Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zamiast markowego zegarka, w przesyłce była…kostka Rubika

Mieszkaniec powiatu lubartowskiego padł ofiarą oszustwa podczas zakupu markowego zegarka. 34-latek w przesyłce, którą odebrał z paczkomatu, znalazł kotkę Rubika. Sprawą zajmują się policjanci.

34-letni mieszkaniec gminy Lubartów kilka dni temu chciał kupić zegarek. Upatrzony model znalazł na jednym z ogłoszeń w Internecie. Po skontaktowaniu się z ogłoszeniodawcą i wynegocjowaniu przystępnej ceny, kupujący poszedł odebrać paczkę.

Przed jej odbiorem, na podane wcześniej konto wpłacił pieniądze w kwocie 1220 złotych. Płatność została wykonana BLIK-iem. Gdy 34-latek odebrał paczkę z paczkomatu okazało się, że zamiast wybranego zegarka, w otrzymanej przesyłce znajdowała się…kostka Rubika.

Policjanci kolejny raz przestrzegają przed oszustami. Pamiętajmy, aby przed zakupem jakiejkolwiek rzeczy w Internecie sprawdzić sprzedawcę i komentarze dotyczące jego firmy czy aukcji. Starajmy się również nie płacić za towar przed jego odbiorem. Wybierajmy płatności „za pobraniem”. Nikomu nie udostępniajmy naszych danych osobowych, loginów i haseł.

(fot. Policja Lubartów)

12 komentarzy

 1. Ja pierd … gdzie on ma rozum? tera se kostkje poukładasz .

 2. Markowy zegarek za 1200 – okazja.

 3. Teraz zamiast zajmować się głupotami będzie układał kostkę rubika.

 4. No przez jakiś czas będzie zajęty , nim dojdzie do perfekcji . ? Ćwicz szare komórki , kostka jest na to dobra.

 5. Kurde, jak kostka Rubika była modna, ja byłem małolatem i żeby ją mieć musiałem znaleźć 35 butelek po wódce (a’ 1 zł/szt.),
  bo mój ojciec za mało pił i domowych butelek nie wystarczało.
  A ten tu 1200 wywalił i cieszy się, że ją ma z dostawą pod pysk.

 6. To sobie poćwiczy

 7. Zamienię zegarek na kostkę Rubika.

 8. No to teraz przekona się, jak szybko czas upływa w czasie „regulacji” tego zegarka???

 9. Teraz można bezpiecznie kupić na Olx chociażby poprzez przesyłkę olx.
  Sprawdzasz przesyłkę i zgłaszasz zawartość lub potwierdzasz ze wszystko ok.

 10. Zastanawia mnie, oszust, ale się pofatygował – spakował przesyłkę, zamówił kuriera, bądź poszedł do paczkomatu, zapłacił.
  Swoją drogą – kilka razy robiłem podobne zakupy, zawsze przez telefon mówię że będę przejazdem i odbiorę osobiście – badam reakcję – dopiero później proszę o nadanie paczki.