Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zabójcy małżeństwa z Rakowisk pojadą na 4-tygodniową obserwację psychiatryczną

Zabójcy małżeństwa z Rakowisk trafią na obserwację psychiatryczną. Biegli po pierwszych badaniach nie są w stanie wypowiedzieć się co do stanu poczytalności Zuzanny M. i Kamila N.

Prokuratura Okręgowa w Lublinie poinformowała w poniedziałek, że Zuzanna M. i Kamil N. trafią na 4-tygodniową obserwację psychiatryczną.

Pomimo, że Prokuratura Okręgowa otrzymała wyniki badań psychiatrycznych Zuzanny M. i Kamila N. nie można, na chwilę obecną, jednoznacznie wypowiedzieć się co do stanu ich poczytalności.

– Biegli na podstawie jednorazowych badań nie byli w stanie wypowiedzieć się co do stanu poczytalności podejrzanych i wnioskowali o zarządzenie obserwacji psychiatrycznej. W tym tygodniu Prokuratura Okręgowa w Lublinie wystąpi do Sądu Okręgowego w Lublinie z wnioskami o zarządzenie obserwacji psychiatrycznych wobec Zuzanny M. i Kamila N. na okres 4 tygodni – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Lublinie Beata Syk – Jankowska.

Przypomnijmy, Prokuratura Okręgowa w Lublinie Ośrodek Zamiejscowy w Białej Podlaskiej postawiła zarzuty dwójce 18-latków, którzy w nocy z 12 na 13 grudnia zamordowali małżeństwo z Rakowisk. Rodzicie Kamila N. spali kiedy para z pełną brutalnością ich zaatakowała. 18-latkowie zadali Jerzemu N. i Agnieszce N. po kilkanaście uderzeń trzema nożami powodując rany kłute i cięte szyi, tułowia, kończyn górnych i dolnych, co doprowadziło do wstrząsów krwotocznych, w wyniku których pokrzywdzeni zmarli.

Kamil N. i Zuzanna M. odpowiedzą za przestępstwo z art. 148 § 3 kk (zabójstwo kwalifikowane), które zagrożone jest karą nie krótszą od lat 12 pozbawienia wolności, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności. Ponadto Prokuratura Okręgowa w Lublinie podjęła czynności w ramach działalności cywilnoprawnej mające na celu skierowanie do Sądu pozwu o uznanie Kamila N. niegodnym dziedziczenia majątku, który pozostał po jego rodzicach.

2015-01-19 20:12:01
(fot. lublin112.pl)

Jeden komentarz

  1. No bez jaj, kara śmierci, a nie jeszcze jakieś wątpliwości!!! To puśćcie ich wolno!!! Oby wasze rodziny wyrżnęli, jak brak wam pewności!!!