Zabójcy małżeństwa z Rakowisk pojadą na 4-tygodniową obserwację psychiatryczną

Zabójcy małżeństwa z Rakowisk trafią na obserwację psychiatryczną. Biegli po pierwszych badaniach nie są w stanie wypowiedzieć się co do stanu poczytalności Zuzanny M. i Kamila N.

Prokuratura Okręgowa w Lublinie poinformowała w poniedziałek, że Zuzanna M. i Kamil N. trafią na 4-tygodniową obserwację psychiatryczną.

Pomimo, że Prokuratura Okręgowa otrzymała wyniki badań psychiatrycznych Zuzanny M. i Kamila N. nie można, na chwilę obecną, jednoznacznie wypowiedzieć się co do stanu ich poczytalności.

– Biegli na podstawie jednorazowych badań nie byli w stanie wypowiedzieć się co do stanu poczytalności podejrzanych i wnioskowali o zarządzenie obserwacji psychiatrycznej. W tym tygodniu Prokuratura Okręgowa w Lublinie wystąpi do Sądu Okręgowego w Lublinie z wnioskami o zarządzenie obserwacji psychiatrycznych wobec Zuzanny M. i Kamila N. na okres 4 tygodni – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Lublinie Beata Syk – Jankowska.

Przypomnijmy, Prokuratura Okręgowa w Lublinie Ośrodek Zamiejscowy w Białej Podlaskiej postawiła zarzuty dwójce 18-latków, którzy w nocy z 12 na 13 grudnia zamordowali małżeństwo z Rakowisk. Rodzicie Kamila N. spali kiedy para z pełną brutalnością ich zaatakowała. 18-latkowie zadali Jerzemu N. i Agnieszce N. po kilkanaście uderzeń trzema nożami powodując rany kłute i cięte szyi, tułowia, kończyn górnych i dolnych, co doprowadziło do wstrząsów krwotocznych, w wyniku których pokrzywdzeni zmarli.

Kamil N. i Zuzanna M. odpowiedzą za przestępstwo z art. 148 § 3 kk (zabójstwo kwalifikowane), które zagrożone jest karą nie krótszą od lat 12 pozbawienia wolności, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności. Ponadto Prokuratura Okręgowa w Lublinie podjęła czynności w ramach działalności cywilnoprawnej mające na celu skierowanie do Sądu pozwu o uznanie Kamila N. niegodnym dziedziczenia majątku, który pozostał po jego rodzicach.

2015-01-19 20:12:01
(fot. lublin112.pl)

3 komentarze

 1. czy nie prosciej byłoby ich po prostu powiesic? Ją szczególnie,bo to toksyczny przypadek. Ile pieniedzy podatników zostałoby wiecej w kasie państwowej?!

  • No co Ty, ta ….. (tu wstaw odpowiednie słowo/a) dostanie jeszcze zawiasy za młody wiek, albo wakacje w sanatorium jak dobrze poudaje pier******tą. Kogo do cholery obchodzi, czy byli po kielichu, czy po narkotykach. Z miejsca powinni dostać pracę w kamieniołomach z wyżywieniem tylko w razie wyrobienia normy, jeśli bawimy się w prawa bandytów i ich nie wieszamy (jakoś o zdeptanych prawach człowieka tego małżeństwa żadne oszołomy nie mówią, tylko martwią się aby nie powiesić śmiecia). A tak w najgorszym przypadku dostaną przytulną celę z TV i innymi wygodami.

 2. No bez jaj, kara śmierci, a nie jeszcze jakieś wątpliwości!!! To puśćcie ich wolno!!! Oby wasze rodziny wyrżnęli, jak brak wam pewności!!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9486zł -0.45%
  • GBP 4.9914zł 0.43%
  • EUR 4.4738zł -0%
  • CHF 4.2081zł -0.09%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Społeczne obchody upamiętniające ofiary zbrodni wołyńskiej
   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka
   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym