Zadzwonili do niej „agenci CBŚP”, przelała im ponad 150 tysięcy złotych. Sprawcy wpadli, kiedy wypłacali pieniądze

Trzech oszustów, którzy podając się za funkcjonariuszy CBŚP wyłudzili od mieszkanki naszego regionu ponad 150 tysięcy złotych wpadło na Śląsku. Kiedy przyszli wypłacić pieniądze, czekali już na nich policjanci.

Policjanci z Parczewa, we współpracy z funkcjonariuszami z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Katowicach oraz z KMP w Gliwicach zatrzymali trzech mężczyzn, którzy oszukali mieszkankę Parczewa na ponad 150 tysięcy złotych. Wszystko zaczęło się kiedy kobieta odebrała telefon, zaś rozmówca przedstawił się jako funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego Policji. Oznajmił on kobiecie, że ktoś włamał się na jej konto bankowe i jej oszczędności są zagrożone. Dlatego należy jak najszybciej je zabezpieczyć przed złodziejami.

Jak później wyjaśniała kobieta, rozmówca był na tyle przekonujący, że nic nie wzbudziło w niej żadnych podejrzeń. Dlatego też poprzez dwukrotną autoryzację przelewu na podane jej konto bankowe przelała przestępcom swoje oszczędności. O tym, że została oszukania, dowiedziała się kiedy poszła do banku. Tam przekazano jej, że konto jest puste.

Policjanci w trakcie czynności ustalili, że trop za przestępcami wiedzie na Śląsk. Dlatego też tam skupiły się działania. Wczoraj akcja przyniosła skutek, gdyż zatrzymani zostali trzej mężczyźni wieku 29 – 65 lat, którzy odpowiadają za to oszustwo. Wpadli w momencie, kiedy próbowali wypłacić część gotówki z jednego z banków. Przedstawiono im już zarzuty oszustwa, sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Zatrzymanym grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. policja)

Zobacz również

14 komentarzy

  1. Skąd wiadomo, że Ci prawdziwi policjanci są prawdziwi?

  2. Dobrze, że wpłacając 1380PLN co miesiąc do ZUSu wiem, że pieniądze są w bezpiecznym miejscu. I, że po 40 kilku latach takich (od nowego roku + 4,9% dochodu) wpłat, będę miał godziwą emeryturę.

  3. 150 koła??? A skąd ktoś miał 150 koła??? Uczciwie że niby tyle miał???

  4. Ciekawe gdzie pochowali piniondze z pozostałych kradzieży… i ile minionó nazbierali już.

  5. to tylko słupy…

  6. Niech teraz Urząd Skarbowy zajmie si ę tą darowizną.Tak teraz robią aby uniknąć VAT?????

  7. Jeżeli ktoś wierzy ze te łajzy ze zdjęć to sprawcy to gratuluję, przecież to tylko słupy do wyciągania kasy z banku bez ryzyka dla prawdziwych sprawców.

  8. Widać ,że to jakieś pijusy zabiedzone bez inteligencji ,słupy jak nic

  9. Chłopaki z pod GS-u poszli na puchę. Sprzedaż pryty spadnie w miejscowym sklepie

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!