Zamiast przebywać na kwarantannie, wybrał się z rodziną na zakupy

Parczewscy policjanci ujawnili dwa przypadki lekceważącego i nieodpowiedzialnego podejścia do zaleceń związanych z kwarantanną. Jeden z mężczyzn zamiast w domu, był na terenie Parczewa, drugi zaś z rodziną pojechał na zakupy.

W czwartek policjanci z Parczewa podczas kontroli osób przebywających na kwarantannie ujawnili dwa przypadki złamania obowiązku przebywania w izolacji.

W pierwszym z nich, mundurowi, którzy udali się pod adres osoby mającej przebywać w kwarantannie nie zastali tam mężczyzny, który powinien być w domu. Po skontaktowaniu się z nim telefonicznie, ten oświadczył, że jest właśnie na terenie miasta. Co więcej przekazał policjantom, że jest zdrowy i nie wymaga kwarantanny. Funkcjonariusze przekazali mężczyźnie informację o konsekwencjach prawnych jego zachowania. Mężczyzna wrócił do miejsca zamieszkana.

W drugim przypadku mężczyzna, który powinien być na domowej kwarantannie, przebywał z rodziną na zakupach. Policjantom także tłumaczył, że musiał wyjść po sprawunki. Tak jak w poprzednim przypadku, mężczyzna został on poinformowany o konsekwencjach prawnych swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku sprawą zajmie się sąd. Mężczyznom grozi grzywna do 5 tys. złotych oraz rok pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

26 komentarzy

 1. Poziom nauczania w szkołach i system szkolnictwa doprowadza do tego, że pacierz znają wszyscy, a mało kto rozumie słowo „kwarantanna”. Ten naród wyginie.

  • Rozprozak:
   Polskie siostry zakonne w Neapolu, we Włoszech, w centrum zarazy, pomagają na pierwszej linii frontu (a nie tylko wypuszczają wolontariuszy).
   W Santa Barbara księża rozdają potrzebującym posiłki i odciążają od obowiązków pracowników służby zdrowia.
   Lublin. ,,Akcję szycia maseczek dla służb walczących z epidemią organizuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie podległy samorządowi Lublina. Do wspólnego szycia zachęca wszystkich, którzy mają maszynę, czas i chęć pomocy. Za szycie zabrali się także sami pracownicy MOPR (ochotnicy) oraz siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr św. Józefa z Cluny oraz ze Zgromadzenia Sióstr Służek NMP.”

   Ech, ten kler… ten Kościół…
   Znowu się wtrąca…

  • Jeśli polski poziom nauczania jest taki zły, to jak określisz poziom we Włoszech, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii? Ani pacierza, ani zrozumienia słowa „kwarantanna”…

 2. parczewski alvaro

  dac im po 5 tysiecy do zaplacenia to sie pały rygoru naucza . jak trzeba bedzie pare euro z szafy wyciagnac

 3. Tak dlugo jak tylko na groźbach i pouczeniach się będzie kończyło tak długo bedziemy mieli takie sytuacje. Policja powinna poinformować o ukaraniu mandatem 5000 zł i wtedy będzie to miało skutek. Pozostali też mogli wychodzić tylko nie w tym momencie w którym policja ich sprawdzała.

 4. Wieśniak zawsze pozostanie wieśniakiem

 5. Cebualki wracają i myślą, że są Królami Życia. Pałą po łbie i do domy marsz Cebulo!

 6. jak już wychodzicie to telefon zostawcie bo was namierzą głupki a ta kwarantanna jakieś jaja, ktoś kto wróci z zagranocy do domu rodzinnego do bliskich musi siedizeć 14 dni a potencjalni zarażeni (domownicy) już moga chdzić i zarażać – to jakieś jaja a do tego rządzący sprowadzaja więcej polaków ale granice zamykają bo obcokrajowcy mają corowirusa ale ci polacy z zagrmanicy już nie – no komedia

  • Teoretycznie wlasnie nie mogą wtedy wychodzic domownicy. Ktos sie wypowiadal ze nie organizowac korona party czyli nie przyjezdzac do kogos mieszkać. A jak sie nie ma takiegi miejsca to zglaszac..ale wiadomo..niektorzy nie myślą

 7. 5 koła i wyrok za narażanie życia i zdrowia innych ludzi dla takich pajaców

 8. Pokolenie róbta-co-chceta?

 9. Wczoraj Auchan przy Witosa Lublin całe wycieczki tych co powrócili z za granicy. Pierwsze kroki to kantor. Niestety zamknięty. Patrzyłem na rejestrację samochodów na parkingu, wszyscy z poza Lublina.

 10. Niestety jedyna skuteczna metoda to mandat. Pierwszy 500 zł bezwzględnie , drugi jak się powtórzy 5000 i miejsce odosobnienia żeby mu nic głupiego do głowy nie przychodziło. Jak kmiot nie rozumie to niech przynajmniej odczuje, ze jest coś na rzeczy. Za przekroczenie prędkości czy jazdę po pijaku jakoś pouczeń nie dają?

 11. No tak człowiek siedzi w domu pilnuje się a patrioci chodzą w samopas …po 100 000tyś kary …drugie sto za ukrywanie jeżeli miał kontakt z zarażonym lub jest chory…….

  • Popieram w 100% Niektórym można przemówić tylko za pomocą portfela.

  • Dokładnie, 5tys bez gadania, z zagranicy wrocili, kase maja. A mandaty na respiratory przeznaczyc

 12. Sylwek ,ty juz wiecej nic nie pisz ,bo to pewnie dla ciebie i tak zbyt duzy wysiłek intelektualny

 13. Jak ktoś ma kwaranntane powinien mieć założoną obroże z GPS-em.

 14. Dla tych matołów po 5000 euro mandatu a nie 5000zł może zrozumieją słowo kwarantanna

 15. Trzeba ukarać i napisać ze został ukarany ,a nie co mu grozi .Bo od „grozi ” do kary to jeszcze daleko

 16. KUTAPOKALIPSAaaaaaaaaa. Napie***lać……
  Kapitan Bomba

 17. Czy jak zadzwonie np na 112, to czy mogą uzyskać informacje o osobach przebywających na kwarantannie w mojej okolicy-ulicy? Widzę sporo samochodów jeżdzących z krajów poważniej zakażonych i wydaje mi sie ze takie osoby powinne być na kwarantannie w domu.

 18. Czy ktoś z komentujących czyta ze zrozumieniem jakiś artykuł ???
  W takim razie podam przykłady :
  ” Mężczyznom grozi grzywna do 5 tys. złotych oraz rok pozbawienia wolności.”
  „Wobec tych osób zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje. O takich ujawnianych przypadkach policjanci informują Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który może nałożyć karę nawet 5 tys. zł. Wobec takich nieodpowiedzialnych osób policjanci będą prowadzić czynności wyjaśniające w związku z wykroczenia z art. 116 kw. Mandat za takie wykroczenie może wynosić nawet 500 zł.”

  Ku….wa im TYLKO GROZI, lub MOŻE NAŁOŻYĆ KARĘ, czyli nikt nie dostanie mandatu, bo okaże się że nie ma takiej podstawy prawnej lub czegoś tam ku..wa innego.
  Więc czego oczekujemy, grozić to można palcem, nie słyszałem żeby ktoś został ukarany.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7963zł 1.01%
  • GBP 4.8759zł -0.11%
  • EUR 4.48zł 0.51%
  • CHF 4.156zł 0.44%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki