Zakręcie: Niemal 200 km/h na motocyklu z pasażerką

Policjanci z Krasnegostawu zatrzymali 20-latka, który mknął na motocyklu niemal 200 km/h. Mężczyzna wiózł na jednośladzie pasażerkę, a po zatrzymaniu go okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklami.

 

W niedzielę policjanci z Krasnegostawu na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Łopiennik Górny zmierzyli prędkość motocykla jadącego w stronę Zamościa. Pojazd poruszał się sporo ponad dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym.

– Okazało, że kierowca wraz z pasażerką w terenie zabudowanym jechał z prędkością niemalże 100 km/h. Funkcjonariusze włączyli sygnały dźwiękowe i błyskowe, jednak motocyklista nie reagował na nie – informuje podkom. Piotr Wasilewski z krasnostawskiej Policji.

 

Motocyklista miejscami mknął 170 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 90 km/h. Kierowca wyprzedzał pojazdy w miejscach gdzie jest to zabronione, w rejonie przejścia dla pieszych, oznakowanego skrzyżowania oraz na pasie ruchu ograniczonym słupkami.

– Kolejne pomiary prędkości wskazywały, iż motocyklista jechał z prędkością nawet 195 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali motocyklistę w miejscowości Zakręcie. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Zamościa. Nie posiadał on kategorii prawa jazdy uprawniającej do kierowania tego typu motocyklami – dodaje podkom. Piotr Wasilewski.

Mundurowi zatrzymali 20-latkowi uprawnienia. Mężczyzna za popełnione wykroczenia, w tym spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa dla pasażerki, odpowie przed sądem.

2016-02-08 10:25:16
(fot. Policja Krasnystaw)

reklama

Zobacz również

27 komentarzy

 1. fan fan tulipan

  widziałem to. ten dał się złapać, ale 3 na motorach mknęli jakieś 15 sekund przed nim pewnie też coś koło 2 setek mieli

 2. Sprzedał buraki i kupił Kawasaki

 3. Spoko spoko… organy się przydadzą, nie teraz to potem….

 4. 45 -letni motocklista

  Bazarowi gówniarze psują opinie nam wszystkim , dzisiaj w puszcze zajechał m drogę gówniarz przecinając podwójną ciągłą wiadomo audi z 1990 roku on chyba młodszy . Prze to co robią gnoje bez uprawnień już też oberwałem od ludzi co nigdy nie siedzieli na moto – panuje bowiem przekonanie że wszyscy motocykliści to są dawcy .Tylko to co zostanie po takim co pędzi ponad 200km/h to się nadaje tylko do konserwy !!! Pomyślcie zanim obrazicie prawdziwego miłośnika motocykli !!!

  • Ta.. ale na swoim motocyklu pewnie masz nalepkę „Patrz w lusterko motocykle są wszędzie” :-).. dobre sobie.

 5. Niech jeszcze wiecej miejsc (tory wyscigowe , opustoszale miejsca do jazdy) pozamykaja to napewno motocyklisci beda wolniej na drogach publicznych sie poruszac . Co za zacofany kraj i ludzie……

 6. A Hołowczyc udowidnil z kolegami z tvn turbo, udowidnili by ze jechali 90 km/h . I te 200 km/h to predkosc z jaka poruszal sie pojazd policji.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bezpłatne szkolenia z samoobrony dla kobiet ruszają w Lublinie
Gminne Święto Ziemniaka w Suchocinie
Rusza kolejny cykl wykładów otwartych z historii sztuki. I ty możesz wziąć w nich bezpłatnie udział
Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy