Piątek, 14 czerwca 202414/06/2024
690 680 960
690 680 960

Za szybko jechał w obszarze zabudowanym. „Nie mam prawa jazdy”

W sobotni poranek łukowscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę audi. Młody mężczyzna od razu po zatrzymaniu powiedział mundurowym, że nie posiada prawa jazdy. Jednak to nie wszystko.

W sobotę po godzinie 7.00 policjanci sprawdzili prędkość jadącego w Dąbiu samochodu marki Audi. Mimo, że na tym odcinku drogi biegnącej w obszarze zabudowanym, zgodnie z oznakowaniem dopuszczalna prędkość pojazdów nie może przekraczać 50 km/h, kierujący tym autem przekroczył ją niemal o 30 km/h.

23-latek z gminy Łuków od razu powiedział policjantom, że nie ma prawa jazdy. Okazało się, że obecnie obowiązuje go dwuletni sądowy zakaz kierowania pojazdami. Wkrótce młodzieniec usłyszy zarzuty.

Za przekroczenie dozwolonej prędkości i naruszenie sądowego zakazu kierowania pojazdami grozi mu wysoka grzywna i nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Łuków)

Autor: redakcja

7 komentarzy

  1. Obserwując kierowców zauważyłem że wielu nie przestrzega tego przepisu,szczególnie w mniejszych miejscowościach !

  2. zamiast „do 5 lat” powinno być ” od 6 miesięcy do 3 lat”. Gdyby ktoś poszedł na te pół roku to pewnie wielu zaczęłoby przestrzegać zakazu. A tak dostają kolejne zakazy i jeżdżą -niestety.

  3. Chyba robi sobie podkład żeby na całe życie przekreślić możliwość wyrobienia PJ, a komornik już zaciera ręce.

  4. 77 km/h biorąc pod uwagę błąd pomiaru 3 km/h to nie „niemal” 80 km/h. Litości, nie zawyżajcie tych śmiesznych prędkości

  5. Ewidentnie prawo jazdy nie było mu potrzebne.