Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zaatakował strażników miejskich, groził im zabójstwem. Rok spędzi w więzieniu

Do więzienia na rok trafił mężczyzna, który zaatakował strażników miejskich ze Świdnika. Napastnik bił i kopał funkcjonariuszy podczas interwencji w rejonie skateparku przy ul. Piłsudskiego w Świdniku. Jak się okazało, sprawca dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy.

Rok temu w sierpniu strażnicy miejscy ze Świdnika podjęli interwencję wobec 28-letniego wówczas mieszkańca miasta. Ze zgłoszenia przekazanego strażnikom wynikało, że prawdopodobnie pijany mężczyzna położył się na środku drogi na terenie skateparku przy ul. Piłsudskiego i uniemożliwia dzieciom korzystanie ze znajdujących się tam urządzeń.

Kiedy strażnicy pojawili się na miejscu, zastali nietrzeźwego mężczyznę, który odmówił im podania swoich danych osobowych. Co więcej, 28-latek próbował oddalić się. Strażnicy wydali mu więc polecenie, aby usiadł na ławce.

– Wtedy mężczyzna stał się agresywny. Uderzył jednego ze strażników pięścią w brzuch i używał słów wulgarnych, grożąc ich zabójstwem. W czasie obezwładniania uderzał strażników pięściami i kopał. Został obezwładniony i założono mu kajdanki. Tym razem oprócz kilku siniaków strażnicy nie doznali żadnych poważnych obrażeń. Po kilku minutach przyjechał patrol Policji, który zatrzymał sprawcę czynnej napaści. Jak się okazało sprawcą napadu był 28-letni wówczas mieszkaniec Świdnika. Już wcześniej zatrzymywany za podobne przestępstwa – relacjonuje Straż Miejska w Świdniku.

Zaatakował strażników miejskich, groził im zabójstwem. Rok spędzi w więzieniu

fot. SM Świdnik

Do sprawy zostały zabezpieczone nagrania z monitoringu miejskiego. Były one jednym z kluczowych dowodów na agresję mężczyzny i atak na strażników. 12 dni po tym zdarzeniu sprawca czynnej napaści został ponownie zatrzymany przez policjantów za kolejny napad rabunkowy. Tym razem trafił do tymczasowego aresztu.

13 lutego 2023 roku zapadł wyrok skazujący w tej sprawie, od którego podejrzany się odwołał. 12 lipca 2023 roku Sąd Okręgowy w Lublinie zaskarżony wyrok utrzymał w mocy. Oprócz jednego roku bezwzględnego pozbawienia wolności sąd orzekł nawiązki na rzecz poszkodowanych. Wyrok jest prawomocny.

– W tej historii, którą umieszczamy ku przestrodze, najważniejsze jest to, że żadne z dzieci, które korzystało ze skateparku nie odniosło żadnego uszczerbku. Oczywiście z wyjątkiem zgorszenia, wynikłego z zaistniałej sytuacji – dodają strażnicy.

Zaatakował strażników miejskich, groził im zabójstwem. Rok spędzi w więzieniu

fot. SM Świdnik

7 komentarzy

 1. Rozumiem że ich nie lubi, ale dlaczego???

 2. Bandzior dostał 1rok a dziewczyna za teczową torbę lat 3
  Ale sprawiedliwość.

  • Bo minimum za czynną napaść to rok.
   A za rozbój o charakterze występku chuligańskiego już trzy lata.
   W obu wypadkach sąd wymierzył minimalną karę przewidzianą przez przepisy prawa. Zapis zaostrzający minimalną karę za występki o charakterze chuligańskim wprowadzono w 2006 roku. Pamiętasz, kto był wtedy Ministrem Sprawiedliwości?

 3. I jaka tu jest sprawiedliwość bandyta recydywista dostaje tylko rok do odsiadki kpina

 4. To ta co wyrwała czy próbowała wyrwać torbę LGBT dostała trzy lata bezwzględnego więzienia,ale chyba Ziobro minister pomoże kobiecie

  • Niech odsiedzi i się cieszy, że to nie było w Anglii.
   W Anglii dostałaby do siedmiu, bo przestępstwo na tle nienawiści do osób na tle ich orientacji seksualnej jest typem kwalifikowanym.
   Zresztą poczytaj sobie o szczegółach sprawy.
   Ona specjalnie pojechała na ten marsz, z innego miasta, żeby popełnić to przestępstwo.

 5. smieszna straz miejska

  ta cała straż miejska to niech się zajmie pilnowaniem zaparkowanych samochodów ewentualnie czy ktoś nie zaśmieca miejsc publicznych. A nie szukają tylko okazji żeby pokazać jak beznadziejna jest to formacja, która szuka tylko okazji żeby wymusić uszczerbek na zdrowiu od pijanych osób podczas takich interwencji.

Dodaj komentarz

Z kraju