Załoga karetki zatrzymała pijanego kierowcę. Jeden z ratowników okazał się policjantem

Ratownicy medyczni zauważyli poruszającego się wężykiem mercedesa. Obawiając się, że jego kierowca doprowadzi do wypadku, postanowili go zatrzymać. Nie było to trudne, gdyż w załodze karetki był policjant.

W niedzielę późnym wieczorem załoga karetki jechała z pacjentem do szpitala w Kraśniku. W pewnym momencie dostrzegła poruszającego się mercedesa, którego kierowca nie był w stanie utrzymać prostego toru jazdy. Ratownicy od razu zaczęli podejrzewać, że mężczyzna może być pijany.

Obserwując zagrożenie, jakie stwarzał dla innych uczestników ruchu drogowego, ratownicy podjęli decyzję o podjęciu próby jego zatrzymania. Obawiali się bowiem, że za chwilę mężczyzna doprowadzi do groźnego wypadku. Na ulicy Lubelskiej udało im się zmusić kierowcę mercedesa do zatrzymania.

W załodze karetki był policjant z jednego z lubelskich komisariatów, pracujący również jako ratownik medyczny. Czując od kierowcy intensywną woń alkoholu powiadomił o wszystkim dyżurnego. Po chwili na miejscu pojawili się funkcjonariusze.

Podejrzenia się potwierdziły, gdyż badanie alkomatem wykazało, że kierowca mercedesa miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Niebawem mężczyzna usłyszy zarzuty. Oprócz utraty prawa jazdy grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

Zobacz również

21 komentarzy

 1. Gdyby w lewackich krajach Europy w tym również w Polsce można było nosić przy sobie broń palną i bez obawy przed kratami używać jej w obronie życia i mienia to staruszka czy staruszek byłby w stanie pomóc młodemu człowiekowi, który jest bity przez grupę zwyroli.

  Niestety tak nie jest i każdy się boi w takiej sytuacji spojrzeć na jakieś zamieszanie, podjąć działania mające na celu powstrzymanie złych czynów i oddala się pospiesznie.
  Stąd informacje w PAP, ukierunkowane tak i tak przekazane aby tępy lud myślał, że to socjalistyczna władza nas broni przed całym złem…
  A obywatel sam bronić się nie może bo jak napastnikowi przypier*** czymś pod ręką i zabije to pójdzie siedzieć za zabójstwo…. ma zadzwonić na 112 jeśli zdąży nim w łeb dostanie lub mu telefon ukradną…

  • Taaaa, a to tylko obrońcy staruszek wtedy by nosili broń? Dociera do Ciebie że psychole i przestępcy też? Dziki zachód Ci się marzy? Kto szybszy ten przeżywa. i nie gadajcie o USA tam dostęp do broni to tradycja od założenia tego kraju.

 2. Monitoring polityczny

  Czytając te komentarze dochodzę do wniosku że społeczeństwo jest coraz głębsze i zajmuje się komentowaniem sytuacji czy ratownik może być policjantem lub w drugą stronę czy policjant może być ratownikiem. Przekaz artykułu jest dość prostyi. Nikt z komentujących nie wysilil się by skomentować w sposób rzetelny że ratownicy być może uratowali życie wielu osobom które w tym momencie mogli być na drodze tego pijaka tak jak jemu samemu. Druga strona medalu tego artykułu to to jak państwo i osoby przez nas wybrane do sejmu senatu mają podejście do ludzi. Ludzi ratujących z narażeniem własnego zdrowia i życia nas w sytuacji naszego zagrożenia. W każdym normalnym państwie dbającym o obywateli oświata, ochrona zdrowia i ludzie odpowiedzialni za czuwanie nad bezpieczeństwem obywateli są godnie wynagradzani. Nie muszą dorabiać by móc utrzymać własne rodziny.nasx kraj to ewenement w skali Europy jak i świata. Pieniądze są na TV Rydzyka celebrytów oraz dla rządzących którzy doją ten kraj ile się da. W imieniu swoim mogę pogratulować tej załodze karetki postawy ponieważ w wieku artykułow można wywnioskować że na ratowników można zawsze liczyć w odróżnieniu od innych przedstawicieli którzy powinni się zajmować naszym zdrowiem życiem i bezpieczeństwem.

 3. Komentarze byłyby jeszcze ciekawsze, gdyby ten zatrzymany też okazał się policjantem.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7145zł 0.08%
  • GBP 5.2607zł 0.6%
  • EUR 4.5176zł 0.18%
  • CHF 4.0959zł -0.72%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”