Zamiast przebywać na kwarantannie, wybrał się z rodziną na zakupy

Parczewscy policjanci ujawnili dwa przypadki lekceważącego i nieodpowiedzialnego podejścia do zaleceń związanych z kwarantanną. Jeden z mężczyzn zamiast w domu, był na terenie Parczewa, drugi zaś z rodziną pojechał na zakupy.

W czwartek policjanci z Parczewa podczas kontroli osób przebywających na kwarantannie ujawnili dwa przypadki złamania obowiązku przebywania w izolacji.

W pierwszym z nich, mundurowi, którzy udali się pod adres osoby mającej przebywać w kwarantannie nie zastali tam mężczyzny, który powinien być w domu. Po skontaktowaniu się z nim telefonicznie, ten oświadczył, że jest właśnie na terenie miasta. Co więcej przekazał policjantom, że jest zdrowy i nie wymaga kwarantanny. Funkcjonariusze przekazali mężczyźnie informację o konsekwencjach prawnych jego zachowania. Mężczyzna wrócił do miejsca zamieszkana.

W drugim przypadku mężczyzna, który powinien być na domowej kwarantannie, przebywał z rodziną na zakupach. Policjantom także tłumaczył, że musiał wyjść po sprawunki. Tak jak w poprzednim przypadku, mężczyzna został on poinformowany o konsekwencjach prawnych swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku sprawą zajmie się sąd. Mężczyznom grozi grzywna do 5 tys. złotych oraz rok pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl)

26 komentarzy

 1. No tak człowiek siedzi w domu pilnuje się a patrioci chodzą w samopas …po 100 000tyś kary …drugie sto za ukrywanie jeżeli miał kontakt z zarażonym lub jest chory…….

  • Popieram w 100% Niektórym można przemówić tylko za pomocą portfela.

  • Dokładnie, 5tys bez gadania, z zagranicy wrocili, kase maja. A mandaty na respiratory przeznaczyc

 2. Sylwek ,ty juz wiecej nic nie pisz ,bo to pewnie dla ciebie i tak zbyt duzy wysiłek intelektualny

 3. Jak ktoś ma kwaranntane powinien mieć założoną obroże z GPS-em.

 4. Dla tych matołów po 5000 euro mandatu a nie 5000zł może zrozumieją słowo kwarantanna

 5. Trzeba ukarać i napisać ze został ukarany ,a nie co mu grozi .Bo od „grozi ” do kary to jeszcze daleko

 6. KUTAPOKALIPSAaaaaaaaaa. Napie***lać……
  Kapitan Bomba

 7. Czy jak zadzwonie np na 112, to czy mogą uzyskać informacje o osobach przebywających na kwarantannie w mojej okolicy-ulicy? Widzę sporo samochodów jeżdzących z krajów poważniej zakażonych i wydaje mi sie ze takie osoby powinne być na kwarantannie w domu.

 8. Czy ktoś z komentujących czyta ze zrozumieniem jakiś artykuł ???
  W takim razie podam przykłady :
  ” Mężczyznom grozi grzywna do 5 tys. złotych oraz rok pozbawienia wolności.”
  „Wobec tych osób zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje. O takich ujawnianych przypadkach policjanci informują Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który może nałożyć karę nawet 5 tys. zł. Wobec takich nieodpowiedzialnych osób policjanci będą prowadzić czynności wyjaśniające w związku z wykroczenia z art. 116 kw. Mandat za takie wykroczenie może wynosić nawet 500 zł.”

  Ku….wa im TYLKO GROZI, lub MOŻE NAŁOŻYĆ KARĘ, czyli nikt nie dostanie mandatu, bo okaże się że nie ma takiej podstawy prawnej lub czegoś tam ku..wa innego.
  Więc czego oczekujemy, grozić to można palcem, nie słyszałem żeby ktoś został ukarany.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew