Sobota, 13 lipca 202413/07/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejny MOP na trasie Lublin – Rzeszów otwarty. Niebawem udostępnione zostaną jeszcze trzy (zdjęcia)

Można już korzystać z Miejsca Obsługi Podróżnych Rudnik, zlokalizowanego między Lublinem a Kraśnikiem. Na otwarcie czekają MOP-y Obroki, Słodków oraz Radawiec i Zemborzyce.

Kierowcy mogą już korzystać z Miejsca Obsługi Podróżnych Rudnik, zlokalizowanego przy drodze ekspresowej S19 Lublin – Rzeszów. Podobnie jak większość tego typu obiektów, użytkownicy oprócz parkingu mają do dyspozycji toalety, prysznic oraz zadaszone wiaty z ławkami i stołami. Na najmłodszych czeka zaś plac zabaw. MOP położony jest między węzłami Wilkołaz a Kraśnik Północ.

Z całej ekspresówki łączącej Lubelszczyznę z Podkarpaciem można korzystać od 9 miesięcy. Trasa znacząco poprawiła komfort podróży, skrócił się też czas przejazdu między miastami, jednak kierowcy zwracali dość często na problem, iż na całej liczącej ok. 150 km trasie niewiele jest miejsc, gdzie można się zatrzymać. Wszystko dlatego, że wyznaczone do tego celu MOP-y, choć zbudowano ich sporo, w większości są niedostępne.

Na lubelskiej części ekspresówki powstało sześć par Miejsc Obsługi Podróżnych rozlokowanych co kilkanaście kilometrów naprzeciw siebie: Radawiec/Zemborzyce, Obroki, Rudnik, Słodków, Felinów i Janów Lubelski. Drogowcy zapowiadali, że będą one uruchomione w ub. roku, tak się jednak nie stało.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wskazuje, że niebawem będzie można korzystać z kolejnych obiektów. Jeszcze w tym miesiącu otwarty ma zostać MOP Obroki, trwają też przygotowania do uruchomienia MOP-u Słodków. Nieco dłużej zejdzie się z MOP-ami Radawiec i Zemborzyce. Jest jednak szansa, że będzie można z nich korzystać w przyszłym miesiącu.

Kolejny MOP na trasie Lublin – Rzeszów otwarty. Niebawem udostępnione zostaną jeszcze trzy (zdjęcia)

Kolejny MOP na trasie Lublin – Rzeszów otwarty. Niebawem udostępnione zostaną jeszcze trzy (zdjęcia)

Kolejny MOP na trasie Lublin – Rzeszów otwarty. Niebawem udostępnione zostaną jeszcze trzy (zdjęcia)

(fot. GDDKiA)

32 komentarze

 1. Oburzenie wielkie że MOPy po 1,5 roku otwarte – wczoraj jechałem koło 18stej to raptem na jednym ze 4-5 TIRów i po drugiej stronie to samo. Osobówek nie widziałem. Druga kwestia – stacji benzynowych – stacji nie buduje GDDKiA – GDDKiA ogłosiła przetargi i w przypadku jednego z MOPów jest chętny (Orlen) ale do innych MOPów nie ma chętnych – więc zamaist pretensji że stacji nie ma macie interes jak na tacy – sami się za to weźcie i będziecie „byznesmenami”. Ja tam cieszę się że w końcu jak człowiek mogę jechać trasą ekspresową a nie kolebotać się za TIRami zwykłą drogą krajową.

 2. Zamiast się cieszyć że mamy drogi mopy, linie kolejowe to narzekamy na wszystko inne co się z nami stało że już nic nie cieszy, czy te opozycyjne i wrogie media całkiem zawładnęły umysłami tak wielkiej liczby mieszkańców. Ciągle narzekamy że zamknięte, jak otworzą będziemy narzekali że może brudno, że pasy mało widoczne, że ktoś może się przewrócić… Trochę optymizmu a wszystkim będzie żyło się lepiej.

 3. Przecież dwa mopy były od razu otwarte, jakoś tłumów tam nigdy nie ma.l więc nie przesadzajcie, że nie ma się gdzie zatrzymać.

  Co do stacji, to jakaś porażka te nasze koncerny, jedynie Orlen wychodzi z twarzą

 4. Brawo PiS kolejny sukces.

 5. Jechałem to wspaniała droga

  Dziękujemu T_U_S_K_U za tę piekną drogę i oczywiście piterze i młodemu bolkowi !

 6. a dlaczego z MOP nie ma zjazdów i wjazdów z drogi serwisowej

 7. Lońka wstańka

  Kurde, jak sie 70 wiosen nazad w Obrokach urodziłem, to nie wiedziałem, że PiS istnieje i gdzie Lublin jest, a tu panie, MOP tam odmykają.

 8. Szkoda że z tego MOPa nie da się zjechać na dojazdówkę, ani z niej wjechać na MOPa.

 9. Widocznie czarny nie ma terminów, że trzeba aż tyle czekać na pokropek, tee… otwarcie 😉

Z kraju

Sport