Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

– Zabłądziłem – Tłumaczył policji kierowca autobusu, który jechał ekspresówką „pod prąd”

Jak się okazało, jadący „pod prąd” autobus został zatrzymany przez policję tuż po tym, jak internauta zakończył jego nagrywanie. Mężczyzna został pouczony.

Dzisiaj od samego rana trwało wyjaśnianie zarejestrowanej przez internautę sytuacji. Na filmie przesłanym do serwisu YouTube autobus lubelskiej komunikacji miejskiej pędzi „pod prąd” drogą ekspresową nr 12/17. Zdarzenie analizowali zarówno lubelscy policjanci jak i Zarząd Transportu Miejskiego, na którego zlecenie odbywa się miejska komunikacja.

Okazało się, że był to autobus nowego przewoźnika kursującego po Lublinie, czyli PKS Zielona Góra. Kierujący nim mężczyzna, w sobotę woził pasażerów na linii nr 20. Ostatnim jego kursem był ten w kierunku Dębówki, gdzie dojechał o godzinie 22:50. Następnie Skierował się do zajezdni przy ulicy Hutniczej. Jednak w trakcie jazdy, pomylił zjazdy i wjechał na nowo oddaną do użytkowania trasę. Jednak tan niefortunnie, że „pod prąd”.

Kierowca widząc co się stało, postanowił jak najszybciej opuścić to miejsce. Wiedząc że nie ma możliwości zawrócenia włączył wszystkie znajdujące się w pojeździe oświetlenie, po to by być lepiej widocznym dla innych uczestników ruchu, a następnie ruszył przed siebie. Cały czas poruszał się lewym pasem. Po pewnym czasie natknął się na patrol policji. Wtedy zjechał na pas awaryjny, zatrzymał się i poprosił funkcjonariuszy o pomoc.

Wyjaśniał, że zabłądził i stara się jak najszybciej dojechać do miejsca, gdzie będzie mógł opuścić trasę. Policjanci byli wyrozumiali, udzielili kierowcy pouczenia a następnie pilotowali go do najbliższego zjazdu w okolicach Bogucina. Stamtąd już bezpiecznie powrócił do Lublina.

(wideo – nadesłane)
2014-10-20 20:58:42

25 komentarzy

 1. Koledzy piszą, że takie rzeczy się zdarzają. Owszem zdarzają się. Normalny kierowca zatrzymuje się na pasie awaryjnym, włącza światła, ustawia trójkąt i dzwoni po odpowiednie służby z prośbą o pomoc. Normalny kierowca jest osobą odpowiedzialną, dba o bezpieczeństwo innych i swoje.

  Teraz dla odmiany zobaczmy co robi kierowca nieodpowiedzalny: nie przyznaje się do błędu, jedzie dalej pod prąd wybierając pas do wyprzedzania, spycha jadących z przeciwka. Ma się za cwaniaka, który uważa, że nie będzie tracił swojego czasu na czekanie na pasie awaryjnym i po cichu uda mu się szybko dojechać do końca.

  Na końcu trafia jednak na policjantów, którzy są tak zdziwieni sytuacją, że zapominają go ukarać. Jaka z tego płynie lekcja dla kierowcy „niedoszłego zabójcy”? Bycie cwaniakiem i narażanie innych na śmierć jest bezkarne.

 2. tylko mam do Was takie pytanie, czy pas awaryjny jest na całej „Sce” czy tylko fragmentami w paru miejscach?

 3. Jeździł na linii 20 hmmm 🙂 to jakim cudem znalazł się aż za Bogucinem 🙂 Dębówka przecież bliżej Lublina 🙂 Nie mam pojęcia jak on tam wjechał na ekspresówkę 🙂

 4. gdyby to była kobieta to by każdy gadał ze nic dziwnego bo to przecież baba, a baby jezdzic nie umieją i po co dają babie prawo jazdy skoro powinna w garach siedziec. A jednak pomyłki zdarzają sie każdemu,kobietom jak i mężczyznom…

  • Pomyłka?
   Daruj sobie.
   Facet czy baba, jazda ważącym 12 ton pojazdem pod prąd na drodze ekspresowej powinna podpadać pod kodeks karny (sprowadzenie zagrożenia katastrofą w ruchu lądowym) a nie kodeks wykroczeń. Jego zasranym obowiązkiem było się zatrzymać na pasie awaryjnym, odpowiednio oznaczyć pojazd i dzwonić po pomoc, gdy zorientował się w „pomyłce”. To, że uznał, że „jakoś to będzie” i pojechał pod prąd to już bandytyzm drogowy a nie pomyłka.
   To, że policja nic mu za ten wybryk nie zrobiła dziwi mnie potwornie.
   Wiem, że był środek nocy, ale nawet na filmie widać, że zmusza kilka osób do gwałtownego hamowania, czyli zagrożenie jednak stwarza.

 5. kurcze, jak czytam te komentarze to aż się dziwię, że ludzie tak przestrzegają prawa w naszym kraju, jeszcze żeby wszyscy tak na ulicach podchodzili do przepisów i świecili przykładem to bym był w stanie w to uwierzyć, że tak jest a nie komentować na stronie żeby spuścić z siebie ciśnienie dojeżdżając komuś…

  • Kilka dni temu wracajac z pracy ok. 20.15 ul. Chodźki przy Realu jadąc w stronę Choin tez ktos pomulił drogę. Ciężarówka typ wywrotka bez naczepy naparzała pod prąd w stronę Ronda Szeligowskiego lewym pasem. Na szczęście nie za szybko wiec udało mi sie bez problemu wyminąć.

 6. Policjanci zachowali się bardzo w porządku, za to tę małą mendę – konfidenta powinno się obić po ryju za donosicielstwo. Zakładanie przez lubelska policję strony na filmy – donosy to sk******* przedsięwzięcie rodem z komuny, donosicielstwo jest zaprzeczeniem jedności społecznej, rodzi konflikty, urazy, chęć zemsty a nic donosicielowi nie daje prócz płytkiego dowartościowania typowego dla tępych i prymitywnych osobników – zer społecznych (wyłączając oczywiście sytuacje ewidentnego przestępstwa z premedytacją, chodzi mi tylko o sytuacje typu „uprzejmie donoszę”). Życzę pomysłodawcy tej skrzynki wszystkiego najgorszego, żeby mu kupa kołkiem w tyłku stanęła przy sraniu.

 7. do jarek 😉 dokladnie zeby wszysycy chociaz w 50%przestrzegali prawa to byloby dobrze. co wy sie wypowiadacie jak w ogolenie nie znacie czegos takiego jak praca za kolkiem po nawet 10godzin dziennie w kolko? nie jeden idiota jezdzil pod prad a jak to sie zdarzylo zawodowemu kierowcy to wielkie halo. on tez ma prawo sie pomylic jak ci wszyscy nie zawodowie bo nei raz odwalaja zdecydowanie wieksze maniany i jakos nikt im prawka za to nie odbiera wiec proponuje wszystkim komentujacym stuknac sie w glowe do tego ruszyc mozgiem i pomyslec co sami osobiscie byscie zrobili tylko nei teraz bo po fakcie to nagle wszysycy by sie zatrzymali i dzwonili po policje tylko pomnyslcie co byloby w waszych glowach gdyby to stalo sie nagle w jednej sekundzie. tylko zaraz mi tu nie gadac ze kazdy z was by sie zatrzymal bo w takie cuda to ja nie wierze.

Wiadomości z info112