraz ci dobrze rokujący, trafiali w przyszłości do Motoru Lublin. Wiele dobrego obiecujemy sobie po tej współpracy, tym bardziej że chłopaki z Akademii są twórcami Piłkarskiego Centrum Innowacji, w którym wykorzystują swoją metodologię szkolenia i chcielibyśmy się w to włączyć, choćby poprzez wysyłanie naszych zawodników na indywidualne treningi. Myślę, że będziemy o to opierali naszą współpracę, ponieważ nie ulega wątpliwości, że jest to krok do przodu, jeśli chodzi o szkolenie – powiedział trener koordynator Akademii Piłkarskiej Motor Lublin Tomasz Jasik.

W podobnym tonie wypowiedział się także prezes Akademii Footbolisty Głusk Jarosław Stępień. – Nie ma co ukrywać, że Motor Lublin jest marką na Lubelszczyźnie i bardzo cieszymy się z tego, że właśnie taki klub zainteresował się naszą Akademią. Dla nas jest to wyróżnienie. Na piłkarskiej mapie Polski istniejemy od 2015 roku, więc można powiedzieć, że na 5-lecie zrobiliśmy sobie prezent, jakim jest nawiązanie współpracy z Motorem Lublin. Wierzymy, że dla nas do będzie wielki krok w przód. Umowa została podpisana na czas nieokreślony, ale za rok pewnie ponownie siądziemy do rozmów i jeśli wszystko będzie dobrze, to mamy nadzieję, że będziemy kontynuowali naszą współpracę z Motorem.

– Współpraca między dwoma klubami odbywać się będzie na kilku płaszczyznach. Począwszy od wymiany doświadczeń między trenerami, bo jako Akademia Footbolisty Głusk mamy możliwość odbycia stażu u pierwszego trenera Motoru Lublin. Kolejny aspekt jest czysto piłkarski, który polega na dostarczaniu naszych chłopców do Motoru Lublin i ich dalszy rozwój – zaznaczył wiceprezes Akademii Footbolisty Głusk Sylwester Lis.

(fot. nadesłane)

7 komentarzy

 1. W końcu 3 liga pewna. Jeszcze byłoby lepiej żeby z nazwy motor znikneła nazwa naszego miasta.

 2. Jest szansa, że zawodnicy Motoru Lublin skorzystają na kursach w Akademii Głusk.

 3. To świetna okazja, żeby młode talenty z motoru, miały szansę na pokazanie się w profesjonalnej piłce w Głusku. Brawo!

 4. Jakim prawem Motor jeszcze funkcjonuje to tego nie rozumiem… ile kasy już miasto władowało w to badziewie? Ile wynosiła ostatnia „pożyczka” od prezydenta? I dalej zero efektów… boisk, stadionów od chooja, pseudo piłkarze kasę pobierają i NIC!

 5. strasznie wieje ale nie ma gdzie napisać

 6. Jeśli niegdyś pierwszoligowy klub jest teraz rywalem dla jakiejś osiedlowej kopaniny, to trzeba się zastanowić po co funkcjonuje

 7. Mierne te wasze wypociny. Nie znam się ale się wypowiem.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7145zł 0.08%
  • GBP 5.2607zł 0.6%
  • EUR 4.5176zł 0.18%
  • CHF 4.0959zł -0.72%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”