11 kolejnych zakażeń koronawirusem w Polsce. Zmarła 27-letnia kobieta, kolejne przypadki zakażeń w woj. lubelskim AKTUALIZACJA

W piątek przed południem Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane dotyczące zakażeń koronawirusem w Polsce. Zmarła kolejna osoba, 27-letnia kobieta, która była w ciężkim stanie.

Powiększa się liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce. Zmarła kolejna osoba zakażona, która była w ciężkim stanie. Są także ujawnione nowe zakażenia na terenie woj. lubelskiego.

– Mamy 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z dolnośląskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. podkarpackiego, podlaskiego i małopolskiego – informuje Ministerstwo Zdrowia.

W komunikacie czytamy, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła szósta osoba zakażona koronawirusem. To 27-letnia kobieta, która była w stanie ciężkim. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 378/6 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Potwierdzone nowe wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie woj. lubelskiego dotyczą: jednej osoby w przedziale wieku 31-65 lat oraz dwóch osób powyżej 65 roku życia. Stan wszystkich osób jest dobry. Aktualnie (20 marca 2020 r.), na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 28/1 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych; 1 osoba zmarła.

– Ze względu na ochronę prawa pacjenta do prywatności, ochronę danych osobowych oraz prawo pacjenta do zachowania w tajemnicy informacji z nim związanych, nie będą udzielane inne szczegóły dotyczące pacjentów – informuje Agnieszka Strzępka rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

AKTUALIZACJA 16:20

Ministerstwo Zdrowia sprostowało w kolejnym komunikacie informację z wiązaną ze zgonem 27-latki ze szpitala w Łańcucie.

– Przyczyną śmierci 27-letniej kobiety w szpitalu w Łańcucie nie był koronawirus, dlatego też nie jest uwzględniona w statystyce osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem – informuje Ministerstwo Zdrowia.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

61 komentarzy

 1. Szanowna redakcjo – jeżeli już publikujecie informacje o śmierci 27-latki to publikujcie je rzetelnie i w całości a nie połówkowo. Dziewczyna zmarła z innego powodu niż koronawirus i nawet w sieci już od rana o tym można się oficjalnie dowiedzieć. A tymczasem niektórzy czytając Wasz artykuł mogą odnieść wrażenie że to drastyczne zaniżenie wieku śmiertelności i wprowadzanie elementu paniki

  • Ministerstwo Zdrowia sprostowało podaną przez siebie informację w oficjalnym komunikacie. Radzimy śledzić dokładnie to, co przekazuje ministerstwo do mediów. To nie my mamy dostęp do wiedzy medycznej i dokumentacji osoby chorej.
   Pozdrawiamy!

   Proszę przeczytać oświadczenie placówki medycznej w tej sprawie:

   • „W 13 dobie rozpoznano stan septyczny wymagający zabiegu operacyjnego usunięcia ogniska zakażenia”,,, pewnie coś doktury napaprały po cesarce, że wymagała ponownego „otwarcia”..
    a w necie już zlinczowali tą co z Włoch przyjechała i ja rzekomo odwiedziła…
    Ludzie łatwo coś ostatnio wydają wyroki…

 2. A sepsą to się zaraziła w domu, czy w szpitalu podczas operacji?

 3. Ta dziewczyna umarła na SEPSE spowodowana KORONAWIRUSEM. A wszystko przez nieodpowiedzialne zachownie swoje matki!! Zresztą pisali wcześniej tu przedmówcy, ona chodziła sobie po miescie po sklepach…… Mając już objawy.. .byla w ośrodku zdrowia a wreszcie u córki na oddziale położniczym! Wcześniej miała kontakt z synem który wrócił z Włoch! Ile osób zaraziła? Ile jeszcze umrze??? Oby nikt. Ale niech to będzie przestroga aby tak nigdy nie robić…….

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7765zł 0.51%
  • GBP 5.2367zł -0.06%
  • EUR 4.5345zł 0.25%
  • CHF 4.112zł -0.22%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”