Zablokował ruch na skrzyżowaniu, bo musiał skręcić w lewo ze środkowego pasa (wideo)

Po raz kolejny otrzymaliśmy nagranie prezentujące sposób w jaki kierowcy komunikacji miejskiej pokonują jedno ze skrzyżowań w Lublinie. To codzienność w tym miejscu, przyczyniająca się do powstawania jeszcze większych korków.

W piątek o godzinie 15:30, kierowca pojazdu komunikacji miejskiej, postanowił ze środkowego pasa skręcić w lewo. Swoim manewrem zablokował przejazd na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z ul. Lipową i ul. Narutowicza.

Nie dość, że kierowcy nie mogli przejechać na wprost, to pojazd wjechał już na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Taki sam manewr wykonał kierowca pojazdu osobowego, jadącego za autobusem.

To kolejny przykład, dlaczego w tym miejscu tworzą się korki. Niektórzy kierowcy po prostu jeżdżą tam, jak im pasuje.

(fot. wideo nadesłane Paulina – dziękujemy!)

64 komentarze

 1. A cóż tam czasami wyczyniają osobówki to dopiero się nadaje do sfilmowania i pokazania.

  • To nagraj i pokaż.

  • całe szczęście już emeryt

   Oczywiście, jednak to są zawodowcy wożący ludzi i za nich odpowiadający.

  • Widziałem to zdarzenie . Kierowca autobusu wyjeżdżają z zatoki nie miał możliwości ustawić się na lewoskręcie bo żaden kierujący osobówką nie chciał go wpuścić i musiał jechać aż do skrzyżowania by nie blokować całej ulicy .

   • całe szczęście już emeryt

    wcale nie musiał… chciał.

    • jakoś nie widzę aby był ktokolwiek chętny do wpuszczenia autobusu.
     A całe zdarzenie wygląda tak, że wszyscy stoją, bo z tego lewego pasa nie można skręcić, bo nie ma miejsca za skrzyżowaniem – nikt nie przejechał. Obwinianie za to kierowcy autobusu, to szukanie dziury w całym.

     • W tym miejscu już jest linia ciągła i autobus nie powinien zmieniać już pasa ruchu. Powinien zrobić to wcześniej.

    • Guzik wiesz….guzik widzisz….a komentujesz emerycie….

  • „A u was biją Muszynów”

 2. przygoda przygoda każdej chwili szkoda

  Jest tam monitoring nr autobusu bez problemu da się ustalić to i kierowcę da się ukarać

 3. Tobie Paulina to powinni zabrać prawo jazdy.
  Skup się na prowadzeniu samochodu, bo pykanie w telefon w czasie jazdy stwarza jeszcze większe niebezpieczeństwo i jest zabronione.

  • Nie nawidzę konfidentów

   Paulinko , kiedyś za takie publikacje mówiło się że to konfidencja . Ciekawe jak dzisiaj to nazwać ?

   • Pani Paulina ma 100% racji. Polskich „kierowców” nie da się inaczej wyedukować. Na miejscu policji dzieliłbym się częścią mandatu za każde nagranie skutecznie doprowadzające do ukarania łamiących przepisy. Zaczęliby nagrywać wszyscy i zapanowałaby na drogach kultura i poszanowanie prawa. A wasze brednie o konfidentach od razu wskazują jak kierujecie samochodami i czy czujecie się zagrożeni takimi nagraniami.

  • ale przecież ona stoi a nie jedzie, przepis mówi o korzystaniu z telefonu/smartfona w czasie jazdy, to żeś się popisał kierowco 14 😀

   • Auto stojące w korku/na czerwonym nadal jest uczestnikiem ruchu drogowego więc korzystanie z telefonu jest zabronione.

    • Musze Cię zmartwić.
     Masz niedoprecyzowane dane.
     MOŻESZ korzystać z telefonu w dowolny sposób, stojąc na światłach, nawet nie posiadając zestawu głośnomówiącego.
     W takim przypadku kodeks jest jednoznaczny.

 4. Autobus zablokował?
  Na nagraniu widać, że jest również zielone dla skręcających w lewo.
  Czy jakiś samochód skręcił z lewego pasa?
  NIE!
  A wiesz dlaczego?
  Bo wcześniej na skrzyżowanie wjechały samochody osobowe nie mające możliwości opuszczenia tego skrzyżowania.
  Za chwilę wjadą kolejne…
  I tak jest codziennie.

 5. A czy zgodnie z prawem Pani podała do publikacji materiał na którym widać tablicę rejestracyjną poprzedzającego pojazdu BMW?

 6. Już zaczyna się płacz kręcikółek z MPK. Oni mają rozkład jazdy a przepisy to rzecz drugorzędna. Najważniejsze żeby jechać. Wystarczyłoby postawić radiowóz na tym skrzyżowaniu i w ciągu tygodnia na zielonych kubraczkach z autobusów policja wyrobiła by półroczna normę. Tłumaczenie spływają po nich jak po kaczce więc jedyna opcją jest karanie aż im wąsy posiwieją z nerwów. Kierowca zawodowy to wymarły zawód. Teraz są krasnale z urzędu pracy bez wiedzy i kultury.

 7. Pragnę zauważyć, że to nie kierowca MPK Lublin tylko firmy Warbus

  • Poczytaj komentarze pt. „Co z tego…. Mam nagrane osobówki które….”. Zaczyna się płaczliwe wybielanie świętych krów z puszek XXL. Jako, że mianują się „kierowcami zawodowymi” powinni coś sobą reprezentować. Póki co takimi reprezentują dno i kilometr mułu. Widzę, że mój komentarz Cię mocno zapiekł. Czyżby kolor zielony był dominującym w stroju służbowym?

 8. Też mi nowość,a ktoś autobus wpuścił na lewy pas,a nawet jakby to nie zablokowałby tego na którym pokazane w filmiku.Mam lepsze zarejestrowane sytuacje i z wieloma osobówkami i się nie chwale stojąc w korku.Szerokości kierowcy i kierowniczki:)

  • A po co miałby go wpuszczać przecież na Piłsudskiego po to zrobiona jest śluza autobusowa. Nie spełnia swojego zadania?

   • W korku śluza nie pomoże. Na lewym pasie to pewnie jest tylko luka, aby skręcić w boczną uliczkę. A może i nawet tego nie ma.

 9. To samo dzieje się często na rondzie przy zamku. Tam niestety nie da się już zwalić na fakt, że nikt autobusu nie wpuścił. Gdyby kierowcy stosowali się do sygnalizacji dla buspasów, nie byłoby problemu.

 10. Dziadom z MPK niewiele brakuje do salaciarzy jeśli chodzi o chamstwo na drodze

 11. to lepiej zobaczcie co zrobiła osobówka za autobusem 1:16 nagrania….. wcina się beszczelenie na czerwonym na lewy pas…. a nie największy hejt na mpk….

  • autobusem jedzie zawodowiec i to jest jego praca i powinien przestrzegać prawa. Osobówką jeżdżą różne osoby… co nie oznacza że mogą łamać przepisy.

 12. Baba zabłysnęła filmikiem. Niech nagra siebie jak nie wypuszcza autobusów z zatoczek tak jak reszta cwiercmózgów . Nikt tak jak ta paniusia nie mobilizuje mnie do wysyłania nagrań z kamerki z wyczynami bab. Wyjątkowo bezużyteczna płec-z małymi wyjątkami…

  • całe szczęście już emeryt

   Ma umożliwić o ile nie spowoduje to zagrożenia w ruchu. Cfaniaczki wożą ludzi, sami łąmią nagminnie łamią przepisy i się zasłaniają pasażerami.

 13. Nie rozumiem dlaczego ludzie, którzy widzą na kamerach co się dzieje nie zwiększą długości trwania zielonego światła w stronę Nadbystrzyckiej? Skończyłyby się korki wtedy!

 14. Hahahaha 🙂 Ul. Narutowicza już dawno powinna być jednokierunkowa od strony Nadbystrzyckiej w górę. Gdyby tak było, nikt nie miałby możliwości skręcenia w lewo i problem opisany wyżej też nie miałby prawa wystąpić.

  W każdym dużym mieście Zachodniej Europy ulice w centrum miasta są bardzo często jednokierunkowe (nawet jeśli mają cztery pasy ruchu w jedną stronę), a tutaj banda tępaków potrafi tylko rozkładać ręce i mówić, że nic się nie da zrobić, bo przecież „ulice nie są z gumy”. Ręce opadają…

 15. I jak zawsze z Królową Ula sie zgadzam.W Uk wystarczy parę zgłoszeń do służb,że ten jeździ ot tak sobie i pukają do drzwi z uprzedzeniem jak to sie skonczy next time.Ganianie na trzech pasach też źle sie konczy ,jazda na zamek jest normalką a rozpędówka służy do szybkiego właczenia sie do ruchu a nie zatrzymywania sie .Ah zapomniałem;w łóżko”ten tego”też jednocześnie co tam smartfonie?Skupcie mózg na tym co robicie!!!Szerokości!

 16. Na tym skrzyżowaniu osobówki notorycznie blokują przejazd. Czasem z Lipowej na zielonym nie przejedzie nikt. Bo napcha się aut z Narutowicza, albo z Piłsudskiego. Fakt jest taki, że w szczycie żaden autobus by nie przejechał gdyby czekał, aż będzie miał wystarczająco miejsca na opuszczenie skrzyżowania. Ale kierowcy osobówek na siebie donosić nie będą. Lepiej nagrać kierowcę autobusu i wysłać do mediów.

  • Ile blokuje osobówka z amatorem, a ile ,,zawodowiec ” narażający pasażerów na utratę zdrowia i życia ?

   • Tych osobówek czasem jest kilka i blokują tak samo jak autobus. Może od razu napisz o możliwej katastrofie w ruchu lądowym. Wszyscy stoją w korku to nikt w autobus nie wjedzie rozpędzony do 100 km/h. Piszesz tak jakby wjechał na przejazd kolejowy. Bez przesady…

    • całe szczęście już emeryt

     Z wjeżdżaniem na przejazd na Turystycznej po ostatniej prawie katastrofie jaką spowodował kierowca autobusu miejskiego, kręcikółka już się nauczyły.

   • Stworzył bezpośrednie zagrożenie w ruchu lądowym wjeżdżając w ten sposób, gdzie prędkość znajdujących sie w pobliżu pojazdów wynosiła, no ile?
    Nie twierdzę, że zrobił dobrze ale pisanie, że naraził pasażerów na utratę życia i zdrowia to kpina. Prawda jest taka, że od przystanku MPWiK stoi sznur samochodów skręcających w lewo w Narutowicza. Wyjeżdżając z przystanku zajęcie lewego pasa graniczy z cudem, bo wszyscy traktują autobus czy trolejbus jako intruza. I tak jedzie sobie powoli chcąc zmienić pas a tu nikt nie ma zamiaru wpuścić. Jest sposób na takie zachowanie. Czekać aż ktoś się zlituje i nie przejmować się, że za mną będzie korek pod sam MPWiK. Ja bym tak robił i nie przejmował się tym, że robię za sobą zator nie łamiąc przy tym żadnego przepisu.
    Podobna sytuacja jest na Kunickiego za wiaduktem kolejowym. Ruszasz z przystanku, chcesz zająć lewy pas i czekasz, bo jaśnie państwo siedzą na zderzaku i warują aby nie daj Boże trajtek wjechał przed nich.

    • Oczywiście. Jakby jechał rozpędzony kierowca holonika jak ten co wymusił na motorzyście pierwszeństwo na grygowej, albo kierująca trolejbusem z promilami… trzeba myśleć, niestety !!

 17. Trzeba bylo go wposcić przed siebie , gdzie mial się wcisnąć .Poza tym jest monitoring miejski kamerki w autach powinny być prawnie zakazane .

  • Ale wiesz, że to było nagrane telefonem trzymanym w ręce? Gdyby kamerki były w każdym aucie, nie byłoby problemu z ustaleniem sprawcy kolizji/wypadku 🙂

 18. To nie dlatego tworzą się tam korki tylko dlatego, że ratusz zdecydował się na uruchomienie zielonej fali.

 19. Wielkie larum! Kierowca autobusu zablokował ruch w lewo, bo nie miał zapewne jak zjechać ze skrzyżowania, tzn. gdzie wjechać. Ruchu na skrzyżowaniu nie zablokował, gdyż samochody jadące na wprost mogły przejechać (i przejechały). Trochę więcej zrozumienia dla kierowców dużych samochodów, których prowadzenie w mieście nie jest wcale łatwe (nie jeżdżę takim wielkim, ale mając czasem problem z wjechaniem na sąsiedni pas, współczuję kierowcom autobusów). Paulino, daj sobie na wstrzymanie, a jeśli takie pierdoły ciebie irytują, udaj się czym prędzej do specjalisty.

  • Skręt 18 metrowym autobusem nie jest taki łatwy jakby mogło się wydawać. Gdyby nawet pojechał prawidłowo z lewego pasa to i tak w większości przypadków zablokowałby przejazd innym, bo nie ma tyle miejsca aby całe 18 metrów zmieściło się idealnie za skrzyżowaniem. Zwróćcie uwagę, że w godzinach szczytu mając zielone do skrętu w lewo nie ma po prostu miejsca żeby tam skręcić, bo z każdą zmianą świateł co raz to nowe pojazdy jadą Narutowicza w kierunku Głębokiej.
   Trochę zrozumienia by się przydało, a nie tylko szukać sensacji. To mówiłem ja co czasem jeździ takim dużym.

 20. Brawo Paulinko w nagrodę dostajesz moherowy beret

 21. Informuje wszystkich specjalistów i znawców ruchu drogowego oraz oburzoną Paulinke że autobus skręcający może wykonać manewr skrętu z innego pasa ruchu tj z pasa przeznaczonego do innego kierunku jazdy jeżeli z pasa skrętu manewr ten jest niemożliwy kierowca prowadzący autobus przegubowy mógł ocenić że z pasa do skrętu w lewo nie wykona manewru skrętu więc wykonał skręt z pasa do jazdy na wprost i tyle w tym temacie

 22. Gdybyś go wpuścił na swój pas to nie byłoby takiej sytuacji. Ale lepiej nagrać i pompować balonik.

 23. wydaje mi się, że przed skrzyżowaniem jest przystanek, dlatego autobus nie może dużo wcześniej zająć miejsca na pasie bo nikt nie ustępuje pierwszeństwa

 24. Żuk wygrał wybory, więc na ulicach Lublina rządzić będą rowerzyści i kierowcy MPK…

  • Rowerzyści to raczej rządzą na chodnikach dla pieszych. Boją się jeździć po ulicy, więc jeżdżą po chodnikach i niech piesi boją się chodzić tam, gdzie ich miejsce (czy ktoś zaproponuje alternatywną drogę pieszym?).

 25. Kolejny autobus osobiście wpuściłem na lewy pas jeszcze na „przerywanej ” ,niestety nie zdołał się schować (przegubowiec) i na jakiś czas zblokował prawy pas – niestety posypały się w moim kierunku grożby i sygnały dźwiękowe ponieważ okazałem się zbyt życzliwy. JESZCZE SIĘ NIE URODZIŁ ,ŻEBY………!!!

 26. Jak tak to moze zrobic tam buspas czy tego chca tak wielce oburzeni.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8053zł 0.22%
  • GBP 4.9682zł 0.24%
  • EUR 4.2344zł -0.01%
  • CHF 3.941zł -0.03%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Lublin na weekend 17-19 stycznia
   Magiczna Latarnia – startują zapisy dla klubu filmowego dla dzieci
   Masz pomysł na biznes? Przyjdź na spotkanie
   RCKiK Lublin – zaproszenie do udziału w terenowych akcjach poboru krwi
   Chełmskie Podziemia Kredowe – bezpłatne zwiedzanie unikalnej w skali Europy atrakcji turystycznej!
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.