Zadzwonił po policjantów, bo nie chciało mu się iść pieszo do domu

Za nieuzasadnione wezwanie policjantów odpowie wkrótce 27-latek z gminy Nielisz. Mężczyzna wezwał patrol policji, bo nie chciało mu się iść pieszo i myślał, że zostanie podwieziony do domu.

W minioną niedzielę około godziny 3:30 zamojscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Płoskie ulicą w kierunku Szczebrzeszyna idzie nietrzeźwy mężczyzna i stwarza zagrożenie dla uczestników ruchu.

Policjanci pojechali na miejsce i zastali zgłaszającego, który chwiejnym krokiem szedł w kierunku Szczebrzeszyna. Po krótkiej rozmowie mężczyzna przyznał się, że zadzwonił po policjantów, ponieważ „nie chciało mu się wracać pieszo do domu” i liczył na podwiezienie.

27-latek z gminy Nielisz został przewieziony do komendy. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem. Za wywołanie niepotrzebnej czynności policjantów przez fałszywe alarmowanie o potrzebie interwencji grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Sąd ma również możliwość orzeczenia nawiązki do 1000 zł.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

Zobacz również

9 komentarzy

 1. Tera najmundrzejszy @Franio komenduje,cicho tam

  Z komendy poszedł z buta,czy go odwieźli do domu???????????

 2. Ale koleś miał rację, że stwarza zagrożenie skoro nie mógł utrzymać się na poboczu i szedł zygzakiem całą szerokością drogi. Tyle że policja powinna go zawieść do izby wytrzeźwień gdzie później dostał by rachunek 300 zł. Problem w tym, że nie ma izb wytrzeźwień bo nie ma problemu alkoholizmu.

 3. Droga taksówka . Ale tak już jest . Zazwyczaj każda interwencja policji jest płatna . Widać to na przykładzie kolizji Nawet postronny świadek zdarzenia zgłosi kolizję , a kierowcy chcą się dogadać , to policja po przyjeżdżie zazwyczaj uruchamia swoją procedurę tak by móc wystawić mandat .

 4. rozbrajająco szczery chłopaczyna.

 5. Śmiejemy się z człowieka, który zachował się lepiej niż miałby wracać kierując samochodem.
  Obawiam się nawet, ze konsekwencje jego zachowania mogą przewyższyć tak popularne ostatnio „kierowanie po pijaku” – co nie wydaje mi się ani sprawiedliwe, ani nie profilaktycznie na tych, którzy zastanawiają się, czy po pijaku lepiej się przejść, czy przejechać.
  Radiowóz policyjny nie może robić oczywiście za taksówkę, dlatego wydaje mi się, że mandat (kilka razy większy niż kurs taksówką) powinien być odpowiednią karą.

 6. Zauważmy także jakich czasów dożyliśmy. Młodemu mężczyźnie, w nie najgorszych warunkach pogodowych nie chce się przejść paru (tyle podejrzewam, skoro początkowo postanowił dojść pieszo) kilometrów.
  Może to jeden z tych super wygodnych ludzi z tego forum, którzy szczycą się tym, że nigdy nie jechali autobusem, bo ich mamusia z tatusiem zawsze pod drzwi samochodzikiem podwozili.

 7. „Daleko stąd dom ….”

 8. Franio Kierowca

  Jakiś czas temu była bardzo podobna sytuacja i nikt nie dostał mandatu.
  Karyna z Sebkiem nie mogli wrócić z Morskiego Oka.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7586zł 0.08%
  • GBP 5.0221zł 0.24%
  • EUR 4.4742zł 0.07%
  • CHF 4.1353zł 0.44%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach