Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zachęcił ją wizerunek prezentera z telewizji, to była kosztowna „inwestycja”. Mieszkanka regionu straciła ponad 260 tys. złotych

Mieszkanka powiatu łęczyńskiego straciła ponad 260 tys. złotych. Kobieta została zmanipulowana przez oszustów. W wyniku ich działania zainstalowała na telefonie i laptopie aplikację służącą do przejęcia kontroli nad urządzeniami.

Wczoraj do łęczyńskich policjantów zgłosiła się 67-letnia mieszkanka powiatu łęczyńskiego, która padła ofiarą oszustów i straciła ponad 260 tysięcy złotych. Kobieta relacjonowała, że chciała zainwestować pieniądze.

– Oświadczyła, że w połowie stycznia na portalu społecznościowym Facebook znalazła reklamę. Wynikało z niej, że popularny prezenter telewizyjny znacznie wzbogacił się dzięki inwestycjom ogłaszającej się firmy. Reklama ta zawierała formularz kontaktowy. Wystarczyło dokonać wpłaty tysiąca złotych, aby móc zarabiać na inwestycjach – informuje aspirant sztabowy Magdalena Krasna z łęczyńskiej Policji.

67-latka przelała wskazaną kwotę, następnie otrzymała telefon od mężczyzny podającego się za przedstawiciela instytucji zajmującej się rzekomo inwestycjami.

– Kobieta zainstalowała na swoim telefonie i laptopie aplikację AnyDesk służącą do przejęcia kontroli nad urządzeniami. Wówczas z rachunku 67-latki wychodziły przelewy, zostały zlikwidowane lokaty oraz na jej dane został zaciągnięty kredyt. W rezultacie kobieta zamiast zarobić straciła ponad 260 tysięcy złotych – dodaje aspirant sztabowy Magdalena Krasna.

Policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zgłoszenia i apelują o ostrożność i rozsądek. Nie ulegajmy złudnym wizjom dużego i szybkiego zysku. Jeżeli ktoś nam proponuje instalowanie aplikacji AnyDesk możemy być pewni, że to oszustwo! Pamiętajmy jest to aplikacja umożliwiająca zdalny dostęp do naszego urządzenia na którym jest zainstalowana.

21 komentarzy

 1. Przecież już Józef Piłsudski mówił, żeby nie wierzyć we wszystko, co jest napisane w internecie…

  • Niezupełnie, Einstein to powiedział, natomiast Piłsudski ostrzegał przed kryptowalutami.

 2. Na szczęście całą akcję firmowano zdjęciem aktora, to + 50% do wiarygodności.
  Bo przecież to nie jest tak, że każdy może je sobie pobrać z sieci.
  Ludzie nieogarniający technologii powinni mieć zakaz z niej korzystania, tak jak niewidomi nie prowadzą pojazdów mechanicznych, bo mogą sobie lub komuś zrobić krzywdę.

 3. Dzisiaj zrobiło mi się przykro bo wygląda ze jestem dość biedny, mimo ze ciezko pracuję. A jak widać 100k,200k to dla wielu na waciki. I to nie oszustwa na prezesach ale zwykłych obywatelach Pl, emerytach itp. Nie doceniałem naszego dobrobytu, w wielu innych krajach 200k pln, to konkretny pieniądz, ekwiwalent, jest.

  • Nie przejmuj się większość społeczeństwa ciągnie od wypłaty do wypłaty ,pieniądze gubią ludzi jak sam widzisz..!!

 4. Policja nie powinna się tego typu sprawami zajmować Przyjąć do wiadomości spisać notatkę i do widzenia

 5. Już lepiej poszła by do kasyna zakręciła ruleto lub pociągnęła za wajche jak kazmirz z sami i swoich ja tylko pociągnęł

 6. Kolejna inwestora i zdalny pulpit🤣🤣🤣🤣🤣

Dodaj komentarz

Z kraju